USD 39.62 39.84
  • USD 39.62 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

12 квітня: події, факти, дні народження

12 Квітня 2012 00:01
День народження сьогодні святкує завідувач редакції новин служби інформації Волинської ОДТРК Юрій Яцюк (на фото).
«ВН» вітають його та бажають здоров’я, наснаги і достатку.
12 квітня – Всесвітній день авіації і космонавтики. У цей день в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.
Хроніка «ВН»:
У цей день торік «ВН» намагалися розібратися, хто винен у сутичці націоналістів та «Антифашистського комітету України» в центрі Луцька.
А в 2010 році «ВН» повідомляли, що містечко Торчин на Волині «живе» без очисних споруд.
Народилися:
Цього дня народилися російський драматург Олександр Островський, російський географ Микола Пржевальський, російський князь, останній прем'єр-міністр царської Росії Микола Голіцин, російський революціонер, старший брат Володимира Ульянова-Леніна Олександр Ульянов, радянський актор Юхим Копелян («Невловимі месники», «Вічний поклик», закадровий голос у «17 миттєвостях весни»), український філософ, громадський діяч Мирослав Попович, російський радянський поет-пісняр Леонід Дербеньов («Пісенька про ведмедів», «Острів невезіння», «Пісня про зайців», «Усе можуть королі»), іспанська оперна співачка Монсеррат Кабальє, український письменник Микола Трублаїні, український і радянський конструктор ракетної техніки Станіслав Конюхов, британський політик, лорд, десятий генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон, німецький політик , міністр закордонних справ ФРН у 1998-2005 роках Йошка Фішер, російський клоун, дресирувальник котів Юрій Куклачов, російський комік, актор естради і кіно Юрій Гальцев, американська акторка Шеннен Догерті, український тележурналіст Ігор Слісаренко, російська акторка Олена Корикова («Бідна Настя»), бразильський футболіст, нападник донецького «Шахтаря» Луіс Адріано, українська співачка Антоніна Матвієнко.
Сталося:
1912у Львові в гуртку при Академічній гімназії українські пластуни вперше склали пластову присягу. Гурток цей заснував доктор Олександр Тисовський. Офіційний початок «Пласту» як організації.
Протягом 1912 р. пластові гуртки поширились по всій Галичині. Австрійська влада ставилася прихильно до створення спортивних молодіжних організацій і тому підтримувала діяльність «Пласту». За два роки пластові осередки існували у всіх великих містах Галичини. Однак вони не співпрацювали між собою та не мали централізованої влади. З метою їх координації 12 лютого 1914 р. у Львові було скликано Пластовий З'їзд, на якому було створено керівний орган Пласту — Центральну Пластову Управу (ЦПУ). ЦПУ провела реєстрацію всіх пластових осередків, та розділила їх на 11 округ. Було налагоджено видання пластової літератури, затверджено проект пластового однострою та пластових відзнак. Кількість пластунів станом на 1914 р. складала близько 800 осіб, а осередки організації поширились по всій Галичині, Закарпаттю та Буковині.
За три роки діяльності відомості про «Пласт» як про військову та патріотичну організацію поширились по всій Західній Україні, і з початком Першої Світової війни більшість пластунів зголосилися воювати в лавах Січових Стрільців.
1936газета «Правда» вперше назвала Йосипа Сталіна «батьком народів».
Сталін зосередив і формально всю владу в своїх руках (від 1941 — голова уряду, нарком оборони і головнокомандувач збройних сил СРСР), пишався порівняннями з царями Іваном IV і Петром І. Безоглядно жорстокий диктатор, Сталін, базуючись на традиціях російського самодержавства, створив тоталітарну диктатуру на зразок східних деспотій, усюди бачив змови, попереджаючи їх кривавим терором.
Сталін не був теоретиком, незважаючи на томи його «повного зібрання творів», і під сталінізмом розуміють не доктрину, а створену Сталіним монопартійну диктатуру, практику поліцейського терору з показовими судами і самообвинуваченнями, з концентраційними таборами, безжальною ліквідацією противників (часто уявних), народовбивством, безконтрольною диктатурою «вождя» партії, якій підпорядковано законодавчу, виконавчу і судову владу в централізованій радянській державі.
1979в Австралії відбулася прем'єра фантастичного бойовика «Шалений Макс», з якого почався шлях до світової слави актора Мела Гібсона.
Фільм відноситься до класики пост апокаліптичної фантастики. Дія стрічки відбувається в недалекому майбутньому в Австралії . На початку фільму ми переносимося на «кілька років вперед від сьогоднішніх днів». Суспільство, яке залежить від поставок пального, морально деградувало.
В основі сюжету лежить історія офіцера Основного Силового Патруля (Main Force Patrol) Макса Рокатанскі. Фільм відкриває велика погоня офіцерів MFP за бандитом- байкером на прізвисько Нічний їздець, що втік з-під варти на викраденому «Перехоплювачі». «Перехоплювачі» - найпотужніші машини патруля, оснащуються восьмициліндровими двигунами і володіють високими швидкісними характеристиками. Відірвавшись від екіпажів «Великий Боппер», «Березневий заєць» і офіцера на мотоциклі по кличці «Гусак», їздець залишається один на один проти Макса.
1995запущено інтернет-каталог Yahoo!, що швидко став одним із найпопулярніших у світі.
Корпорація надає низку інтернет-послуг, які об'єднані на веб-порталі: пошукова служба (Yahoo! Search), каталог сайтів (Yahoo! Directory), електронна пошта (Yahoo! Mail), Yahoo!Games, Yahoo!Groups, новини, веб-хостинг, погода, мапи та інші. У вересні 2007 року їх нараховувалося 60 штук.
У 2005 році портал поповнено новими публічними сервісами Yahoo!Music, Yahoo!360° та фотосервісом Flickr. За станом на січень 2010, корпорація Yahoo володіла найбільшою часткою ринку інтернет-реклами в світі. JP Morgan визначила частку компанії на ринку США для показу об'яв як 17%, обігнавши Microsoft з 11% та AOL з 7%.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus