USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.65 39.85
  • PLN 9.72 9.90

22 квітня: свята, події, факти. Вперше провели трансплантацію ока та показали ролики

22 Квітня 2021 00:00
Сьогодні в усьому світі відзначається Міжнародний день Матері-Землі. У північній півкулі святкують навесні, а в південній півкулі – восени. Основною метою цієї всесвітньої акції є привернення уваги суспільства і кожної людини планети до проблем Землі та навколишнього середовища.

Іменини за православним календарем святкують Вадим та Гаврило.

Сьогодні за церковним календарем – День вшанування пам’яті святого Вадима Перського. Вадим Перський був родом із багатої сім’ї та роздав майже увесь свій спадок жебраком, а на решту грошей побудував храм, де оселився разом зі своїми учнями.

Преподобний мученик прийняв смерть від християнина, якого змусили зректися віри і на доказ своєї вірності язичництву вбити Вадима Перського.

Народилися:

Цього дня народилися англійський письменник Генрі Філдінг, англійський поет і критик Джозеф Уортон, німецький філософ, родоначальник класичної німецької філософії Іммануїл Кант («Критика чистого розуму»), французька письменниця Анна Луїза Жермена де Сталь (мадам де Сталь), французький фізик Гастон Планте (винайшов перший свинцевий акумулятор), данський математик, автор теореми Бора-Ландау, брат фізика Нільса Бора Гаральд Бор, український кінооператор Вадим Верещак («Таємниця, відома всім», «Три доби після безсмертя»), американський актор, сценарист і режисер, триразовий лауреат «Оскара» Джек Ніколсон («Політ над гніздом зозулі», «Краще не буває»), українська акторка й телеведуча Наталія Сумська, глава уряду Польщі Дональд Туск, український художник і графік Василь Польовий, український спортсмен, атлет-«стронгмен», володар титулу «Найсильніша людина світу-2004» Василь Вірастюк, бразильський футболіст Кака (Рікардо Лейте), українська художниця Ксенія Симонова, українська спортсменка Олена Овчиннікова.

Сталося:

1500 – експедиція португальця Педру Альвареша Кабрала першою з європейців досягла берегів Бразилії і проголосила її власністю Португалії.

1760 – музикант-бельгієць Жан-Жозеф Мерлін на одному з музичних вечорів у Лондоні вперше продемонстрував роликові ковзани.

Перший запис використання роликових ковзанів датується 1743 роком на сценічній виставі в Лондоні. 1849 року французький актор Луїс Лагранж використав ролики для імпровізованого катання на льоду в театральній виставі. Він зробив їх із звичайних ковзанів, прикріпивши до них маленькі коліщатка. Вистава пройшла успішно, а ідея отримала продовження. 1863 року Джеймс Пимптон розробив ролики з 4 колесами, які розташувалися парами – це була справжня революція. Цей тип роликів отримав назву квади, яка існує і нині. Крім того він є засновником кількох роликових ковзанок, що були розташовані на території елітних готелів. Тоді це могли дозволити собі лише багатії. Але швидкі підприємці підхопили ідею і впроваджували багато дешевих підробок, і поступово ролерський рух став більш масовим. Протягом усієї історії ролерського спорту йде війна між якісними дорогими моделями і їх дешевими аналогами.

1838 – вперше пароплав перетнув Атлантичний океан. До нью-йоркської гавані пришвартувалося англійське судно «Сіріус». На шлях від Саутгемптона до Нью-Йорка він витратив 18 днів і 10 годин, і лише на декілька годин випередив конкурента – пароплав Брунеля «Грейт Вестерн», який вийшов у море на чотири дні пізніше.

1921 – міська влада Чикаго вирішила штрафувати на суму від 10 до 100 доларів жінок, які з’являтимуться на вулицях у коротких спідницях і з оголеними руками.

1969 – у Х’юстоні вперше проведена вдала операція з трансплантації людського ока.

1994 – Майкл Мурер переміг Евандера Холіфілда і здобув звання чемпіона світу з боксу у важкій вазі, ставши першим шульгою, що досяг такого успіху.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus