До 2050 року Україна стане найстарішою нацією у світі. Прогноз ООН
Частка молоді у віці 15-24 років серед населення України стрімко зменшується, і при збереженні цих тенденцій до середини поточного століття українці стануть найстарішою нацією у світі.
Про це йдеться у доповіді ООН щодо глобальної демографії.
Зазначається, що частка цієї вікової групи в Україні у 2000 році становила 14,8%, натомість у 2025 році (за оцінками) лише 9,0%. Прогноз ООН очікує подальше падіння частки молоді в населенні України до 6,6% у 2050-му році.
Інші європейські країни показують подібну тенденцію старіння населення, хоч там цифри трохи кращі. Для порівняння, у 2050 році частка молоді становитиме:
Італія – 9,2%;
Естонія – 7,8%;
Польща – 11,0%;
Франція – 12,7%;
Велика Британія – 9,9%.
Загалом у світі частка молоді у 2050 році прогнозується на рівні 7,9%.
Війна в Україні призвела до глибокої демографічної кризи: різко впала народжуваність, зростають втрати на фронті, а мільйони людей виїхали за кордон. За оцінками демографів, з початку війни країна втратила близько 10 мільйонів людей, а сумарний коефіцієнт народжуваності впав нижче одного, що є одним із найгірших показників у світі.
Також ми розповідали, що Україна увійшла до тридцяти держав світу з найвищим показником старіння населення. Майже 22% населення становлять люди віком понад 65 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це йдеться у доповіді ООН щодо глобальної демографії.
Зазначається, що частка цієї вікової групи в Україні у 2000 році становила 14,8%, натомість у 2025 році (за оцінками) лише 9,0%. Прогноз ООН очікує подальше падіння частки молоді в населенні України до 6,6% у 2050-му році.
Інші європейські країни показують подібну тенденцію старіння населення, хоч там цифри трохи кращі. Для порівняння, у 2050 році частка молоді становитиме:
Італія – 9,2%;
Естонія – 7,8%;
Польща – 11,0%;
Франція – 12,7%;
Велика Британія – 9,9%.
Загалом у світі частка молоді у 2050 році прогнозується на рівні 7,9%.
Війна в Україні призвела до глибокої демографічної кризи: різко впала народжуваність, зростають втрати на фронті, а мільйони людей виїхали за кордон. За оцінками демографів, з початку війни країна втратила близько 10 мільйонів людей, а сумарний коефіцієнт народжуваності впав нижче одного, що є одним із найгірших показників у світі.
Також ми розповідали, що Україна увійшла до тридцяти держав світу з найвищим показником старіння населення. Майже 22% населення становлять люди віком понад 65 років.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
Омбудсмен Лубінець назвав Волинь регіоном із найкритичнішою ситуацією щодо порушень під час мобілізації
Сьогодні 15:20
Сьогодні 15:20
Падає тиск: волинян просять не поливати городи водою з крана
Сьогодні 14:48
Сьогодні 14:48
Воїни з 20-ї бригади «Любарт» отримали старлінки, зарядні станції та ноутбуки від Фонду Ігоря Палиці
Сьогодні 14:15
Сьогодні 14:15
На Волині виявили незаконну порубку сосен на 20 мільйонів
Сьогодні 13:41
Сьогодні 13:41
У Ковелі автівка злетіла з дороги, травмувався чоловік
Сьогодні 13:24
Сьогодні 13:24
Україна отримала перший транш з кредиту на €90 мільярдів
Сьогодні 13:08
Сьогодні 13:08
Поблизу Луцька у молодиків знайшли наркотики
Сьогодні 12:52
Сьогодні 12:52

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.