USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Яку роботу пропонують українцям у Німеччині

26 Лютого 2021 17:49
Німеччина планує дозволити українцям офіційно приїжджати на сезонні роботи в сільському господарстві.

Поки найпопулярнішими вакансіями для громадян України залишаються доглядальниці, плиточники, сантехніки, електрики, пакувальники, пише Обозреватель.

Для отримання будь-якої роботи в Німеччині потрібно виконати дві умови:

– підтвердити свою кваліфікацію відповідним дипломом,

– знати німецьку.

«Український фахівець, який має диплом про повну загальну середню або вищу освіту, повинен довести, що його спеціальність збігається з такою ж німецькою. Для цього в багатьох випадках потрібно довчитися і скласти додаткові іспити. Це складно», – каже президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Обов’язково знати німецьку мову повинні навіть представники робітничих професій.

«Залежно від професії, є різні вимоги до рівня знання мови. Наприклад, для робітничих професій – B1-B2, а для лікарів, вчителів, викладачів – С1-С2. Якщо людина влаштовується лікарем, окрім загального знання мови, підтвердженого сертифікатом, вона повинна ще підтвердити знання німецької мови у сфері медицини. Для вчителя в багатьох федеративних землях, крім державної, потрібно знати ще дві іноземні мови», – додає кураторка проєкту «Обізнаний та готовий до Німеччини» МБФ «Карітас України» Ірина Маєвська.

Зараз Німеччина відчуває гостру потребу в сезонних працівниках. За даними Financial Times, у сільському господарстві країни не вистачає близько 300 тис. робітників. Необхідні працівники на збір і сортування спаржі, збір ягід і фруктів, на гарбузові ферми. Тому вже з 1 квітня Німеччина планує дозволити українцям офіційно приїжджати на сезонні роботи.

Раніше такий дозвіл уже отримали громадяни Грузії. Тепер через грузинське держагентство зайнятості можна поїхати на три місяці на сільгоспроботи в Німеччину. Приблизно за такою ж системою хочуть співпрацювати і з Україною. Переговори про спрощення працевлаштування мігрантів між українською і німецькою стороною вже йдуть, заявила пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

Загалом експерти досить оптимістичні щодо спрощення умов працевлаштування українців у Німеччині.

«Це хороша ідея, – упевнений Воскобойник, – адже в Німеччині, згідно із соціологічними дослідженнями, хочуть працювати 60% українських трудових мігрантів. Тому, якщо наші громадяни отримують можливість спрощеного працевлаштування в цій країні, то це треба тільки вітати. Нехай українці заробляють більше грошей і почуваються щасливішими».

У Фонді «Карітас України» теж упевнені, що регламентована легальна сезонна трудова міграція має лише переваги для всіх задіяних сторін.

«За таких умов держава, яка приймає мігрантів, має дані про осіб, які перебувають на її території, і може належно реагувати на міграційні процеси, – пояснює Ірина Маєвська. – Зі свого боку трудовий мігрант захищений законодавством країни перебування і має право на соціальний захист. Держава походження не втрачає своїх трудових ресурсів на тривалий період і знає, що її громадяни перебувають під захистом сторони, що приймає, а зароблені кошти, найімовірніше, будуть спрямовані в розвиток української економіки».

За останніми підрахунками Німецького статистичного відомства, в Німеччині офіційно працюють приблизно 43 тис. наших співгромадян. У той же час, проживають у країні близько 138 тис. українців. Імовірно, великий відсоток із них – працюють нелегально. Це створює додаткові ризики, адже без контракту умови роботи можуть бути зовсім не тими, на які ви розраховували, або ж роботодавець взагалі може не заплатити. Саме нелегальна робота зараз створює найбільшу кількість проблем для українців у цій країні.

Передусім Німеччина приваблива для українців високими зарплатами. За таку ж польову роботу, як у Польщі, там можна отримати в два рази більше. Але в той же час ціни на продукти в Німеччині, за даними Євростату, в середньому вдвічі вищі, ніж в Україні. Для прикладу, переходячи на гривні:

Хліб – 15,9 грн;

Свинина – 267,1 грн/кг;

Гречка – 100,6 грн/кг.

У Польщі – набагато дешевше. Тому отримати за сезон істотно більше прибутку може і не вийти.

Поки незрозуміло, скільки українців зможуть потрапити під спрощену програму працевлаштування, чи збережуться вимоги до знання мови й у скільки обійдеться саме працевлаштування. Цілком ймовірно, що сезонна робота в Польщі або інших близьких країнах ЄС буде більш вигідною. До того ж, навіть після спрощення умов для сезонних працівників не варто сподіватися, що Німеччина загалом перегляне свої вимоги до кваліфікації співробітників і знання мови. Тому для більшості українських трудових мігрантів ця країна все одно залишиться закритою.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 6
Украіна Показати IP 26 Лютого 2021 18:47
Прекрасно.В Украіні залишаться лише сосни да туман,пісні партизан...Для того й дали безвіз,щоб виіхали мізки,робочі руки - всі хто може працювати й піднімати економіку Європи ...
777 до Украіна Показати IP 26 Лютого 2021 20:03
Неужели?не прошло и 7 лет как до вас дошло...Та по фиг,америка нам поможет,старый маразматик мамой клялся.
БУХой АЛкаш до Украіна Показати IP 26 Лютого 2021 20:13
Сумна перспектива для України
скептик до БУХой АЛкаш Показати IP 26 Лютого 2021 20:50
казав дзеленько, що інвестиційні няні присунуть в Україну інвесторів ешелонами
До Україна Показати IP 26 Лютого 2021 20:36
До того,поки наші працедавці не зрозуміють,що тільки гідна оплата праці лишить людей у своїй державі,віддтік працівників не зменшиться...і ні до чого тут політика інших країн:отримування надприбутки за рахунок простого люду-нехватка робочих рук,крапка.
123@ Показати IP 26 Лютого 2021 22:14
для роздумів: оплата підсобника без спеціальності на будові - 8 євро/год на руки

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus