USD 39.55 39.85
  • USD 39.55 39.85
  • EUR 39.70 39.90
  • PLN 9.75 9.90

Білорусів чи росіян чекатимуть під кожним кущем: як Волинь готується до ймовірного вторгнення

23 Жовтня 2022 10:55
Генеральний штаб повідомляє про зростання ймовірності наступу з території Білорусі. Натомість західна розвідка оцінює таку ймовірність, як середню. Напрямок може бути змінений на захід від кордону, аби перерізати логістику постачання зброї в Україну.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу ICTV.

Наші військові на кордоні за інформацією стежать, ситуацію контролюють. Тренуються протистояти ворогу і люди, особливо у прикордонних громадах, де діють добровольчі формування, які готові взяти до рук зброю і битися з ворогом.

Перед початком вишколу – обов’язковий інструктаж. Навчальні стрільби проводять для добровольців – жителів прикордонних з Білоруссю сіл, які в разі загрози готуються обороняти рідний край. Убивати умовного ворога готові.

Добровольці тренуються стріляти з різних позицій, відстаней та у русі. Головне – робити це злагоджено і в разі потреби вміти прикрити бойового товариша. Навчання для народних захисників проводять бійці тероборони, які стежать за правильністю та влучністю стрільби.

«Метрів 120-130 – це позиція лежачи. Потім переміщувалися, стрільба з коліна, стрільба стоячи чергами, щоб була перезміна магазинів та для підвищення тактичної підготовки особового складу», – каже боєць тероборони Волині з позивним Гера.
Серед бійців добровольчих формувань і 55-річний чоловік. Востаннє зброю тримав в армії, однак щойно розпочалася велика війна вирішив будь-що захищати свою країну від ворогів.

«Багато в кого є бойовий досвід, але треба проходити навчання по стрільбах. Коли боєць вміє воювати, він має шанси залишитися живим», – говорить боєць добровольчого формування територіальної громади Афганець.

Окрім володіння зброєю, не менш важливі заняття з тактичної медицини, щоб не запанікувати, не розгубитися, а врятувати пораненого побратима. Чоловіки визнають, що надати першу домедичну допомогу пораненому – справа непроста, тренуватися треба багато.

Читати ще: Росія намагається залучити до війни Білорусь, – ГУР

«Насправді, як дійде діло до бойової ситуації, ти можеш елементарно розгубитися. Потрібно тренуватися, аби бути готовим до всього», – зазначає боєць добровольчого формування територіальної громади Андрій.

Серед добровольців – чоловіки різного віку та професій. Бойове злагодження проходять, щоб у разі потреби стати пліч-о-пліч з військовими для захисту України.

«Кожен член добровольчого формування укладає відповідний контракт на певний термін. Це люди, які за власний кошт виконують завдання за призначенням. Добровольці не отримують зарплату. Все це тримається на величезному рівні патріотизму», – розповідає офіцер військової частини сил територіальної оборони Аврелій.

Кожен із них переконує: хто б не ступив на нашу землю зі зброєю – російські солдати чи білоруські – їх тут чекатимуть за кожним кущем, загарбникам не варто сподіватися, що поліські болота замерзнуть, і їхня техніка зможе заїхати з північного кордону. Для ворога тут підготували безліч сюрпризів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
Бульба Показати IP 23 Жовтня 2022 11:31
Вони бояться Волинь як чорт ладан!! Чув як про нас москальські журналісти кажуть, Що на Волині навіть мертві встануть і почнуть захищати свою землю!!!
Роро до Бульба Показати IP 23 Жовтня 2022 14:46
Розкажи це дронам моджахедам
345 до Бульба Показати IP 23 Жовтня 2022 17:06
Ага, мертві встануть. Подивись скільки автомобілів на волинських номерах виїжджає за кордон кожен день, в них дуже багато чоловіків , які відкупились або непридатні до армії хоча могли б залишить і боронити наш кордон, то хто буде захищати? Старі люди з сіл з вилами підуть? Бо Патріоти з Волині вже давно на фронті захищають і віддають своє життя за нас, в той час як інші втікають за кордон
Іра до 345 Показати IP 24 Жовтня 2022 10:44
Переселенці с востока будуть боронити адже наші здорові чоловіки зараз захищають схід і південь.
дідо Показати IP 23 Жовтня 2022 12:57
На Волині живі окупанти будуть завидувати мертвим...
Іван до дідо Показати IP 23 Жовтня 2022 15:03
Дідо, пиши правильно: ЗАЗДРИТИ!!!
дідо до Іван Показати IP 23 Жовтня 2022 15:41
ЗАВИДУВАТИ, ую, уєш, недок., кому, чому, рідко на кого — що. Те саме, що заздрити. Не завидуй багатому: Багатий не знає Ні приязні, ні любові — Він все те наймає (Тарас Шевченко, I, 1951, 260); — Всі завидують на нашу хату. Діждіть, кажу, своєї такої (Панас Мирний, IV, 1955, 207); Він завидував щастю вчителів і з кожним днем все більше прив'язувався до Петрика (Михайло Стельмах, II, 1962, 398).
Іван до дідо Показати IP 23 Жовтня 2022 17:07
Нітрохи не заперечую, що це слово вживали українські письменники, але це було 100-150 і більше років тому. Завидувати - слово-архаїзм. Є слова, які відживають і сьогодні "ріжуть" слух. Крім усього, це слово - русизм, співзвучне зі словами ЗАВІДОВАТЬ, ЗАВІСТЬ, Вибирайте, якщо є з чого вибрати. Наприклад, красиві і ніжні синоніми варяжському слову "горизонт": край, неба, баня неба, небосхил, небокрай... Хіба не краще? Можна не відповідати.
дідо до Іван Показати IP 23 Жовтня 2022 18:25
ЗА́ВИСТЬ, і, ж., розм., рідко. Те саме, що за́здрість. Вам на зависть, а їй [кумі] на користь (Номис, 1864, № 11594); Старша панна.. з завистю дивилася на його пальці, що, мов божевільні, бігали по клавішах (Фр., VII, 1951, 244). Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980.— Т. 3. — С. 48. За́висть, сти, ж. Зависть. Вам на зависть, а їй на користь. Ном. № 11593. Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909.— Т. 2. — С. 17
Іван до дідо Показати IP 23 Жовтня 2022 18:59
Я вам вдруге відписуюсь: не вишукуйте в мережі на смітниках старі вживання, яким по двісті років. Чи ви не читали мого попереднього коментаря? До речі, словником Грінченка вже давно ніхто не користується. Він безнадійно застарів. У вас вельми нерозумна впертість і твердолобість. Втім, найкращий арбітр для нас - лайки відвідувачів сайту. Зверніть увагу. Мені трохи соромно за свого опоннента.
дідо до Іван Показати IP 23 Жовтня 2022 19:22
Не треба спотворювати моїх слів, треба читати словники Даля і Грінченка", - сказала Фаріон.
Олег до Іван Показати IP 24 Жовтня 2022 15:03
Ріже слух...! А медиканя,послиха,психологиня і т.д. не ріже...? Комедія якась!!!
Дід на стрісі Показати IP 23 Жовтня 2022 13:15
Майте на увазі, що повітряно-десантні війська трохи вище кущів літають !
Хрен собачий до Дід на стрісі Показати IP 23 Жовтня 2022 15:18
Може й літають, та не всі долітають до землі живими...