USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Де на волинських дорогах стоять ДАІ і чи працює фотофіксація порушень

8 Червня 2014 11:34
Уже більше місяця Управління Державтоінспекції УМВС України у Волинській області очолює новий керівник — полковник міліції Володимир Кравченя. Сьогодні він розповів, які зміни торкнулись організації, за яким принципом працюють даішники в області, чи працює фотофіксація порушень на волинських дорогах і що змінилося з аварійністю на Волині.

Нагадаємо, 23 квітня Інформаційне агентство Волинські Новини інформувало, що ДАІ області отримало нового керівника. А вже наступного дня розповіло, чим раніше займався полковник міліції.

Про те, з якими труднощами доводиться стикатися та нові акценти у роботі ДАІ посадовець розповів у інтерв’ю Відомостям.

— Що змінилось у структурі діяльності ДАІ у зв’язку з революційними подіями в країні. На чому тепер акцентуватимете свою увагу?

— Найперший акцент — це фаховий рівень підготовки співробітників. Обов’язковою є юридична освіта навіть у сержантському складі, практичний досвід роботи. Для нас головне завдання — повернути довіру людей до служби Державтоінспекції загалом, показати, що наші працівники — професіонали у своїй справі та готові якісно забезпечувати безпеку дорожнього руху на автошляхах області.

— Тепер будуть звільнені ті, хто не має юридичної освіти?

— Ні, тих, хто працює, звільняти не будемо, та при наборах на службу віддаватимемо цьому перевагу. Багатьом рекомендуємо покращувати свій кваліфікаційний рівень.

— Яким є матеріально-технічне забезпечення підрозділів ДАІ? Чи вистачає паливно-мастильних матеріалів, транспортних засобів?

— Звичайно, не вистачає. Бензин, який отримуємо централізовано, покриває 39,2% від потреби, 19,3% — дизельне паливо. Що стосується автомобілів, то за штатом має бути 147 транспортних засобів, а є лише 130, із них 20 — несправні, а 10 підлягають списанню.

— Як виходите з цієї ситуації?

— Доводиться жорстко економити. Намагаємося першочергово вирішувати питання, які впливають на ефективність забезпечення безпеки дорожнього руху та зменшення аварійності.

— Чи діє на Волині система автоматичної фотофіксації порушень Правил дорожнього руху. Чи потрібна вона?

— На сьогодні система автоматичної фіксації порушень ПДР не функціонує. Державтоінспекція Волинської області намагається знайти інші варіанти, щоб забезпечити безпеку дорожнього руху. Зокрема, в нас на стаціонарних постах діє система «Рубіж», але вона фіксує автомобілі, за якими є заборгованість із штрафів. Швидкість ми поки не фіксуємо.

— Дуже часто сьогодні інспектори ДАІ здійснюють патрулювання у глухих селах, де рух автотранспорту незначний. Чому? Невже там найбільша аварійність?

— Річ у тому, що кожен стройовий підрозділ має певну територію обслуговування, зокрема, як ви висловились, і «глухі села» є невід’ємною частиною такої території. Такі рейди є певною мірою профілактичними, оскільки з початку року саме в подібних населених пунктах найчастіше стаються резонансні ДТП, де гинуть люди.

— Якою є ситуація з аварійністю на Волині?

— На жаль, ситуація не зовсім хороша: область - у лідерах за ДТП із постраждалими. Проте ми робимо все можливе, щоб зменшити цю кількість: здійснюємо передислокацію нарядів, збільшуємо їх щільність. І як результат — за останній місяць за ДТП Волинь уже на 6-му місці, а за ДТП із постраждалими з 1-го перемістилася на 4-е. Причини такої ситуації в тому, що у зв’язку з революційними подіями ДАІ не виконувала свої прямі функції. До того ж у нас прикордонний регіон, водії у довгих подорожах виснажуються, не відпочивають у дорозі, а це дає негативний вплив на реакцію за кермом. Погодні умови також впливають: часто йдуть дощі, похмуро, відповідно, видимість уже не та. До всього, цьогоріч рано завершилася зима і рух транспорту пожвавився, зважаючи на те, що на дороги виїхали скутеристи.

— Лучани нарікають, що водії паркують свої автівки на тротуарах або зупинках громадського транспорту. Як навести лад із паркуванням?

— Річ у тому, що ми дійсно маємо проблеми зі стихійним паркуванням, оскільки паркувальних майданчиків у нас недостатньо і це призводить до того, що водії лишають свої машини де їм зручно, найчастіше у центрі міста, на території поблизу великих торгових центрів, магазинів, адміністративних будівель. Це передусім проблема органів місцевого самоврядування. Ми можемо лише вийти з ініціативою. Приписи пишемо за парковки постійно. Колись із автомобіля, який стоїть під знаком «Зупинка чи стоянка заборонена», дозволялося знімати номерний знак, а зараз ні. Водій зачинив машину й пішов на півдня, інспектор його чекати, звісно ж, не буде. Дати цьому лад можливо, лише коли будуть створені паркувальні майданчики. Подивіться на території біля нових будинків: є 40 квартир, приміром, а місць для парковки — п’ять, хоча повинно бути як мінімум 80%. Біля ЦУМу — капітальна проблема: там збоку парковка лишень на 10 місць. Звичайно, велику роль має відігравати свідомість водіїв, адже кожен мусить розуміти, що здійснювати рух потрібно таким чином, щоб не створювати перешкоди іншим учасникам, зокрема пішоходам. На жаль, ми не можемо розставити наряди поблизу цих проблемних місць, оскільки їх фізично не вистачає. А от певні «профілактичні рейди» з представниками громадськості найближчим часом проведемо.

— Що нового з’явилось у ПДР і штрафах за їх порушення?

— Поки що змін немає, єдине — зросли штрафи за керування у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Тепер ця сума становить від 3400 до 5950 гривень. Або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на термін від семи до десяти діб. Але рішення приймає суд.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
Нік Показати IP 8 Червня 2014 12:10
Ті ж самі яйця - тільки в профіль...
Майдан Показати IP 8 Червня 2014 12:35
Які брехуни і казнокради були, такі і "нові" прийшли.Гидко читати.
13 до Майдан Показати IP 8 Червня 2014 12:44
балатуйся в начальники ДАІ ! ! !
дідо Показати IP 8 Червня 2014 13:35
У США за три місяці готоють на поліцейського, а тут навіть юридична освіта не помогає стати патрульними.Менше хапуг треба набирати в ДАЇ.
Юрист Показати IP 8 Червня 2014 16:15
Дуже часто навіть журналісти пишуть - ДАЇ. Несвідомо, чи буква Ї замість букви І(нспекція) якось розшифровується?
Анонім до Юрист Показати IP 8 Червня 2014 16:20
Яка різниця? Все рівно хабарники-здирники.
Анонім Показати IP 8 Червня 2014 16:57
вчора вшацку о 10 вечора по вул шковороди обл даі спиняли всіх підряд і що змірелось
водій Показати IP 8 Червня 2014 17:30
Коли перестануть безпричинно зупиняти? Треба всіх звільнити по грузинськи.Інакше нічого не буде.
Водій Показати IP 8 Червня 2014 18:55
А ще нормативи з фізпідготовки в поліцаїв приймати регулярно, щоб пузіки півдороги не закривали.
саша Показати IP 9 Червня 2014 15:36
вигнати всіх
як були СКОТами Показати IP 9 Червня 2014 17:02
так СКОТами і залишаються. А СКОТ з юридичною освітою - все одно СКОТ.
до скота Показати IP 10 Червня 2014 08:55
Про себе говориш?
павло до до скота Показати IP 11 Червня 2014 22:58
коментар було видалено
революціонер Показати IP 28 Серпня 2015 09:10
постійно говорять одне і те саме а рішали як були так і будуть

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus