USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.71 9.93

Епіфаній заявив про загрозу втрати Томосу через Київський патріархат

10 Травня 2019 23:50
Повернення Української Православної Церкви в структуру Київського патріархату означатиме втрату Томосу і всіх досягнень церковної незалежності.

Таку думку висловив предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній, повідомляє facenews.

«В умовах після об’єднання і отримання Томосу ідея Київського патріархату в тому вигляді, яким він був до Собору, яка свого часу дала життя, дихання, – може це життя і забрати, розколоти помісну церкву. Сьогодні повернення до попередньої структурі Київського патріархату буде означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу і всіх досягнень церковної незалежності», – підкреслив він.

Владика підкреслив, що якби не було рішення Помісного собору Київського патріархату про припинення діяльності релігійного об’єднання УПЦ КП шляхом об’єднання і приєднання до створюваної Православної церкви України, про припинення дії Статуту та всіх статутних органів УПЦ КП – не відбувся б і Собор, який об’єднав три гілки українського православ’я в єдину помісну церкву.

«Тому говорити про те, що зараз, всупереч постановам Помісного собору УПЦ КП і Об’єднавчого собору 15 грудня 2018 року, в подальшому структурно існує Київський патріархат – неправильно. Це неправильно і фактично, і тим більше юридично», – підкреслив митрополит.

При цьому, за словами митрополита, українська церква за всіма критеріями заслуговує отримання статусу патріархату в майбутньому.

Як повідомлялося, Філарет хоче відновити Українську православну церкву Київського патріархату, яка в кінці минулого року увійшла до новоствореної Православної церкви України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 24
Запитую Показати IP 11 Травня 2019 02:55
Кінець проекту *томос*?
Нє даждьотєсь до Запитую Показати IP 11 Травня 2019 12:34
Якщо можна, дайте першоджерело де б чітко було видно що Філарет хоче відновити Київський патріархат, будь ласка. Тільки передрук брехні, яка надрукована в ЗМІ що підконтрольні олігархам не видавайте за "чисту монету". ЧЕКАЮ ВІДЕО З ФІЛАРЕТОМ, ДЕ ВІН ЗАЯВИВ ПРО ВІДНОВЛЕННЯ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ... ХЕХЕХЕ, немає і не буде!!!
Еге ж до Нє даждьотєсь Показати IP 11 Травня 2019 14:30
Набери теги -філарет розкол пцу ,й тобі довбню все стане зрозуміло...чи ти букФФи забув!? Попроси сусіда ,він точно розумніший за тебе ,,,Підв'яжи щелепу ,аби не відпала від прочитаного
123 Показати IP 11 Травня 2019 07:11
Нарешті дійшло!!! Жодна церква з КП не перейшла до ПЦУ? А людей пересварили.
Зупиніться до 123 Показати IP 11 Травня 2019 12:36
90% громад КП перейшло в ПЦУ, чому 90%? Тому що процес не одного дня, він трниває в часі, і скоро буде 100%. Так що побережіть жовч для інших випадків.
Всезнайко Показати IP 11 Травня 2019 07:25
То хай ПЦУ побудує собі храми, і служить в них...
123 до Всезнайко Показати IP 11 Травня 2019 12:37
Не вам таваріщ вказувати, що робити ПЦУ. Громади самі вирішують, кому і до якої церкви відноситись, я якої підпорядкованості буде храм.
Анонім до 123 Показати IP 11 Травня 2019 20:50
Але ти с*рун)))
Анонім Показати IP 11 Травня 2019 07:40
Даешь каждому по томасу! Пусть будет много и разных томосов, лишь бы не плакали. Не врут пословицы. Где два украинца - там три гетмана.
Микола Показати IP 11 Травня 2019 07:45
Замполіт Єпіфаній без порошенко стає просто єдінахій.
? до Микола Показати IP 11 Травня 2019 12:40
Ви путаєте щось з церковниками що під рясами носять пагони фсб, з тими що війни освячують з православними грузинами, українцями, молдаванами. З тими, що жукова і сраліна на ікони ліплять.
віряни Показати IP 11 Травня 2019 07:56
Зрозуміло, що то була політична акція, а таким чином до Бога не йдуть! Так що...
Хаха до віряни Показати IP 11 Травня 2019 12:41
Вирішив це питання, згідно всіх канонів Константинопольський Патріарх, так що питання закрите. І не ботокним політикам через своїх шакалів сюда пхати носа. Питання вирішено згідно всіх церковних канонів.
11111 Показати IP 11 Травня 2019 09:11
Тепер вдумайтесь в слова тих іпа5утих кацапів, як все гарно йде по їньому сценарію. І тепер вопрос хто більш пиз%%ть?
мама до 11111 Показати IP 11 Травня 2019 11:21
Везде у тебя кацапы виноваты....Мозгов нет, думать не умеешь, только и повторяешь одну фразу - вов сем виноваты русские...А сами что то можете?
Упс! до 11111 Показати IP 11 Травня 2019 14:33
Дуркуєш за звичкою , хохлосрач розводиш ,може схаменешся й почнеш людиною ставати!?
Хм Показати IP 11 Травня 2019 09:55
Розкол в ПЦУ?
Всезнайко до Хм Показати IP 11 Травня 2019 12:59
Розкол в розкольників...
Воля Показати IP 11 Травня 2019 10:29
Уже? Так швидко? Красота!!! Ой, тож мабуть опять Пу... виноватий
Хахаха Показати IP 11 Травня 2019 11:15
УПЦ кп, пцу. Дві церкви і три патріархи. Це точно рука Путлера.
?-! до Хахаха Показати IP 11 Травня 2019 12:48
Да ні бідолаха, то всього цілеспрямована акція спрямована на підрив Православної Церкви України, от і все. Так як не казав нічого подібного Філарет, не казав ніколи!
Я Показати IP 11 Травня 2019 13:29
шоу для дурних продовжується.. скачіть вище
Ганьба до Я Показати IP 11 Травня 2019 14:39
З брудного колодязя не напитися чистої води...бо нечистий колобродить й не дає воді очиститися,а нечисть зараз в фаворі , владою міряються...руки загребущі ,очі завидющі
Андрей Шептицький Показати IP 11 Травня 2019 15:14
1. Жити за совістю – важливіше за будь-які віросповідання. 2. Легше часом кров пролити в однiй хвилi ентузiазму, нiж довгi роки з трудом виконувати обов’язки, зносити спеку дня i жар сонця, злобу людей i ненависть ворогiв, брак довiр’я своїх i недостачу помочi вiд найближчих; i серед такої працi аж до кiнця виконувати своє завдання, не чекаючи лаврiв перед перемогою, анi винагороди перед заслугою. 3. Жодна людина не має природного права керувати іншою людиною проти її волі. Тому влада має формуватися на основі вільних і свідомих виборів.