USD 39.75 40.20
  • USD 39.75 40.20
  • EUR 39.90 40.40
  • PLN 9.75 9.98

У Луцьку поділилися світовою практикою організації інклюзивної освіти

6 Травня 2017 14:43
Ще донедавна про аутизм знали відносно мало інформації. У всьому світі його діагностували, в середньому, в однієї з п`яти тисяч дітей. Сьогодні рівень захворюваності на аутизм значно виріс. Тому питання соціальної адаптації та життя особливих дітей є, як ніколи, важливим та актуальним.

Семінар по інклюзивній освіті для спеціалістів і батьків дітей з аутизмом відбувався на базі приватної спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів «Скарбниця мудрості».

Про це повідомили у прес-службі центру Реформації на Волині.

«Особливістю нашої школи від початку її заснування є інклюзивна освіта. Тому головна ідея семінару – популяризація цієї форми навчання серед усіх дотичних до цього людей», - зазначив директор школи «Скарбниця мудрості» Сергій Гопанчук.

Спікери семінару – спеціалісти в різних сферах діяльності, різносторонньо розглянули питання інклюзії. Серед них: Оксана Елсінгер - співробітник організації Reach Global – EFCA, в межах якої займається питаннями прав людей з інвалідністю та працює в загальноосвітній школі з дітьми віком 5-6 років із порушеннями комунікації, доктор Садж Бадден – педіатр дитячого розвитку, заслужений професор Відділення педіатрії і Відділення Громадського Здоров`я і Сім`ї в Університеті Здоров`я і Науки штату Орегон та Керон Роббінс – викладач з організації навчання для дітей з особливими потребами.

На семінарі були присутні вчителі, психологи, працівники соціальної сфери й лікарі, які мають безпосередній вплив на покращення життя та адаптації особливих діток в суспільстві. Загалом, більше 120 людей взяли участь у заході.

«Чітко та професійно викладений матеріал. Багато подано нового, на що раніше не звертали увагу. Ми отримали безцінні рекомендації по діагностиці захворювання, і в нормі, і з відхиленнями. Спікери звернули увагу на останні досягнення в науці та як цю проблему вивчають у світі. Також ми почули про базові основи в інклюзивній освіті: як організувати клас, як організувати дітей, що таке моделювання програми, що таке індивідуальний підхід до дитини, як стимулювати поведінку в соціальній та індивідуальній взаємодії. На семінарі були подані цікаві передові ідеї, які варто застосовувати на практиці, дотримуючись елементарної послідовності дій», - поділилася враженнями від семінару Аполінарій Дігалевич - практичний психолог ДНЗ №38 комбінованого типу. До слова, у цьому ДНЗ інклюзивні класи існують уже 4 роки. Вони створені з ініціативи покійного мера Луцька Миколи Романюка та завідувача садочка Лариси Романюк для інтеграції діток з особливими потребами у загальноосвітній простір.

Спікери дали прості та доступні рекомендації батькам щодо раннього виявлення відхилень у дітей. Часто виникає питання: де межа між особливостями характеру та патологією? Тому варто чітко розмежовувати хворобу й особливості вдачі. І чим раніше розпочато лікування та психокорекцію, тим більше шансів адаптувати дитину й сім’ю до соціуму, дати їм змогу жити повноцінним життям. Як зауважили присутні, вагомою проблемою в організації інклюзивної освіти є саме робота з батьками особливих діток.

«По-перше, нам усім потрібно бути трішки медиками, щоб розуміти фізіологічні підстави проблеми; по-друге, маємо повну свободу в організації методів навчального процесу, забезпечуючи сприятливе середовище в класі; і по-третє, на нас не повинна давити програма, тому що ці діти мають свій шлях розвитку», - підсумував усе почуте Сергій Гопанчук.

До слова, Генеральна Асамблея ООН оголосила 2 квітня Всесвітнім днем поширення інформації про проблему аутизму.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus