USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.15 39.45
  • PLN 9.71 9.93

13 березня: події, факти, дні народження

13 Березня 2020 00:00
13 березня день народження відзначає дизайнер Максим Мацюк. Родина, близькі та знайомі вітають іменинника та зичать непохитного здоров’я, радості, любові, успіхів у всіх починаннях, удачі, усіляких життєвих гараздів, позитиву, творчого натхнення, родинного затишку та тепла, добробуту, наполегливості на шляху до мети, яскравих подій та незабутніх вражень. Нехай кожен день буде сповнений добром та щастям, розумінням та усмішками хороших людей.
Максим Мацюк
Максим Мацюк
День народження сьогодні відзначають відомий на Волині педагог, краєзнавець, етнолог Олександра Кондратович та директор централізованої бібліотечної системи, голова районної профспілкової організації працівників культури, заслужений працівник культури України Галина Божик.
Олександра Кондратович
Олександра Кондратович
Галина Божик
Галина Божик
Інформаційне агентство Волинські Новини вітає усіх іменинників та бажає їм життєвої енергії, здоров’я, довгих років, достатку, виваженості та мудрості, мирного неба над головою та Божої ласки!

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Іменини за православним календарем святкують Іван, Арсеній, Василь, Кіпріан, Нестор, Микола, Симон, Сергій та Марина.

13 березня – Національний день слона в Таїланді.

Свято це не має офіційного статусу, але є одним з найбільш значущих подій в Таїланді, оскільки роль цих тварин для жителів країни вкрай велика. Здавна слони були незамінними помічниками тайців: вони допомагали людям будувати храми й цілі міста, боролися разом з воїнами в боях. Сьогодні економіка країни тримається головним чином на слонах, адже великі і дуже розумні тварини так приваблюють туристів. Найбільш цінними вважаються білі слони.

На честь цих ніжних і неймовірно потужних тварин тайські жителі щорічно відзначають свято – національний день слона. Захід, присвячений слонам, проходить на спеціально підготовленої і обладнаному майданчику. Переглянути «священне» створення природи в цей день може кожен відвідувач, включаючи туристів. На майданчику красуються тварини різного віку, розмірів і темпераментів. Винуватці торжества постають перед публікою обрамлені різнокольоровими каменями і прикрасами.

Наша хроніка:

Минулоріч, як грамотно перейти до збалансованого харчування, розповіла журналістам ІА Волинські Новини коуч-нутриціолог з Луцька.

Цього дня у 2018 році донецький «Шахтар» поступився італійській «Ромі» та не зміг вийти до 1/4 Ліги чемпіонів.

Три роки тому активісти прийшли в ОДА з вимогою ініціювати звільнення захоплених блокувальників торгівлі з ОРДЛО. Зібратися лучан під стінами ОДА закликав активіст і депутат міської ради Микола Собуцький.

У 2016 році видання писало про лучанку, яка стала студенткою у майже 90 років.

Виставу «Ромео та Джульєтта на Майдані» поставили 13 березня 2015 року у луцькому Палаці учнівської молоді.

Народилися:

13 березня народилися також італійський письменник, автор роману «Спартак» Рафаелло Джованьйолі, український радянський педагог та письменник Антон Макаренко («Педагогічна поема», «Прапори на баштах»), український кінорежисер, сценарист, телевізійник Андрій Бенкендорф («Кілька любовних історій», «Європейський конвой», «Бандитський Петербург»), український історик, громадський і політичний діяч, письменник Володимир Сергійчук, український письменник, поет та есеїст Юрій Андрухович («Рекреації», «Московіада», «Перверзія»).

Сталося:

1669підписано Глухівські статті – договір про права українських козаків, укладений між Москвою та козацькою старшиною.

Цей документ обмежував державні права України московським урядом. Козацький реєстр обмежувався 30 тисячами чоловік, гетьман мав право утримувати лише 1 тисячу найманого війська, податки збирались винятково козацькою старшиною. Водночас гетьману заборонялось вступати в зносини з іноземними державами і значно обмежувався перехід селян у козацтво.

1887американець Честер Грінвуд зі штату Мен запатентував навушники.

Цей пристрій для персонального прослуховування музики або інших звукових записів, в комплекті з мікрофоном можуть використовуватись як засіб для ведення переговорів по телефону або іншому засобу голосового зв’язку. За своєю будовою, навушники належать до класу електроакустичних перетворювачів. В переважній більшості навушників використовують електродинамічні випромінювачі, які називаються динаміками, звідси й назва – динамічні навушники. Існують також навушники з електростатичними випромінювачами, але, незважаючи на деякі переваги (зокрема, в локалізації джерел), вони не користуються широким попитом внаслідок дороговизни.

1917до Києва із заслання повернувся Михайло Грушевський.

На початку першої світової війни Грушевський приїхав до Києва. Влада була вороже настроєна до вченого – засилає його до Симбірська як українського сепаратиста і «мазепинця». Волю принесла Лютнева революція в Петрограді. 4 березня 1917 в Києві утворюється Українська Центральна Рада, головою якої заочно обрано Михайла Грушевського. Викликаний телеграмою, 12 березня він повертається з Москви до Києва. Центральна Рада діяла протягом 14 місяців. Першим Універсалом було проголошено автономію України в складі Російської федеративної республіки. Третім Універсалом Центральна Рада проголосила Українську Народну Республіку, а 22 січня 1918 Четвертим Універсалом – повну політичну незалежність України від Росії.

1930американський астроном Клод Томбо оголосив про відкриття ним дев’ятої планети Сонячної системи. Згодом вона отримає ім’я Плутон.

Найбільша за розміром, поряд з Ериданою, карликова планета, транснептуновий об’єкт (ТНО), Сонячної системи та дев’яте/десяте за величиною небесне тіло, що обертається довкола Сонця. Спочатку Плутон класифікувався як планета, проте зараз він вважається одним з найбільших об’єктів (можливо, найбільшим) в поясі Койпера. Плутон обходить навколо Сонця кожні 248,5 роки.

1997Україна та НАСА підписали договір про політ у космос українського космонавта. Ним став Леонід Каденюк.

У період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Коламбія» місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох. Основна мета проведення експериментів – вивчення впливу стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка, на експресію генів у тканинах сої і рапи, на вміст фітогормонів у рослинах рапи, на вуглеводний метаболізм та ультраструктуру клітин проростків сої, на процес ураження проростків сої патогенним грибом фітофтори.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus