USD 39.60 40.00
  • USD 39.60 40.00
  • EUR 39.70 39.95
  • PLN 9.70 9.90

5 серпня: свята, події, факти. Міжнародний день пива та світовий рекорд Сергія Бубки

5 Серпня 2022 00:00
Сьогодні світ відзначає Міжнародний день світлофора, Всесвітній день устриць та Міжнародний день пива.

Міжнародний день пива — щорічне неофіційне свято, що проходить в першу п'ятницю серпня. Засновником його був власник бару Джесс Авшаломов, який вибрав початок серпня у зв'язку з літньою погодою і віддаленістю від інших пивних свят. Перший день пива відбувся у 2007 році у місті Санта-Круз (Каліфорнія).

В Ізраїлі святкують День любові (Ту бе-Ав), в США – День нижньої білизни, в Канаді – День регати, в Латвії – День залізничника, в Самоа – День праці, в Хорватії – День перемоги та подяки вітчизні, в Буркіна-Фасо – День незалежності.

5 серпня православна церква вшановує Почаївську ікону Божої Матері. Сьогодні не можна лаятися та лінуватися. Також цього дня шанується пам'ять Мучеників Феофіла, Трофима та тих, котрі з ними.

Сьогодні іменини відзначають власники таких імен: Ганна, Аполлінарій, Аполлон, Віталій, Стелла, Трохим, а також Феофіл.

Цього дня народилися український художник-передвижник Ілля Рєпін, французький письменник Гі де Мопассан (Анрі Рене Альбер Гі де Мопассан), український громадсько-політичний діяч, політик, письменник і меценат, один із засновників Центральної Ради Володимир Леонтович, російська зірка німого кіно українського походження Віра Холодна, радянський поет, пісняр Василь Лебедєв-Кумач, український письменник, перекладач, лiтературний критик, мовознавець Борис Антоненко-Давидович, український оперний і камерний співак Борис Гмиря, американський економіст російського походження, лауреат Нобелівської премії з економіки Василь Леонтьєв, американський кінорежисер, актор Джон Х’юстон, американський астронавт, який першим із людей ступив на поверхню Місяця, Ніл Армстронг, український космонавт Леонід Кизим, українська політична діячка, юристка, народний депутат ІІІ і VI скликань Інна Богословська, український футболіст Олег Лужний, український естрадний співак Василь Лазарович, український спортсмен Олександр Петрів, український журналіст, блогер та громадський діяч Олена Білозерська.

Події:

1420 — чеські таборити висунули свою програму («12 празьких статей»), що вимагає знищення розкоші, етичного зла, скасування іконопоклонництва.

1583 – англійський мореплавець Гемфрі Гілберт оголосив острів Ньюфаундленд власністю Королівства Англія.

1772 – відбувся перший розділ Речі Посполитої.

1789 – у Королівстві Франція скасоване кріпацтво.

1884 – закладено перший камінь у фундамент Статуї Свободи у Нью-Йорку.

1858 – відкрився перший трансатлантичний телеграф. Королева Вікторія обмінялася вітаннями з президентом США Джеймсом Б’юкененом.

1886 – у США вийшла перша газета українською мовою «Америка».

1914 – у Клівленді установлені перші у світі електричні світлофори.

1924 — у Туреччині заборонене багатоженство.

1937 — початок «Великого терору», за наказом НКВС СРСР № 00447 вступила в дію Постанова Політбюро ЦК КП(б) «Про антирадянські елементи».

1963 – міністри закордонних справ Великої Британії, СССР і США підписали договір про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, космічному просторі й під водою

1965 – почалася війна між Індією і Пакистаном

1967 – випущений перший альбом гурту «Pink Floyd»

1991 – Сергій Бубка встановив світовий рекорд, стрибнувши з жердиною на 6 м 10 см.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus