USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

51% молодих волинян хоче покинути своє місто, а 22% – країну

8 Вересня 2017 15:54
Презентація соціологічного дослідження “Молодь Волині – 2017”, яке було підготовлене Державним інститутом сімейної та молодіжної політики, відбулася 7 вересня у Молодіжному центрі Волині, інформують в організації.

Метою дослідження було визначити цінності молоді, її становище із зайнятістю, громадською активністю та, насамперед, дослідити позитивні та негативні тенденції у житті молодих волинян і вчасно їх підтримати або попередити.

Всього опитування провели серед 421 молодої особи (155 чоловіків та 266 жінок) у віці 14-24 років в усіх районах Волині. У дослідженні також брали участь представники громадських організацій, державних структур, вчителі, що працюють з молоддю (58 осіб).

За словами представника інституту сімейної та молодіжної політики – Олександра Ярошенка, це дослідження є унікальним для України та інституту. Така практика є хорошим прикладом для інших областей, адже ситуацію із молоддю потрібно досліджувати, це не проста сфера державної політики. На його думку, такі цифри та аналіз потрібні для обґрунтування реальної ситуації із молоддю для керівництва міст та області, які часто просто не мають достовірної інформації і відповідно приділяють мало уваги розвитку молоді.

Під час презентації було продемонстровано статистику, за якою, для молоді Волині на даний момент найціннішими є сім’я та родинні зв’язки. До слова, політика чи релігія набрали всього по 2%, що є досить низьким показником.

Щодо патріотичних почуттів – то усі питання із анкети набрали більше 70%. Волинська молодь пишається, що є українцями та носить із гордістю українську символіку, переважна більшість, у разі небезпеки, готова захищати Батьківщину. Цей показник говорить про ефективну роботу патріотичних організації та рухів у нашій області.

Організатори звернули увагу на проблематику, яку визначили респонденти. Майже 60% відповіли, що мають проблему із зайнятістю, 51,1 – алкоголізм, 33,7 – низький рівень доходів, 28 – невисоку залученість до активного громадського життя.

Про своє членство у молодіжних рухах та організаціях заявило близько 4% опитаних, більше 30% – ніколи не долучались до громадської діяльності. Натомість про волонтерство заявило більше 50% молоді, із них 68% – дівчата. Переважно така благодійна робота відбувалася на підтримку армії та Революції гідності.

За результатами опитування можна зробити висновок, що молоді люди потребують організації змістового дозвілля (50,1%), організації спортивної інфраструктури (47%), допомоги у виборі професії (45%) та консультацій психолога (35%).

Переважна більшість респондентів проводить вільний час вдома (75%), натомість всього 2% відвідує бібліотеку, 5% – відвідує секції та гуртки, 12% – дискотеки, 15% – спортзал.

Не надто оптимістичні результати щодо мобільності молоді та еміграції.

Згідно даних опитування, 22% хочуть виїхати із України, із них 20% не знають чи повернуться в Україну. Хочуть покинути свій населений пункт і переїхати у більше місто 51% опитаних. Головною причиною такої міграції називають відсутність можливостей для розвитку та самореалізації, пошук кращої роботи. В особистих розмовах інтерв’юери дізналися, що молодь не вірить у майбутнє України і своє місце у її розвитку, більшість опитаних деморалізовані через вплив негативних новин та ситуації в країні. Гості заходу прокоментували ці результати як дуже загрозливі для Волині.

Щодо опитаних експертів, то 47% зазначило, що їм не вистачає фінансування для молодіжної роботи, 39,6% вказали на вкрай низьке технічне забезпечення та відсутність простору для їх роботи. Значна частина експертів зазначила, що також бракує міжсекторальної роботи між організаціями, нових знань та методів.

Завершальним питанням анкети було позначення небезпечних локацій у Луцьку, де присутня молодь. Луцька молодь визначила переважно спальні райони, сквери та парки небезпечними. Цікавими результатами були такі місця як територія поблизу торговельного центру PortCity, нічний клуб Hollywood, район ДПЗ у Луцьку та район залізничного вокзалу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 11
124 Показати IP 8 Вересня 2017 16:05
Винна влада.
васік Показати IP 8 Вересня 2017 16:06
Втікайте діти з тої україни то може хоч поживете по людськи.Коли тут було добре жити чи коли буде добре жити? Отак пройде молодість і життя тут в пошуках і в очікуванні змін на краще, а вкінці буде одне розчарування.
Я до васік Показати IP 8 Вересня 2017 16:50
Так говорять невдахи,ще говорять"всюди добре,де нас нема",уявляєш,кожен вчить своїх дітей як і ти і сам нічого путнього не робить,от тому ми так і живемо.Повтікають всі,розплодяться і там нагадять і будуть нити,що їм хтось винен...а все починається з нас,нам треба бути людьми,ніхто нам не допоможе,не президент,не депутати,надіятись на себе і на Бога,бути чесним,трудолюбивим...почати з себе,тоді країна зміниться,а якщо отак як гамно в полонці плавати,то й толку не буде,втечеш туди,там погано,далі втікайте...від себе не втечеш
Кіндрат Панасович до Я Показати IP 8 Вересня 2017 17:05
Неправильно. Добре там - де Вас нема!
Я до Кіндрат Панасович Показати IP 8 Вересня 2017 17:23
Ти правий,добре там,де Вас нема
Ігор луцький Показати IP 8 Вересня 2017 16:54
Четвертий рік влада доказує нам,що їм на нас начхати.
Степан (кримчанин) до Ігор луцький Показати IP 8 Вересня 2017 17:41
Ви самі 26 рік доводите, що ви "держава". Результат наочний.
пух до Ігор луцький Показати IP 8 Вересня 2017 17:51
не четвертий а двадцять шостий
Ілона Показати IP 8 Вересня 2017 17:46
То нащо дітей навчати в школі і яка мотивація якщо потім сидіти від зарплати або від дитячих до дитячих як мамаші сидять! Владі мінус . Не можете зробити для людей гідне життя уступіть місце а не брешуть і крадуть розкрадають все а люди бідні і ще бідніші стають. Невже немає таких хто зможе нашу Україну зробити кращою щоб люди жили гідно поважали підтримували любили і не зраджували свлю країну
васік до я Показати IP 8 Вересня 2017 19:16
То кажеш-невдахи? Я працюю в Польщі-обслуговуємо удвох із поляком помешкання шефа(ландшафтний дизайн, ремонт, трохи будівництво).Ще кілька годин підробляю на верстатах.І так уже три роки. Шеф роботою задоволений і платить 900-1000 зелених. Подивись що робиться в містечках і селах-я незнаю що б люди робили при космічних цінах і слабо оплачуваній роботі якби не їздили за кордон по товар і на роботу.Що можуть корупціонери запропонувати простим людям які їдуть за бугор і ні на кого не надіються? Так хоч є шанс купити якісь речі, вчити дітей.Людина без грошей-дурна, як не крути.
ще не зовсім свідоми Показати IP 8 Вересня 2017 19:47
З сьогоднішнього дня подорожчало спиртні напої. Хтось скаже, мені байдуже, я не вживаю алкоголь. Але проблема не в горілці. Це самий простий спосіб поповнення бюджету, для цього потужного ай-кю не потрібно. Тобто, та круглотіла істота, яка півтора року тому хвалилася, що "покаже, як керувати країною", так нічого не спромоглася, як створити привабливий інвестиційний клімат ( скільки заводів в Україні за останні роки почали будувати( Леново, Фольксаген, Індезіт, Зануссі тощо?), робочі місця, доведення національного продукту до "фінального" (тобто, з найвищою доданою вартістю та податком на прибуток)? Повний нуль. Натоміть нинішні патріоти моляться на митницю і просять принеси їй більше грошей у казну.Ну, для того, щоб додатково підвищити обіцяні пенсі. А також заповнюють бютжет гроші\ами від горілки та тютюну, тому, що немає чим більше наповнити. Тобто, три "кити, на яких тримається економіка "свідомих" - митні збори та підакцизні товари. Для цього і був майдан. Порівняно з ними Азаров та Арбузов "профессори" економіки. А розумна молодь втікає з України, тому що, на відміну від старшого покоління, не хоче жити в бідності.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus