USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.15 39.45
  • PLN 9.71 9.93

Як зупинити катастрофічний відтік заробітчан за кордон

29 Липня 2019 07:40
Зарплати в Україні повинні вирости до рівня 75% від країн-сусідів, щоб зупинити катастрофічний відтік заробітчан за кордон. Про це розповіла експерт з питань працевлаштування Тетяна Пашкіна, передає «Обозреватель».

За її словами, українці отримують менше за всіх в Європі.

«Згідно з цифрами, які я знаю з міжнародних досліджень, у 2050 році населення України становитиме 36 млн, а в 2100-му – 28 млн. Оскільки у нас смертність перевищує народжуваність щороку на 200 тисяч, ми повинні більше піклуватися про нашу робочу силу, оскільки її дійсно не вистачає. Потрібна ситуація, коли робота буде більш ефективно оплачуватися, тому що першим пріоритетом при пошуку роботи всі експертні організації визнають розмір зарплати», – заявила експерт.

«Не секрет, що розмір української зарплати найнижчий в Європі. Причина, чому наші люди виїжджають за кордон, є очевидною», – підкреслила вона.

Пашкіна навела в приклад зарплати, зазначені на одному з популярних українських сайтів з працевлаштування: «Середня зарплата в графі «інші країни» становить 42 тис. грн, середня зарплата по найбагатшому місту Києву – 15 тис. грн».

«Якщо ми хочемо, щоб українці залишалися на наших робочих місцях, українська зарплата повинна становити 65-75% від сусідів. У Польщі це 800 євро, в Чехії 800 євро мінімалка, а на кваліфіковану працю 1,5 тис. євро. Про Німеччину вже не говоримо. Наші 600 доларів виглядають скромно», – констатувала вона.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 13
УКРАїНЕЦЬ Показати IP 29 Липня 2019 08:38
Назад в ссср.Закрити кордон "на замок".Більше ніяк.Ринок праці.Де більша оплата,туди і будуть їхати.Біда в тому,що багато не повертається,інші мріють залишитись назавжди.Оце дійсно проблема.Якщо до рівня Польщі нам 50 років,то....
УКРАїНЕЦЬ Показати IP 29 Липня 2019 08:42
І що ви приводите приклад-Київ?Перш за все невеличкі міста,а там катастрофа,за села промовчимо.Потрібна повна свобода приватного бізнесу,інакше скоро всі будуть самі собі сантехніками,електриками,лікарями і вчителями...
Правдоруб Показати IP 29 Липня 2019 09:16
Насправді все ще гірше. Людина, яка провела на заробітках хоча б декілька років не буде працювати в Україні ніколи. Людина, яка віком від 30 років вже просто зобовязана працювати закордоном. А зарплати в Україні не піднімуться. Рівень тіньової економіки катастрофічний.
123 Показати IP 29 Липня 2019 09:52
офіційна зарплата в районі 4000 грн., в селі роботу знайти повний нуль хіба що алкоголіки за сто грам у пенсіонера заолблять. тому і змушений народ їхати за кордон. Тут виживати а не жити.
Анонім до 123 Показати IP 29 Липня 2019 10:31
А 3000 зарплата офіційно не хочеш?
Поліщук Олександр Ми Показати IP 29 Липня 2019 10:13
За те, що наробили попередні президенти та влада, народ як у Румунії повинен був винести кожного з їх кабінетів та розстріляти привселюдно. Не один президент та влада в нашій державі не думали про простих людей (це як поганий господар сам наївся до ікоти, а потім згадав про свого собаку та думає чим його нагодувати) от і влада: нате вам безвіз та субсидію та все пішли на х.. Оце все, що нам попередні гаранти, залишили. То чого бідота яка так само хоче не виживати в Україні, а хоче жити, не буде на чужбині...
Анонім Показати IP 29 Липня 2019 10:30
Як?Підніми зарплату тисяч 15 мінімум,а не 3,700 і дурні питання відпадуть
Навуходоносор Показати IP 29 Липня 2019 14:00
Единственной настоящей национальной идеей Украины сейчас является эмиграция. Те, кто завяз на Украине, крайне этим огорчены и завидуют тем, кто уже вырвался и отбыл свой срок. Активы за границей и вторые гражданства у украинской элиты, в отличие от остальных, есть, а вот свободы уехать и всем этим воспользоваться пока нет. Они этим очень огорчены, ибо США требуют оставаться и продолжать нужную им политику. Право на остаток жизни «на маленькой ферме с голубым бассейном», как мечтал «папаша Мюллер», они пока не получили. Как только прикончат все - получат.
Тарас Показати IP 29 Липня 2019 16:20
Херня це все! Зарплата на будівництві в нас не менше штуки баксів і не тільки в Києві а і по райцентрам. Хрен ще знайдете робочих. Звичайно в конверті, але і за кордоном більшість працює не легально. Проблема в організації праці, там робітник відпрацював свій час і забув, а в нас він часто виконує функції і виконроба і постачальника і т.д. За що йому ніхто не платить...
Viktor Показати IP 30 Липня 2019 09:00
Зарплату в Україні необхідно підняти до 40000-45000 гривень мінімальна за 176 робочих годин у місяць офіційно на руки. Тоді і пенсії будуть хороші.
Знайвихідка Показати IP 30 Липня 2019 11:35
Я думаю що все нетак просто.... Якщо люди виїжають значить так комусь треба... Самі люди нічого нерішають... Я думаю земля яку вони лишають після себе... Вонаж сама дороща... Це та сама схема діє... Обанкротити і продати... Тіки занедбати і продати...
Олег Показати IP 30 Липня 2019 14:26
про які 600$ ви говорите, більшість з араз отримує 250-300$ на місяць, 500-600$ я отримував коли бакс був по5грн. зарплата становила 2200-3200грн. Один раз вдалося заробити біля 4500-5100грн, але нам такі гроші так і не заплатили, власник фірми сказав що він не може заплатити стільки, максимум що він нам заплатив це 3000грн, різницю він доклав до своєї кіщені. після цього я звільнився з цієї контори.
Укроп Показати IP 30 Липня 2019 20:50
Як? Так як з.п. підвищувати ніхто не планує , залишається Залякування на 1+1.