USD 40.82 41.20
  • USD 40.82 41.20
  • EUR 40.95 41.40
  • PLN 10.16 10.44

7 січня: свята, події, факти: Різдво за юліанським календарем та розстріл редакції Charlie Ebdo

7 Січня 2024 00:00
Цього дня в світі також відзначаються Міжнародний день програмістів, Міжнародний день дурної ходи, День розплутування лижних слідів, День скам'янілостей.

В Японії – Свято семи трав, в Єгипті – День богині Сехмет, у Ліберії – День піонерів, у Вірменії – День поминання покійних, у США – День темпури, День «Я більше не збираюся цього терпіти», в Італії – День прапора, у Камбоджі – День перемоги над геноцидом, в Гані – День конституції.

7 січня в церковному календарі – Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана. Народився Іоан на пів року раніше за Ісуса Христа та дивом уникнув страшної смерті під час вбивства Вифлеємських немовлят. Майже все своє життя прожив у пустелі, а коли йому було 30 років, то Господь призвав його для проповіді ізраїльському народу.

Коли Іоан виконав своє призначення, то прийшов до річки Йордан, щоб там підготувати ізраїльтян до приходу Месії. В своїй проповіді він розповідав про відпущення гріхів. А тоді з'явився сам Ісус Христос і прийняв від Іоана хрещення. За це його і прозвали Хрестителем. Помер Іоан в муках, відкривши світові страшну правду про царя Ірода, який відтяв йому голову.

7 січня за юліанським календарем святкують Різдво.

В цей день народилися винахідник аеростата Етьєнн Монгольф’є, німецький фізик, винахідник телефону Йоганн Рейс, литовський поет, прозаїк, критик Антанас Венцлова, геолог Олександр Карпинський, канадський інженер, дизайнер поштових марок, ініціатор введення часових поясів Сендфорд Флемінг, український письменник, композитор, історик Микола Аркас, французький математик Еміль Борель, англійський натураліст і письменник Джеральд Даррелл, французький флейтист Жан-П’єр Рампаль, американська кіноактор Девід Карузо, важкоатлет, 79-разовий рекордсмен світу Василь Алексєєв, американський актор Ніколас Кейдж, британський автогонщик, чемпіон Формули-1 Льюїс Гамільтон.

7 січня іменини у Івана, Афанасія, Василя.

Події

1610 Галілео Галілей відкрив чотири найбільших супутники Юпітера.

1782 – відкрився перший американський комерційний банк, Bank of North America.

1785 – француз Жан-П’єр Бланшар і американець Джон Джеффріс на повітряній кулі перелетіли з англійського Дувра до французького Кале.

1797 – вперше використаний сучасний італійський прапор.

1839 – день народження фотографії. Франсуа Араго під час засідання Французької академії наук детально розповів перший в історії людства оптико-хімічний спосіб отримання зображення.

1927 – зроблений перший трансатлантичний телефонний дзвінок з Нью-Йорка до Лондона.

1953 – президент США Гаррі Трумен оголосив про наявність у Сполучених Штатів водневої бомби.

1979 – в’єтнамські війська повалили режим Пол Пота в Камбоджі.

1989 – наслідний принц Японії Акихіто проголошений новим імператором. В Японії наступила нова ера Хейсей.

1992 – телефонна компанія AT&T випустила перший відеотелефон. Він коштував 1499 доларів.

1999 – в Сенаті США почалися слухання з питання імпічменту президента. Білла Клінтона звинуватили у брехні під присягою про відносини з Монікою Левінські.

2015 – теракт в Парижі: двоє озброєних ісламських терористів в масках напали на редакцію сатиричного журналу «Charlie Ebdo» і вбили 12 осіб. На наступний день їх спільники знову вбили невинних. Тільки через два дні терористи були оточені загонами поліції і застрелені під час штурму.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Корiнний лучанин Показати IP 7 Січня 2024 10:39
Всiх православных з Рiздвом Хрестовим!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus