300 книжок за п’ять років: десятирічний лучанин веде відеоблог про літературу на YouTube
Десятирічний лучанин Володя Каліш обожнює читати книжки. А ще хлопчик разом із мамою веде відеоблог на YouTube, у якому ділиться враженнями від прочитаного та знайомить підписників з літературними новинками.
«Обожнюю читати. Читаю книги різних авторів, різних видань та з різноманітними сюжетами, – розповідає хлопчик. – Детективи, фентезі, історія – мені все до вподоби. Комікси я не надто полюбляю, але читаю і їх, цікаві трапляються. Багатьох вони приваблюють тим, що коротенько розповідають якісь захопливі історії, ще й малюнки яскраві».
10 січня Володя з мамою святкували невеличкий ювілей – їхньому блогу виповнилося п’ять років. Хлопчик зізнається: ідея була мамина, а він радо долучився.
«Книжки ми читаємо разом. Хоча іноді буває, що я чимось зайнята, і син мене переганяє. Потім каже: «Я прочитав 70 сторінок, тепер наздоганяй мене», – розповідає мама хлопчика Наталка. – Зазвичай огляди записуємо одразу після прочитання, як то кажуть, першим дублем. Коли ще свіжі враження, без підготовки – тоді й емоція яскравіша, щиріша».«Аудиторія у нас не надто велика – близько 900 підписників. Але ми віримо, що їх з часом буде значно більше, – сподівається юний блогер. – Мама записує наші блоги на свій телефон, купила триногу, аби якість запису була кращою. А тато нам подарував мікрофони. Хоча зараз ми їх не використовуємо, бо мені трохи не сподобався звук».
Володя додає: вони з мамою старанно ведуть статистику прочитаних книг. І в листопаді минулого року записали огляд вже трьохсотої книжки. Каже, часто підписники в коментарях просять прочитати й розказати про те чи те видання.«Крім звичайних оглядів, ми робимо ще й новорічні випуски, в яких розповідаємо про топ-10 книжок, що їх прочитали за рік, – провадить Володя. – А ще визначаємо найкращий твір. Цього року наш гран-прі – книзі про Олексу Довбуша Василя Карп’юка. Її першу й другу частини я вже прочитав. Книгу написано в дуже цікавому стилі, до того ж, у ній класні ілюстрації. А перше місце ми віддали книзі Лариси Ніцой «Дві бабуськи в незвичайній школі, або Скарб у візку».
Перший випуск відеоблогу мама й син записали, коли Володі було п’ять років.
«Тоді я й навчився читати. А так мені дуже багато читала мама, – усміхається. – Перша книжка, яку я сам прочитав, – «Веселі пригоди Кицика і Мицика» Юхима Чеповецького. Дуже люблю котиків!»Хлопчик каже: за п’ять років його літературні смаки дещо змінилися.
«От, наприклад, остання книжка, яку прочитав минулого року, – «Викрадачі снігу» Анастасії Нікуліної. Вона вийшла зовсім недавно. Насправді українського фентезі не так багато, а ця книга ну дуже класна, вона навіть увійшла в наш топ-10, – ділиться книголюб. – Але знаєте, моя любов до котиків не минула. Я їх так само обожнюю».Володя каже: про те, ким стане в майбутньому, ще не замислювався.
«Але останнім часом мені часто пророкують кар’єру телеведучого, – знизує плечима. – Ну, побачимо. Поки що й надалі вестиму наш із мамою відеоблог».Доки ми з Володею розмовляли у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва, він встиг навибирати собі цілий оберемок новеньких книжок на відкритому перегляді україномовних видань. А дві з них устиг прочитати й одразу ж узявся записувати черговий випуск свого блогу для YouTube.«Атож, треба ж поспішати, бо он скільки ще всього цікавого маю. Перечитаю, про все розкажу і принесу назад у бібліотеку – хай інші читають. Бо це – круто», – усміхнувся нам на прощання.
Оксана ГОЛОВІЙ
Фото Олександра ДУРМАНЕНКА
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
«Обожнюю читати. Читаю книги різних авторів, різних видань та з різноманітними сюжетами, – розповідає хлопчик. – Детективи, фентезі, історія – мені все до вподоби. Комікси я не надто полюбляю, але читаю і їх, цікаві трапляються. Багатьох вони приваблюють тим, що коротенько розповідають якісь захопливі історії, ще й малюнки яскраві».
10 січня Володя з мамою святкували невеличкий ювілей – їхньому блогу виповнилося п’ять років. Хлопчик зізнається: ідея була мамина, а він радо долучився.
«Книжки ми читаємо разом. Хоча іноді буває, що я чимось зайнята, і син мене переганяє. Потім каже: «Я прочитав 70 сторінок, тепер наздоганяй мене», – розповідає мама хлопчика Наталка. – Зазвичай огляди записуємо одразу після прочитання, як то кажуть, першим дублем. Коли ще свіжі враження, без підготовки – тоді й емоція яскравіша, щиріша».«Аудиторія у нас не надто велика – близько 900 підписників. Але ми віримо, що їх з часом буде значно більше, – сподівається юний блогер. – Мама записує наші блоги на свій телефон, купила триногу, аби якість запису була кращою. А тато нам подарував мікрофони. Хоча зараз ми їх не використовуємо, бо мені трохи не сподобався звук».
Володя додає: вони з мамою старанно ведуть статистику прочитаних книг. І в листопаді минулого року записали огляд вже трьохсотої книжки. Каже, часто підписники в коментарях просять прочитати й розказати про те чи те видання.«Крім звичайних оглядів, ми робимо ще й новорічні випуски, в яких розповідаємо про топ-10 книжок, що їх прочитали за рік, – провадить Володя. – А ще визначаємо найкращий твір. Цього року наш гран-прі – книзі про Олексу Довбуша Василя Карп’юка. Її першу й другу частини я вже прочитав. Книгу написано в дуже цікавому стилі, до того ж, у ній класні ілюстрації. А перше місце ми віддали книзі Лариси Ніцой «Дві бабуськи в незвичайній школі, або Скарб у візку».
Перший випуск відеоблогу мама й син записали, коли Володі було п’ять років.
«Тоді я й навчився читати. А так мені дуже багато читала мама, – усміхається. – Перша книжка, яку я сам прочитав, – «Веселі пригоди Кицика і Мицика» Юхима Чеповецького. Дуже люблю котиків!»Хлопчик каже: за п’ять років його літературні смаки дещо змінилися.
«От, наприклад, остання книжка, яку прочитав минулого року, – «Викрадачі снігу» Анастасії Нікуліної. Вона вийшла зовсім недавно. Насправді українського фентезі не так багато, а ця книга ну дуже класна, вона навіть увійшла в наш топ-10, – ділиться книголюб. – Але знаєте, моя любов до котиків не минула. Я їх так само обожнюю».Володя каже: про те, ким стане в майбутньому, ще не замислювався.
«Але останнім часом мені часто пророкують кар’єру телеведучого, – знизує плечима. – Ну, побачимо. Поки що й надалі вестиму наш із мамою відеоблог».Доки ми з Володею розмовляли у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва, він встиг навибирати собі цілий оберемок новеньких книжок на відкритому перегляді україномовних видань. А дві з них устиг прочитати й одразу ж узявся записувати черговий випуск свого блогу для YouTube.«Атож, треба ж поспішати, бо он скільки ще всього цікавого маю. Перечитаю, про все розкажу і принесу назад у бібліотеку – хай інші читають. Бо це – круто», – усміхнувся нам на прощання.
Оксана ГОЛОВІЙ
Фото Олександра ДУРМАНЕНКА
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 2
лінивець
Показати IP
23 Січня 2022 19:14
Володя молодець але переглядів мало переглядів-видно що мама допомагає,часто підказує,треба що б сам говорив та більш впевнено.
орк
Показати IP
24 Січня 2022 10:38
володя молодець. читай, все вийде
На кордоні з Польщею люди стоять в чергах по 12 годин
Сьогодні 19:15
Сьогодні 19:15
Понад два роки вважали зниклим безвісти: на Волині попрощалися з Героєм Віталієм Мінчуком
Сьогодні 18:47
Сьогодні 18:47
Дух психлікарні, загадкові голоси коней і «сховані скарби». Фоторепортаж із давнього замку на Волині
Сьогодні 18:18
Сьогодні 18:18
Без змін: чергові садочки Луцької громади 29 та 30 червня працюватимуть у штатному режимі
Сьогодні 17:49
Сьогодні 17:49
Канада отримала право брати участь у «Євробаченні»
Сьогодні 17:20
Сьогодні 17:20
На місці пам'ятника Леніну: Зеленський анонсував встановлення пам’ятника Мазепі в Києві
Сьогодні 16:52
Сьогодні 16:52
Волинський студент-медик через оголошення про продаж приставки обманув 11 людей: як покарали 
Сьогодні 15:25
Сьогодні 15:25
У Волинській ОВА закликали роботодавців області у зв'язку зі спекою змінити графік роботи
Сьогодні 14:56
Сьогодні 14:56
У Луцьку п'яний водій пошкодив чотири припарковані автівки
Сьогодні 14:27
Сьогодні 14:27






Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.