USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

28 січня: дні народження, події, факти

28 Січня 2017 00:00
День народження 28 січня відзначає головний редактор Інформаційного агентства Волинські Новини Альона Трохимчук (на головному фото).

Колектив вітає її зі святом та бажає нестримного натхнення, невимовного щастя, неймовірного успіху та несамовитого везіння!

Залишайся такою ж щирою та сильною, чарівною та впевненою, розуміючою та відвертою! Хай кожен день приносить тобі нові позитивні враження, цікавих людей та гарні новини!

День народження сьогодні і у луцької журналістки Ірини Новосад. Колеги вітають її зі святом та зичать професійного росту, терпіння, позитиву та віри у себе!
Ірина Новосад
Ірина Новосад
Окрім того, 28 січня день народження у тренера фітнес-клубу «Спорт-лайн» Олени Чирук. Друзі та рідні вітають її зі святом та бажають сили, натхнення, ентузіазму і здійснення найзаповітніших мрій!
Олена Чирук
Олена Чирук
Свято сьогодні й у колишнього начальника Управління СБУ у Волинській області Володимира Мельниковича. Громадська спілка «СПАС» вітає його з днем народження!

Нехай цвітуть під небом синьооким

ще довго-довго дні й літа,

а тиха радість, чиста і висока,

Щоденно хай до хати заверта!

Бажаємо здоров’я, сонця у зеніті,

любові, доброти і щастя повен дім,

нехай у серці розкошує літо

і соняхом квітує золотим!

Хай постійний успіх, радість і достаток,

сипляться до Вас, немов вишневий цвіт,

нехай життєвий досвід творить з буднів свята,

Господь дарує довгих-довгих літ!
Володимир Мельникович
Володимир Мельникович
Також сьогодні святкують день народження легендарний колишній нападник луцької «Волині» Володимир Мозолюк та захисник основного складу Гал Шіш.
Володимир Мозолюк
Володимир Мозолюк
Гал Шіш
Гал Шіш
ІА Волинські Новини вітає іменинників і бажає мирного неба, гарних новин і добрих людей поряд.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Торік Луцький вокзал потрапив у топ-15 найкрасивіших залізничних вокзалів України.

У 2015 у Луцьку ожили «Тореадори з Васюківки». Ескіз дивовижного життя «Від фантазії і мрії – до мудрості і добра» здійснили працівники сектору обслуговування дітей Луцької центральної міської бібліотеки разом з учнями 6-Б класу ЗОШ №17 за творчістю відомого українського письменника і казкаря Всеволода Нестайка.

Також редакція розповідала історію державного прапора України. Історія українського прапора розпочалася кілька століть тому, але офіційно затвердили синьо-жовтий стяг як державний символ України лише 28 січня 1992 року.

У 2014 році видання дізнавалось думки волинян з приводу зміни влади. Заяви про відставку голів Волинської обласної ради, облдержадміністрації, райрад неоднозначно сприймалися мешканцями Волині.

У 2013 році редакція розповідала, що футболісти ФК «Волинь» отримали «срібло». Тоді захисники Віталій Приндета та Олександр Насонов повернулися з Кубку Співдружності, що відбувався у Санкт-Петербурзі, з медалями. Гравці «Волині» виступали на турнірі у складі збірної України U-21 і доволі успішно дійшовши до фіналу.

Про банкіра, який робить літаки-винищувачі читайте в матеріалі Волинських новин за 28 січня 2012 року. У Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки тоді презентували виставку міні-копій літаків-винищувачів часів Другої світової війни з колекції Валерія Гнатюка.

Народилися:

28 січня народився перший космонавт незалежної України, генерал-майор Збройних сил України Леонід Каденюк. Цього дня також народилися визначний польський та американський піаніст і музично-громадський діяч єврейського походження Артур Рубінштейн, українська радянська співачка, народна артистка СРСР Лариса Руденко, патологоанатом, бактеріолог, епідеміолог Володимир Високович, американський біохімік, лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології 1968 року Роберт Вільям Голлі, український важкоатлет, дворазовий олімпійський чемпіон у суперважкій категорії Леонід Жаботинський, радянський футболіст, захисник московського «Торпедо» і збірної СРСР Віктор Шустиков, голландська фігуристка Шаук'є Дейкстра, французький державний і політичний діяч, президент Франції з травня 2007 року Ніколя Саркозі, італійський футболіст, воротар Джанлуїджі Буффон, американський кіноактор Елайджа Вуд («Володар перснів», «Вічне сяйво чистого розуму», «Місто гріхів»).

Сталося:

1644 - французький актор Жан Поклен вперше підписався псевдонімом «Мольєр».

1796 – у складі Росії створені Волинська, Київська, Малоросійська, Новоросійська і Подільська губернії.

1820 – російська навколосвітня експедиція під керівництвом Фаддея Беллінсгаузена і Михайла Лазарєва на шлюпах «Восток» і «Мирний» відкрила Антарктиду.

1855 – Панамською залізницею від Атлантичного до Тихого океану пройшов перший локомотив.

1906 – у Санкт-Петербурзі відкрилися жіночі політехнічні курси - перший у Росії вищий технічний навчальний заклад для жінок.

1919 – ухвалена тимчасова конституція Української Народної Республіки, після чого Директорія України переїхала з Києва до Вінниці.

1929 – у Відні почався 1-й Конгрес українських націоналістів, на якому була створена ОУН.

1933 - мусульманин Чаудрі Рехмат Алі, студент Кембриджу, вигадав назву для країни Пакистан (буквально – «Країна чистих»).

1935 – Ісландія стала першою західною державою, яка легалізувала медичні аборти.

1956 – Елвіс Преслі вперше виступив по телебаченню. Він заспівав пісню «Готель розбитих сердець», яка незабаром стала хітом.

1965 – парламент Канади затвердив нинішній дизайн державного прапора.

1986 – через 73 секунди після злету на висоті 14020 метрів вибухнув американський космічний човник «Челленджер». Загинули семеро астронавтів, у тому числі двоє жінок.

1992 – національний синьо-жовтий стяг Верховною Радою України затверджено Державним Прапором України.

2003 – у ході зустрічі президентів Росії та України Володимира Путіна і Леоніда Кучми підписано Договір про російсько-український державний кордон, який зафіксував сухопутну його частину і підтвердив, що Азовське море і Керченська протока є внутрішніми водами кожної з країн.

2010 – президент України Віктор Ющенко визнав воїнів УПА учасниками боротьби за незалежність України. Про це йшлося в указі про ушановування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Ухти Показати IP 28 Січня 2017 01:38
Круті бульбашки:)
Альона Показати IP 28 Січня 2017 17:04
дякую, мої рідні колеги)

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus