USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

13 лютого: події, факти, дні народження

13 Лютого 2020 00:00
День народження 13 лютого відзначає помічниця нардепа, журналістка Анна Бліннікова.

Колеги, друзі та знайомі вітають іменинницю зі святом та бажають їй везіння, міцного здоров'я і сил, творчого натхнення, великого людського щастя, добробуту, а також приємних сюрпризів долі.

Життєвих успіхів тобі, нових перемог та цікавих зустрічей. Будь завжди такою ж позитивною та життєрадісною.

Також сьогодні святкують день народження журналісти Оксана Вашкевич та Ярослав Гаврилюк.

Інформаційне агентство Волинські Новини зичить їм творчої наснаги, яскравих посмішок, неймовірних успіхів, невичерпної енергії, родинного затишку, благополуччя та добра. Мирного вам неба над головою, побільше позитиву та сонячних днів!
Оксана Вашкевич
Оксана Вашкевич
Іменини сьогодні святкують ті, кого назвали - Віктор, Євдокія, Іван, Микита, Никифор.

13 лютого відзначають Всесвітній день радіо, який був встановлений на 36-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 2011 році з ініціативи Іспанії. Дата святкування обрана тому, що в цей день у 1946 році вперше вийшло в ефір Радіо ООН, яке вело мовлення зі штаб-квартири організації.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Минулоріч ми розповідали, як Сергій Бабкін подарував лучанам по-домашньому затишний та атмосферний вечір, який нагадував квартирник близькістю глядача до виконавця та піжамним вбранням артистів.

Цього дня 2019 для впізнаваності та популяризації заходів у рамках відзначення 590-ї річниці з'їзду європейських монархів у Луцьку затвердили офіційно розроблений з цієї нагоди логотип.

Два роки тому цього дня завершився новорічний фотоконкурс креативних світлин домашніх улюбленців лучан.

У 2017 редакція писала про те, як луцькі студенти виготовили цілющі мазі для бійців АТО.

У 2016 році цього дня активісти Житомирщини та Рівненщини встановили блокпости і не пропускали російські фури, які намагаються скоротити шлях від Росії до Європи.

2015 року року 13 лютого волиняни провели ніч з Арсеном Мірзояном. Напередодні Дня закоханих до Луцька із власною акустичною програмою «Ніч на Волині» завітав «сталевий» голос української естради.

Також редакція писала про те, чому Сергій Міхалок став партизаном. Колишній вокаліст колективу «Ляпіс Трубецкой» Сергій Міхалок, співак гурту Brutto пояснив, чому він став партизаном і чому його не пускають на Батьківщину вже 5 років.

У 2014 році видання повідомляло, що 61% росіян схвалили розгін Майдану в Києві. Тоді більшість респондентів Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД) не схвалювали "радикально налаштованих" протестувальників в Україні.

У 2012 році Волинські Новини писали про зображення Луцького замку на срібній монеті, номіналом 5 доларів. Ще у 2009 році її в серії монет «Дванадцять чудес України» випустили Острови Кука на замовлення «Ощадбанку».

У 2010 волинянин облаштував зоокуточок у власному дворі.

Народилися:

Цього дня народилися англійський економіст Томас Мальтус («Есе про принципи населення»), український політик і громадський діяч Данило Скоропадський, український актор Лев Перфілов («Зелений фургон», «Місце зустрічі змінити не можна», «Пригоди Електроніка»), перший і єдиний космонавт НДР Зигмунд Єн, англійський музикант, екслідер групи Genesis Пітер Ґебріел, український фінансовий і політичний діяч Сергій Тігіпко, колишній учасник англійської поп-групи Take That, який нині успішно займається сольною кар'єрою, Роббі Вільямс, один із найуспішніших веб-дизайнерів Рунету Артемій Лебедєв.

Сталося:

1784 – указом Катерини II з приєднаних 1783 року до Російської імперії земель Кримського ханства (Крим, Тамань, Кубанська сторона) утворено Таврійську область на правах намісництва (центр – Сімферополь).

1895 – брати Луї й Август Люм'єр створюють перший кіноапарат.

1898 – першою жертвою наїзду автомобіля став Генрі Ліндфілд із Брайтона (Англія).

1917 – в Англії уряд дозволив жінкам бути водіями таксі.

1923 – працівниками ДПУ був вбитий Леонід Пантєлкін, відомий бандит під прізвиськом Льонька Пантєлєєв.

1934 – кригою Чукотського моря роздавлено пароплав «Челюскін». Почалась епопея по рятуванню потерпілих.

1940 – Михайло Булгаков закінчив роман «Майстер і Маргарита».

1942 – розпочався примусовий вивіз українського населення із окупованих територій на працю до Німеччини.

1949 — в Еквадорі натовп спалив радіостанцію після загальної паніки, що виникла через трансляцію «Війни світів» Герберта Веллса.

1956 – в Антарктиді відкрито першу радянську наукову станцію «Мирний».

1959 – у продаж надійшли перші ляльки Барбі.

1981 – в «Нью-Йорк таймс» опубліковане найдовше речення – з 1286 слів.

1984 — генеральним секретарем ЦК КПРС став Костянтин Черненко.

1991 – авіація США завдала удару по передбачуваному іракському командному пункту в Багдаді. Як виявилось, це було звичайне бомбосховище, де знаходились жінки, діти, старші люди. Загинуло близько 400 осіб.

1992 – Уганда визнала незалежність України.

2001 — заарештовано Юлію Тимошенко.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus