USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

За закритими дверима: як Держгеокадастр дерибанить волинські землі на «відкритих» торгах

18 Лютого 2021 18:44
Через дії керівництва Волинського обласного управління Держгеокадастру волинські громади втрачають десятки мільйонів гривень поступлень до місцевих бюджетів щороку. При цьому відбуваються умовно «відкриті» аукціони по оренді земельних ділянок, переможець яких в більшості випадків відомий вже заздалегідь. Натомість у волинян забирають городи, громадські пасовища, а бюджети втрачають реальні надходження від оренди землі сільськогосподарського призначення, яка перебуває у державній власності.

Із січня 2021 року обласним Держгеокадастром була запланована передача землі поза населеними пунктами в комунальну власність сільських, селищних та міських громад. Проте це не стосувалось земельних ділянок, включених в перелік тих, які будуть виставлені на аукціон. На офіційному сайті Держгеокадастру бачимо, що до кінця березня цього року на Волині заплановані земельні торги на ділянки загальною площею більше 11,5 тисяч гектарів.

Середня вартість продажу права оренди становить 13% від грошової оцінки. Середня вартість гектару ріллі – 21 тисяча 800 гривень за гектар, 13% з цієї суми становитиме 2 834 грн. Відтак, продавши права оренди на всі ділянки, які знаходяться в офіційному переліку (11 525 гектарів) по 2 834 грн за гектар місцеві бюджети могли б поповнитись на 32 мільйони 600 тисяч щороку. І це лише за мінімальними прогнозами.

Проте керівник Держгеокадастру Волині Володимир Боярчук виключає вищезгадані площі з переліку, лишивши близько 300-400 ділянок, по яких вже є попередні домовленості з «клієнтами». Натомість решту виключив з переліку, аби вони залишились в юрисдикції Держгеокадастру. Вочевидь, для того щоб поділити їх по 2 гектари та віддати потрібним людям за визначену суму.

Від цього щорічні надходження в бюджет втрачають громади, адже відповідно до законодавства кошти від оренди спрямовуються саме їм.

Аукціони з заздалегідь відомими переможцями

Фактично майже всі земельні аукціони відбуваються під конкретного замовника, якому пригледілася якась ділянка. Байдуже у чиїй вона власності і як використовується громадою. Якщо є людина, яка готова за це платити, – результат для неї буде позитивний. Тоді й проводять «торги», коли декілька осіб або афілійованих організацій діють в інтересах реального покупця з грошима. Зокрема, під замовника відбувається інвентаризація і виготовлення технічної документації та низка бюрократичних процедур, а ім’я переможця часто відоме ще за день до проведення «торгів».

