USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.94

29 березня: дні народження, події, факти

29 Березня 2016 00:00
День народження 29 березня відзначають колишній голова Волинської облдержадміністрації, екс-секретар міськради, депутат Григорій Пустовіт та екс-менеджер у сфері надання інформаційних послуг Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Ірина Федчик.

Видання вітає з Днем народження луцького фотографа Влада Кардаша. Бажаємо нових творчих взлетів, натхнення і успіхів у всіх починаннях.



Також день народження цього дня святкує випусковий редактор Інформаційного агентства Волинські Новини Олена П’яних (на фото). Колеги вітають її, бажають зберігати позитив у будь-яких життєвих ситуаціях та завжди відчувати внутрішню гармонію. Нехай кожен день буде наповнений сонячним настроєм, позитивними емоціями та теплими людьми.


А ще сьогодні свій 21 рік народження зустрічає головний сержант-командир відділення зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 14 омбр старший солдат Андрій Охманюк. Андрій відзначатиме своє свято з автоматом в руках, серед побратимів, чиє надійне плече найбільше цінує тут, на фронті. І так вже другий рік постіль.

Вітаємо бійця і бажаємо йому щасливої долі, шалених успіхів та вірного кохання!



Інформаційне агентство Волинські Новини вітає усіх та бажає їм здоров’я, довголіття і мирного неба. Нехай кожен новий день буде щедрим на перемоги і приємні моменти життя.

Іменини за православним календарем святкують Юліан, Олександр та Савин.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Минулоріч цього дня Луцьк уперше приймав змагання зі спортивної акробатики. У дебютному відкритому Чемпіонаті Луцька взяли участь сто юних спортсменів.

2014 року на Волині показали унікальну виставку речей з Майдану. Її ініціатором став історик - активний учасник революційних подій в Києві.

Фоторепортаж березневого пробудження Луцька від Волинських Новини дивіться ТУТ.

Народилися:

Цього дня також народилися останній гетьман України Кирило Розумовський, десятий президент СШАДжон Тайлер, українська поетеса, авторка творів для дітей Марійка Підгірянка, радянський політичний і державний діяч, злочинний керівник органів держбезпеки Лаврентій Берія, радянський кінорежисер, автор тележурналів «Фітіль» і «Єралаш» Ісаак Магітон, французький актор Крістофер Ламберт.

Сталося:

1886в Атланті американець Джон Пембертон створив «Кока-колу», вважаючи її лікувальним напоєм.

Основні інгредієнти Кока-Коли були такі: три частини листя коки на одну частину горіхів тропічного дерева коли. Напій був запатентований як лікарський засіб «від всіх нервових розладів» і почав продаватися через автомат у найбільшій міській аптеці Джекоба в Атланті. Пембертон також стверджував, що кока-кола зцілює від імпотенції, і що на неї можна перейти тим, хто пристрастився до морфію. Спочатку напій щодня купували в середньому лише 9 осіб. Виручка з продажів протягом першого року склала всього 50 доларів. Цікаво, що на виробництво кока-коли було витрачено 70 доларів, тобто в перший рік напій був збитковим. Але поступово популярність кока-коли зростала, і прибутки від її продажу теж. У 1888 Пембертон продав права на випуск напою. А в 1892 бізнесмен Аса Ґріґґс Кендлер, що володів правами на «Кока-Колу», заснував компанію «The Coca-Cola Company», яка займається виробництвом кока-коли і понині.

1912англійський дослідник Антарктиди Роберт Скотт зробив свій останній запис у щоденнику, не дійшовши кілька кілометрів до базової станції по дорозі від Південного полюсу.

Опісля підкорення полюсу, учасники експедиції рушили назад у дуже поганому фізичному та моральному стані. Брак харчів і пального, несприятлива погода, відмороження та депресії вирішили долю експедиції. Першим після фізичного (ймовірно, цинги) та психічного розладу помер Еванс. Згодом Оутс відморозив ногу і не міг іти так швидко, як того вимагали обставини, а сповільнення темпу просування на північ загрожувало голодною смертю цілій експедиції. 16 березня, напередодні свого 32-го дня народження, Оутс вийшов із намету, сказавши товаришам фразу, яка згодом стала в Британії крилатою: «Я вийду і, можливо, трохи затримаюсь». Більше його не бачили. Решта учасників спробувала йти далі, щоб досягти наступного продуктового складу, але за 20 км від нього зупинилась через снігову бурю. Вони були надто слабкими, щоб вийти з намета, і кілька днів пролежали там, втративши усі шанси на порятунок. 29 березня Скотт зробив у щоденнику останній запис: Треба триматись до кінця, але ми дедалі слабшаємо, і кінець уже близький. Мені дуже шкода, але, здається, я більше не можу писати. Заради Бога, подбайте про наші сім'ї.

1998у Португалії відкрито 16-кілометровий міст «Васко да Гама», перекинутий через річку Тагуш. Його будівництво обійшлось у 1 мільярд доларів.

Проект було розбито на чотири частини, усі вони будувалися різними компаніями, а будівництвом керував незалежний консорціум. Безпосереднім будівництвом мосту займалося 3 300 робітників, виконання робіт тривало 18 місяців, перед тим ще 18 місяців велася підготовка до будівництва. Конструкція мосту розрахована на експлуатацію протягом 120 років, повинна витримати вітер швидкістю до 250 км/год і землетрус в 4,5 рази сильніший сумнозвісного Лісабонського землетрусу 1755 року (8,7 балів за шкалою Ріхтера). Найглибші палі мають 2,2 м в діаметрі, вони занурені на глибину 95 м нижче рівня моря. Через велику довжину мосту необхідно було врахувати викривлення Землі для правильного ведення будівельних робіт, в іншому випадку помилка в проектуванні в висоті мосту між протилежними його кінцями сягнула б 80 см. Для зменшення впливу мосту на екологію віадук будувався максимально далеко до другого берега з тим, щоб під ним залишилось природне середовище, освітлення було спроектоване таким чином, щоб світло ламп не потрапляло в річку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus