USD 39.35 39.65
  • USD 39.35 39.65
  • EUR 39.57 39.70
  • PLN 9.80 10.00

День пам’яті і примирення в Луцьку. Фоторепортаж

8 Травня 2017 12:53
У День пам’яті та примирення лучани віддали шану воїнам, полеглим у Другій світовій війні. Нагадаємо, в Україні цей день вшановують третій рік поспіль, відповідно до указу Президента від 24 березня 2015 року.

До слова, річницю капітуляції нацистської Німеччини (символ перемоги над нацизмом) в Європі відзначають раніше. Адже ще 22 листопада 2004 року Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, 8 та 9 травня проголошені Днями пам’яті та примирення.

Смертельна машина торкнулася 80% людства, у горнилі війни загинули майже 10 мільйонів українців. Саме під час Другої світової сталися найбільші в історії злочини проти людства: Голокост, застосування атомної зброї. Пам’ять десятків мільйонів загиблих прийшли вшанувати більше сотні лучан до пам’ятника невідомому солдату.
Вшанували полеглих спільною молитвою, до якої долучилися представники усіх конфесій. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, звертаючись до лучан зазначив: День пам’яті і примирення - той день, коли ми починаємо поглиблено згадувати трагедію Другої світової війни.
«Сьогодні, у дні випробувань для України, ми особливо усвідомлюємо, що таке мир. Саме пам’ятаючи про війну, найглибше розумієш значення миру. День пам’яті – це заклик не забувати, робити висновки з питання: що краще мир чи війна, любити чи ненавидіти. Друга світова війна показала, як людина може ненавидіти собі подібного. А куди б не рухалася лінія фронту – на схід чи на захід, війна тривала саме тут, на території України», - пояснив Михаїл, чому важливо пам’ятати уроки історії.

Виконувач повноважень Луцького міського голови Ігор Поліщук, своєю чергою, подякував усім, хто прийшов на заходи.
«Дякую усім, хто прийшов сьогодні вшанувати пам’ять мільйонів загиблих українців, закатованих під час каральних акцій та в концтаборах. Пам’ятати про них, не забувати про подвиг героїв, про патріотизм – це наш обов’язок. І ми зобов’язані зробити так, щоб про це пам’ятали наступні покоління, щоб ніколи не повторилася ця трагічна сторінка в історії України», - наголосив він.
А перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик додав: українці не обирали шлях війни, а мусили захищати свої домівки.

«Вони взяли до рук зброю не з ідеолог переконань, вони боролися від зову серця, який змушував захищати на рідній землі свої родини, свою Україну, своє майбутнє. Коли війна стукала у двері, вони не питати прізвищ і національності у окупанта, а захищали своє майбутнє заради вільної незалежної держави. Вони були воїнами, солдатами, і жертовно проливали кров заради прийдешніх поколінь», - наголосив посадовець.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 28
а Показати IP 8 Травня 2017 13:16
Примирення з ким ...................з німцями чи що .......
нє до а Показати IP 8 Травня 2017 14:17
з "браттями" москалями
Лучанин до а Показати IP 8 Травня 2017 16:56
Поліщук найвищий за всіх хто на фото!
М Показати IP 8 Травня 2017 13:45
Позор! Бенднровці стоять, а ветерана війни ні одного! Ми будемо завтра 9 Травня! Це наше свято!!!! Свято Великої Перемоги!!! Всіх лучан зі саятом Перемоги!
никалай до М Показати IP 8 Травня 2017 15:06
.настоящие ветераны лежат в земле. хватить тут раздор сеять.
Лучанин до никалай Показати IP 8 Травня 2017 17:00
А ті ветирани які залишились живими що не "настоящіє" чи що?
123 до никалай Показати IP 8 Травня 2017 20:26
Ці що живі-це діти війни. Справжні ветерани і правда вже біля Бога.
Анонім до М Показати IP 8 Травня 2017 16:35
БАндеровці - це і є борці з фашизмом
Анонім до Анонім Показати IP 8 Травня 2017 20:28
А совєтске кгб,-це св"яті анголи?
юзько пилсудськый до М Показати IP 8 Травня 2017 18:54
а ти яким боком до того св"ята? А що до ветеранів Другої світової, так їх майже не залишилося. Завтра до пам"ятника прийдуть ветерани НКВС і такі як ти .......
Andrew до М Показати IP 9 Травня 2017 19:26
Бендеровці - це жителі міста Бендери (Молдова). І як ти їх по фото в числив?
юзько пилсудськый до Andrew Показати IP 10 Травня 2017 18:10
Онук НКВСника патамуша, а вони знают все.
Гвардии рядовой Показати IP 8 Травня 2017 13:56
9 мая -святой праздник,ДЕНЬ ПОБЕДЫ
Кхе Показати IP 8 Травня 2017 14:23
Дайте гунчику копня під сраку нехай валить вирішує проблему зз ветсанзаводом та відстійниками на цукровому те саме
Лучанин до Кхе Показати IP 8 Травня 2017 16:55
Нема кому дати копняка гунчику!Якби було б кому то він сьогодні тут не стояв а вирішував би складну,катастрофічну проблему Ветзаводу!Він має бути там де люди стоять на трасі і чекають коли він приїде до людей!Люди чекають щоб він приїхав і по-людськи поговорив і порадився з людьми що має робити з тими відходами тварин,а він на меморіалі стоїть-квіти покладає!БРЄД!У ВІДСТАВКУ ТАКОГО КЕРІВНИКА ОБЛАСТІ!
123 Показати IP 8 Травня 2017 14:44
Праздник всех нормальных людей завтра, и это день великой победы советского народа!
на красні площі до 123 Показати IP 8 Травня 2017 16:43
у вас біснувате пекло а не празнік
Лучанка Показати IP 8 Травня 2017 15:25
Зіновія класна!
Здивований Показати IP 8 Травня 2017 19:49
Прикольно побачити ветерана з гаджетом, який читаться. Сидить якийсь москалик і драконить емоційних патріотів, а вони ведуться, як молоденькі дівулі. Ну, може, не москалик, а запроданець.
Юрій Показати IP 8 Травня 2017 23:23
Капітуляція нацистської Німеччини вступила в силу 8 травня о 23:01 (за середньоєвропейським часом), за київським часом - 9 травня! давайте святкувати День перемони в ніч з 8 на 9 травня, як Новий рік! або припинимо цю дискусію про 8 травня!
за до Юрій Показати IP 9 Травня 2017 13:04
тільки то вже більше на хелоуїн буде схоже
Нахтигаль Показати IP 8 Травня 2017 23:45
7 млн. украинцев воевали в рядах Красной армии и победили - это герои, а не кучка коллаборантов - националистов, победы которых это участие в этнических чистках гражданского населения.
ахтунг до Нахтигаль Показати IP 9 Травня 2017 13:07
вчи історію. націоналісти боролись за свою землю, а коллаборанти - це та нечисть шо третій рік гвалтує україну разом з красними бурятами
васька квартирко Показати IP 9 Травня 2017 00:25
День памяти и примирення??? Памятайте як москали вбивали всих украинцив на Донбаси лище за те що вони украинции розмовляют своею батькивською мовою... Примириння??? З отими москалями???? Москали геть з Украины!
макс Показати IP 9 Травня 2017 08:40
Кому що, а Васьці просо.... Повернемось до теми. З ким примирення - з тими, хто спалив Хатинь і лідіце, хто спалив Орадур сюр Глен? Потрібна память, просто память, або дуже скоро те ж саме повториться в Україні, де розвелось досить безголових, чиї мізки забиті неонацистською ідеологією.
Я так хочу до макс Показати IP 9 Травня 2017 13:03
А давайте спалимо москву, ну так щоб "павтаріть", а то всьо рейстаг та рейстаг
Кгб Показати IP 9 Травня 2017 16:51
От цікаво було б подивитися на цих свідомих пои владі комуністів!!!
юзько пилсудськый Показати IP 10 Травня 2017 18:18
Ну як вам вчорашє св"єто? Націоналісти, націоналісти а червоні виродки і їх вилупки он що витворяють. Ох Петре, Петре, дограєшсі.