Схожа історія відбулась сьогодні, 18 лютого. Офіційно оголошені та, в теорії, відкриті земельні торги на ділянки загальною площею більше 300 гектарів, відбулись за закритими дверима. Відповідно до п. 11 статті 137 Земельного кодексу України на них мають право бути присутні представники ЗМІ, проте журналіст Інформаційного агентства Волинські Новини, прибувши на торги навіть раніше визначеного часу, застав закриті з середини двері – на аукціон ЗМІ та представників ГО просто не допустили. Редакція звернулась до керівництва Держгеокадастру з цього приводу з офіційним запитом та очікує відповіді.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 48
Правда Показати IP 18 Лютого 2021 18:57
Володимир Боярчук, на даний час купує будинок в с Підлубці хороший завершений вартість 170 тис $, йому пофігу Закон, він співпрацює з органами і є на обліку як інформатор, Вітя Котюк ти як там ?))) касу вже за ніс
Устилуг до Правда Показати IP 18 Лютого 2021 19:34
Заїка заніс половину, Вітя ше должен, Маркевич попав на касу і реєстраторшу свою втопив. Володя зі Стрільчуком виходять в суперфінал
НАЗК до Устилуг Показати IP 20 Лютого 2021 19:03
Стрільчук ніщій, квартира в селі на 60 квадратів і машина, якій 12 років
Серьога труш до НАЗК Показати IP 21 Лютого 2021 00:56
Ніщеброд
Стрільчук до Серьога труш Показати IP 21 Лютого 2021 13:16
Сірьога Труш, походу, тоже ніщеброд, кроме солдатской одєжди і лопати нічього немає
ДБР Показати IP 18 Лютого 2021 18:59
Володька пробив дно остаточно, сказав реєстраторам в ЦНАПі на Ковельський, брати з людей по 300грн за витяг з кадастру
Луч до ДБР Показати IP 18 Лютого 2021 19:30
При чому навіть хвастався цим!
Правда. до ДБР Показати IP 18 Лютого 2021 20:58
Так, мені теж сказали принести 300
Дідо Показати IP 18 Лютого 2021 18:59
Вибрали на свою голову телепні?
Правда Показати IP 18 Лютого 2021 19:05
Яким треба бути ідіотом щоб скасувати аукціони . Область не доотримує мільйони податків !за таке треба посадити боярчука !!!це надзвичайна ситуація!!!! Де дивиться СБУ !!!!!????ЧП!!!!!!!!Киів за це вкурсі !?Ода чого мовчить !!!??такоі шкоди як команда боярчука і Богдана для Волині ще ніхто не робив , навіть ці Львівські такого не чудили !!!!
Котюк до Правда Показати IP 18 Лютого 2021 22:27
За Львівськими ще плакати будемо
Іван Показати IP 18 Лютого 2021 19:07
Це вже стаття!!!! І підслідність набу і сап !!!
Виборці Показати IP 18 Лютого 2021 19:25
А чого мовчать народні депутати від Волині ?
Лучанин Показати IP 18 Лютого 2021 19:27
Атас, оце справжній хабарник, зі всього буквально хоче гроші і відкати, може кантужений ?
Ліда до Лучанин Показати IP 18 Лютого 2021 21:37
Почав красти державні кошти навіть на заправці картріджів і закупках паперу, працівники відкати носять зі своїх премій, які Володька безсовісно понараховував своім обраним.
До ліди до Ліда Показати IP 19 Лютого 2021 20:06
Та ну. Олька і Катька вдавляться, але свої премії ні в жисть нікому не віддадуть. Бо ж на які шиші цацки купляти??
Ольга Зіновіївна до Ліда Показати IP 19 Лютого 2021 20:30
Ніхто в тому управлінні не працює так як я, тому і отримала , а откати то таке, відроблю коли буду переводити в нову структруку
Ольга Зіновіївна до Ліда Показати IP 19 Лютого 2021 21:13
Бо я одна працюю в тому управлінні, то і нарахував, а за відкати то таке, відіб‘ю при переводі в нову структуру
Василь Показати IP 18 Лютого 2021 19:27
Це вже все !!кінець боярчуку !!!!
Сільпо Показати IP 18 Лютого 2021 20:15
Володька казав шо хоче машину як в пана Богдана і айфон
Сосни до Сільпо Показати IP 19 Лютого 2021 21:23
А корча кому Віті, за моральну шкоду ?
Іра Показати IP 18 Лютого 2021 20:23
Гнати такого керівника з області !!! В Ато його , хай там попробує землю ділити !!!!!Паразит !!
Всезнайко до Іра Показати IP 18 Лютого 2021 21:24
Тож з АТО і прийшов, думає, що все пох...
Ванга Показати IP 18 Лютого 2021 21:00
Завтра на територіі Боратинськоі ОТГ, мають дати на підставних людей 10 га
Микола Заїка до Ванга Показати IP 18 Лютого 2021 22:24
Втягнули в цю схему дерибану ще й Софію Дитину, дочку мого друга Толіка Дитини
Вася Показати IP 18 Лютого 2021 21:12
13 %? Максимальна відсоткова ставка в Україні 12%
Вчи кодекс до Вася Показати IP 18 Лютого 2021 21:52
Це аукціон, максимальноі ставки не існує, вчіть матчасть
Львів Показати IP 18 Лютого 2021 23:38
По тих аукціонах фірма яка це виконує виставить фінансові претензії на суму 8500000 грн керівнику . Поїде на заробітки. До Польщі
Охорона енергософт до Львів Показати IP 19 Лютого 2021 20:25
Нарешті, і корча свого забере
Знаю Правду Показати IP 19 Лютого 2021 17:28
Боярчук розумний і справедливий
Ясновидяча до Знаю Правду Показати IP 19 Лютого 2021 19:42
Олена, повертайся на базар, поки не пізно а то і тобі дістанеться від невдоволених громадян
Кадри до Ясновидяча Показати IP 21 Лютого 2021 15:40
Вони на одному рівні
Правда до Знаю Правду Показати IP 19 Лютого 2021 20:51
Ти друже схоже з довідкою, до речі ходить слушок, що «Володька не дратуй мене», теж зробив довідку що він того трохи ....
Знаю Правду до Правда Показати IP 19 Лютого 2021 21:17
На себе подивіться, він людям помагає
Костянтин Стогній до Знаю Правду Показати IP 19 Лютого 2021 22:22
Він всім за 800 $ помагає
Загальний відділ до Знаю Правду Показати IP 20 Лютого 2021 11:16
Лена, не палися
Ольга Зіновіївна до Правда Показати IP 21 Лютого 2021 14:37
Нашо йому довідка, по погляду видно, я була зразу проти, зразу, плакала моя ділянка, вся шваль получила а я ні
юрик панечко Показати IP 19 Лютого 2021 21:23
Користуючись моментом наголошую, якщо комусь треба консультація по земельних схемах чи дерибану земель, в основному волинських, приходьте на тренінги, які проходять у м. Львів, вул. Героїв Упа, або у кабінеті директора волинського інституту землеустрою
Бар Максим до юрик панечко Показати IP 19 Лютого 2021 22:11
Не збивайте людей з пантелику, консультації проходять у нас , ласкаво просимо, випивка за рахунок консультуючих
Хазяїн на 42-й до Бар Максим Показати IP 19 Лютого 2021 23:00
в Маневичі на лагєрь їдьтте, тут вас тоже проконсультують
Ольга Зіновіївна Показати IP 19 Лютого 2021 21:58
Не займається дурницями, скоро перевод в нову структуру! Чекаю усіх без винятку. Таксу ви знаєте. Бєздєльнікі!
Стрільчук до Ольга Зіновіївна Показати IP 20 Лютого 2021 11:11
Ти ще думаєш що тебе переведуть після того як вирішила що ти головніша за мене ? Якраз шукаю туди людину
Антон до Ольга Зіновіївна Показати IP 21 Лютого 2021 16:33
Скрипку брати ?
Сергій Труш Показати IP 19 Лютого 2021 22:51
Пане Богдан! Перестаньте ставити начальниками обласного кадастру людей з довідками!! За службу обідно !!
Пан Богдан до Сергій Труш Показати IP 19 Лютого 2021 23:11
Сергію, візьми в понеділок лопату, передають снігопади
село Крупа, вул. Гра до Пан Богдан Показати IP 21 Лютого 2021 00:59
Я на сесію ходив в ОТГ .
Охорона Показати IP 19 Лютого 2021 23:58
Сьогодні знов навалився, корча згубив, ходив під соснами до ночі
Правда Показати IP 20 Лютого 2021 11:02
«Володька не дратуй мене», знову вляпалася в аферу грошенят він заробить і сидіти не буде то факт , бо ВОНО. жадне але ділиться, почекаємо два-три роки побачимо. Володька як там твоя Р ....., не ревнує ))))