220 вольт більше не буде: в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі
В Україні змінюється стандарт напруги в електромережі. З 1 липня 2025 року він офіційно буде становити 230 вольт замість звичних 220 вольт.
Про це йдеться у постанові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, пише УНІАН.
Так, в Україні почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема – перехід на номінальну напругу 230/400 В.
Читати ще: Ціна на газ для населення ще рік залишиться незмінною
Одне з ключових нововведень полягає в тому, що будуть встановлені межі допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В. Тобто йдеться про ±10% від номінального значення 230 В.
«Очікується, що ці зміни позитивно вплинуть на якість електропостачання. Стабільна напруга зменшить ризики пошкодження побутової техніки, чутливої до коливань, а також знизить потребу у додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори. Крім того, це сприятиме підвищенню енергоефективності – електроприлади зможуть працювати в оптимальному режимі, без перевантажень і втрат потужності», – заявили в НКРЕКП.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це йдеться у постанові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, пише УНІАН.
Так, в Україні почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема – перехід на номінальну напругу 230/400 В.
Читати ще: Ціна на газ для населення ще рік залишиться незмінною
Одне з ключових нововведень полягає в тому, що будуть встановлені межі допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В. Тобто йдеться про ±10% від номінального значення 230 В.
«Очікується, що ці зміни позитивно вплинуть на якість електропостачання. Стабільна напруга зменшить ризики пошкодження побутової техніки, чутливої до коливань, а також знизить потребу у додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори. Крім того, це сприятиме підвищенню енергоефективності – електроприлади зможуть працювати в оптимальному режимі, без перевантажень і втрат потужності», – заявили в НКРЕКП.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 2
123
Показати IP
24 Квітня 2025 16:13
декомунізація дійшла й до електрики
Старий Лучеськ.
Показати IP
24 Квітня 2025 16:34
Підняття напруги не гарантує що не буде коливань та стрибків напруги. А стабілізатори напруги не ''відпадуть'' , тому що це чи не єдиний захист від ''п'яного електрика''.
Луцька громада прийняла у власність сім земельних ділянок
Сьогодні 14:00
Сьогодні 14:00
Електропідстанція, ППО та військові аеродроми: українські дрони вночі залетіли до окупованого Криму
Сьогодні 13:43
Сьогодні 13:43
У Луцьку хочуть продати комунальне приміщення на Стрілецькій
Сьогодні 13:27
Сьогодні 13:27
Прив’язали до дерева та побили до смерті: у Києві п’ятеро молодиків закатували 58-річного чоловіка
Сьогодні 13:10
Сьогодні 13:10
У Ковельському районі – ДТП за участю мотоцикліста. 25-річного чоловіка доправили в лікарню
Сьогодні 12:38
Сьогодні 12:38

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.