USD 39.75 40.04
  • USD 39.75 40.04
  • EUR 39.85 40.10
  • PLN 9.85 10.00

22 січня: свята, події, факти. День Соборності України, Січневе повстання та день народження Байрона

22 Січня 2024 00:00
Цього дня в Україні – День Соборності.

У світі відзначають День народження повітряної кукурудзи (День попкорну), День танцю семи вуалей, День святкування Життя, Міжнародний день ком'юніті менеджера (відзначають у четвертий понеділок січня).

У США – Свято життя, День візерунка в горошок, День гострого соусу, День професійної діяльності, День світлого тістечка, День відповідей на запитання вашої кішки, в Польщі – День дідуся, у Британії – День птахів, в Ісландії – День чоловіка (Торраблоут), у Болівії – День заснування багатонаціональної держави, в Таджикистані – День працівників митниці, у Німеччині – Франко-німецький день.

Православна церква України 22 січня за новим стилем вшановує пам'ять апостола від 70-ти Тимофія, мученика Анастасія перського та диякона Анастасія Києво-Печерського. За старим стилем 22 січня вшановували пам'ять святителя Пилипа, митрополита всієї Київської Русі.

Цього дня народилися англійський філософ, письменник, лорд-канцлер Англії Френсіс Бекон, англійський поет Джордж Гордон Байрон, американський вокаліст, один із засновників напрямку соул Сем Кук, український оперний співак (баритон) Анатолій Мокренко, український літератор, драматург, політичний та громадський діяч Дмитро Корчинський, сучасний український композитор і віолончеліст Золтан Алмаші, американський поет-виконавець, музикант і музичний продюсер Бен Муді, українська спортсменка, віцечемпіонка Олімпійських ігор (2000 рік) зі стрільби з лука Катерина Сердюк, переможниця Євробачення-2018, ізраїльська співачка Нетта Барзілай.

Події

1506 — перші швейцарські гвардійці прибули на службу до папи Юлія II.

1648 – почалася Хмельниччина.

1861 – французький мандрівник Анрі Муо виявив у джунглях Камбоджі гігантський храмовий комплекс Ангкор-Ват.

1863 – спалахнуло Січневе повстання проти панування Російської імперії.

1905 – масовий розстріл демонстрації в Петербурзі, «кривава неділя».

1918 – Українська Центральна Рада в IV Універсалі проголосила самостійність УНР.

1919 – Директорія УНР проголосила Акт Злуки УНР та ЗУНР, ЗУНР перетворено на Західні Області УНР.

1942 — з Києва вирушив перший потяг з робітниками, загітованими на роботу в Німеччині (остарбайтери). Згодом такі вивезення стануть примусовими.

1963 – федеральний канцлер ФРН Конрад Аденауер і президент Франції Шарль де Голль підписали в Парижі франко-німецький договір про дружбу (Єлисейський договір).

1969 – 21-річний солдат Віктор Ільїн спробував вчинити замах на генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва, однак помилково обстріляв машину, в якій їхали космонавти.

1970 – відбувся перший регулярний політ «Боїнга 747» з пасажирами на борту – літак вилетів з Нью-Йорка і через шість з половиною годин приземлився в Лондоні.

1987 – Філ Донаг’ю став першим американським ведучим, що провів телевізійні ток-шоу в СРСР.

1992 – канадка українського походження Роберта Боднар завдяки участі в програмі Space Shuttle стала першою канадкою та першим неврологом у космосі.

1992 – Філіппіни визнали незалежність України.

1992 – 22-23 січня відбувся І Всесвітній конгрес українців.

2006 – Ево Моралес (за етнічним походженням – аймара) склав присягу як президент Болівії і став першим представником корінного населення, який очолив державу.

2010 – Віктор Ющенко підписав Указ про надання провідникові ОУН Степанові Бандері звання Героя України.

2014 – перші загиблі на Майдані у Києві.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus