USD 39.60 40.00
  • USD 39.60 40.00
  • EUR 39.60 39.85
  • PLN 9.70 9.85

6 серпня: свята, події, факти. День повітряних сил ЗСУ, Леся Українка цього дня завершила «Лісову пісню»

6 Серпня 2023 00:00
Цього дня відзначають Міжнародний день «Лікарі світу за мир», Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї (День Хіросіми).

В Україні сьогодні – День повітряних сил ЗСУ. Відзначається щороку у першу неділю серпня.

Також 6 серпня у Ямайці та Болівії – День незалежності, в Аргентині – День сільськогосподарської освіти, у Сальвадорі – свято божественного рятівника світу, у США – Національний день пива з коріння з морозивом.

Православна церква сьогодні вшановує пам’ять мучениці Христини, мучеників, благовірних князів Бориса і Гліба, в святому хрещенні Романа і Давида (1015). Сьогодні також преподобного Полікарпа, архімандрита Печерського.

Іменини відзначають Анатолій, Опанас, Борис, Гліб, Давид, Іван, Іларіон, Христина, Микола, Полікарп, Роман.

Цього дня народилися шотландський бактеріолог, який першим винайшов антибіотик пеніцилін, лауреат Нобелівської премії із клінічної фізіології та медицини Александр Флемінг, англійський поет Альфред Теннісон, український журналіст, багаторічний головний редактор видання «Вечерняя Одесса» Борис Дерев’янко (вбитий 11 серпня 1997 року), український легкоатлет, десятиборець, олімпійський чемпіон, світовий рекордсмен Микола Авілов, американський художник українського походження, піонер поп-арту Енді Ворхол (Андрій Вархола), український футбольний тренер Євген Кучеревський.

Події

1181 – китайські і японські астрономи зафіксували спалах наднової зірки.

1497 – до Бристоля повернулася експедиція Джона Кабота, що відкрила Канаду. Втім усі були впевнені, що це Китай.

1588 – непереможна Армада кинула якір перед містом Кале. Початок історичної битви з англійським флотом.

1649 – перемога козаків у Зборівській битві.

1806 – Священна Римська імперія після відмови імператора Франца II від німецької корони припинила існування.

1807 – у Петербурзі видано правлячий указ про відкриття друкарень при губернських правліннях (у Києві, Житомирі, Кам’янець-Подільському, Харкові, Полтаві, Чернігові, Катеринославі, Херсоні та Сімферополі).

1889 – у Лондоні відкрився готель «Савой» – перший у світі з ванною в кожному номері.

1890 – американський торговець Вільям Кеммлер, який з ревнощів убив дружину, став першим, кого стратили на електричному стільці.

1911 – Леся Українка завершила «Лісову пісню».

1914 – у Львові створено легіон Українських січових стрільців, який став першим українським національним бойовим підрозділом після битви під Полтавою в червні 1709 р.

1926 – 19-річна Гертруда Едерле стала першою жінкою, що перепливла Ла-Манш.

1932 – відкрився перший Венеціанський кінофестиваль.

1940 – Естонію, що після Пакту Молотова – Ріббентропа ввійшла в «зону інтересів Радянського Союзу», окуповано й анексовано СРСР

1945 – американський бомбардувальник «Енола Ґей» скинув ядерну бомбу на японське місто Хіросіма.

1995 – хорватська влада оголосила про ліквідацію Республіки Сербська Країна.

1997 – літак авіакомпанії Boeing 747 південнокорейських авіаліній зазнав катастрофи над островом Гуам, у Тихому океані, загинуло 226 людей.

2016 – інженери з Каліфорнійського університету в Берклі створили перший бездротовий давач розміром з порошинку, який може бути імплантований всередину тіла людини або тварини.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus