Депутати облради Волині не хочуть забирати гроші в чорнобильців
Припинити безпідставне стягнення коштів з ліквідаторів аварії на ЧАЕС закликав владу депутат Волинської обласної ради.
Про це стало відомо під час 25-ої сесії обласної ради, що відбулася 25 квітня.
Депутатський запит до голови облдержадміністрації та керівника пенсійного фонду спрямував депутат Олександр Бик. Він повідомив, що колишня влада в особі уряду Азарова вирішила економити кошти на учасниках ліквідації аварії на ЧАЕС.
«Фінансова інспекція у 2011-2012 роках почала перевіряти архівні справи чорнобильців 20-25 річної давності, які стали підставою для надання статусу учасників ліквідації аварії на ЧАЕС для цих осіб. Таких документів у багатьох випадках просто не було. Фінінспекція склала акти, своєю чергою, пенсійний фонд на підставі актів ініціював позбавлення статусу багатьох осіб», - зазначив депутат. З його слів, пенсійний фонд наразі стягує з чорнобильців по 5 тисяч гривень та більше, багато хто з чорнобильців оскаржує це у адміністративних судах, проте є й ті хто, «махнув на це рукою».
Він закликав адресатів запиту виправити ситуацію, прийнявши рішення про припинення процедур «безпідставного стягнення коштів з чорнобильців». Запит депутата колеги підтримали.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це стало відомо під час 25-ої сесії обласної ради, що відбулася 25 квітня.
Депутатський запит до голови облдержадміністрації та керівника пенсійного фонду спрямував депутат Олександр Бик. Він повідомив, що колишня влада в особі уряду Азарова вирішила економити кошти на учасниках ліквідації аварії на ЧАЕС.
«Фінансова інспекція у 2011-2012 роках почала перевіряти архівні справи чорнобильців 20-25 річної давності, які стали підставою для надання статусу учасників ліквідації аварії на ЧАЕС для цих осіб. Таких документів у багатьох випадках просто не було. Фінінспекція склала акти, своєю чергою, пенсійний фонд на підставі актів ініціював позбавлення статусу багатьох осіб», - зазначив депутат. З його слів, пенсійний фонд наразі стягує з чорнобильців по 5 тисяч гривень та більше, багато хто з чорнобильців оскаржує це у адміністративних судах, проте є й ті хто, «махнув на це рукою».
Він закликав адресатів запиту виправити ситуацію, прийнявши рішення про припинення процедур «безпідставного стягнення коштів з чорнобильців». Запит депутата колеги підтримали.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
Мільйон українців подали заявки на отримання коштів для програми «Скринінг здоров’я 40+»
Сьогодні 06:48
Сьогодні 06:48
Норвегія обмежила використання генеративного ШІ у школах
Сьогодні 00:29
Сьогодні 00:29
22 червня: свята, події, факти. День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
У США троє туристів померли від спеки під час прогулянки Великим каньйоном
21 Червня 2026 23:31
21 Червня 2026 23:31
Ніколи не отримував права: у Луцьку затримали п'яного юнака за кермом ВАЗа
21 Червня 2026 23:02
21 Червня 2026 23:02
Трамп показав подарований Катаром літак, що стане президентським бортом
21 Червня 2026 22:33
21 Червня 2026 22:33
На Волині – займання на трьох торфовищах, два продовжують горіти
21 Червня 2026 22:05
21 Червня 2026 22:05
На Волині молодик заплатить кілька тисяч, бо вночі ловив раків
21 Червня 2026 21:36
21 Червня 2026 21:36
«Найкращий подарунок дітям – обрати хорошого тата»: історія батька-ветерана з Волині
21 Червня 2026 21:08
21 Червня 2026 21:08

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.