На Волині - унікальна виставка речей з київського Майдану
Директор Берестечківського народного історичного музею Олег Дергай – учасник Євромайдану у Києві. Він один із тих, хто пліч-о-пліч визволяв Україну від свавілля влади Януковича разом із загиблим Михайлом Жизневським. Будучи не просто свідком, а активним учасником доленосних для України подій, наш земляк береже спогади про ті дні, про людей, із якими познайомився в Києві, щоб залишитися з ними друзями на все життя. І дбає, щоб Майдан, патріотизм і жертовність Небесної Сотні стали священними для сучасників і прийдешніх поколінь, - повідомляє «Слово Волині».
Задля цього і задумав у Берестечківському народному історичному музеї відкрити виставку, присвячену подіям на Майдані у столиці, експонати якої вже сьогодні красномовно розповідають про дні і ночі протистоянь беркутівцям. Багато чого Олег відшукав сам. Є на виставці особисті речі протестувальників, подаровані ними спеціально для виставки, зимові шапки, які видавалися у перші дні, призначені полегшити силу ударів гумових куль. Є рукавиці, каски, балаклава, наклейки, газети, листівки, які видавалися на Майдані, бейджики його охоронців, тих, хто працював у їдальні, медпунктах, бруківка тощо.
Розповідаючи людям про свій задум створити виставку у Берестечку, Олегові у когось із майданівців вдалося випросити протигаз, в інших – гумову палку, портупею. На видному місці – гумові і бойові кулі, гільзи з барикад на вулицях Грушевського та Інститутській. З цими експонатами дуже не хотіли «розлучатися» хлопці з «Правого сектора», які відстоювати право українців жити у новій державі приїхали з Рівного, бо саме ці пам’ятки, скроплені кров’ю побратимів, є найціннішими від найвищих нагород.
Нагадаємо, завтра у Луцьку відбудеться низка заходів до дня сороковин по Небесній Сотні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Задля цього і задумав у Берестечківському народному історичному музеї відкрити виставку, присвячену подіям на Майдані у столиці, експонати якої вже сьогодні красномовно розповідають про дні і ночі протистоянь беркутівцям. Багато чого Олег відшукав сам. Є на виставці особисті речі протестувальників, подаровані ними спеціально для виставки, зимові шапки, які видавалися у перші дні, призначені полегшити силу ударів гумових куль. Є рукавиці, каски, балаклава, наклейки, газети, листівки, які видавалися на Майдані, бейджики його охоронців, тих, хто працював у їдальні, медпунктах, бруківка тощо.
Розповідаючи людям про свій задум створити виставку у Берестечку, Олегові у когось із майданівців вдалося випросити протигаз, в інших – гумову палку, портупею. На видному місці – гумові і бойові кулі, гільзи з барикад на вулицях Грушевського та Інститутській. З цими експонатами дуже не хотіли «розлучатися» хлопці з «Правого сектора», які відстоювати право українців жити у новій державі приїхали з Рівного, бо саме ці пам’ятки, скроплені кров’ю побратимів, є найціннішими від найвищих нагород.
Нагадаємо, завтра у Луцьку відбудеться низка заходів до дня сороковин по Небесній Сотні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 1
Берестечко
Показати IP
17 Липня 2014 13:28
А де ж поділися справжні цінні і рідкісні експонати з музею, зібрані ще в 60-70 роках 20 століття? Де шаблі, монети, грошові знаки, зброя козаків? Чи сучасгим непотрібом заповните експозиції?
Один палив сміття, другий розвів багаття в дворі: на Волині господарі ледь не пустили за вогнем власні хліви
Сьогодні 10:07
Сьогодні 10:07
На дорогах України через спеку обмежують рух вантажівок
Сьогодні 09:51
Сьогодні 09:51
ООН заявила про рекордну кількість жертв серед цивільних в Україні: найгірший показник від 2022 року
Сьогодні 08:45
Сьогодні 08:45
Конституцію України вперше переклали жестовою мовою
Сьогодні 07:45
Сьогодні 07:45
«Укрзалізниця» збільшує кількість дитячих вагонів
Сьогодні 06:43
Сьогодні 06:43

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.