Фінляндія збирається запустити найбільший в Європі атомний реактор
У Фінляндії наближається до завершення будівництво п’ятого ядерного реактора атомної електростанції Olkiluoto 3, який стане найбільшим в Європі та, можливо, одним із найсучасніших у світі.
Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Euractiv.
«Хоча атомна станція, яка будується з 2005 року, мала бути запущена до 2009 року, Управління радіаційної і ядерної безпеки країни дало свій дозвіл завантажити станцію паливом тільки минулої п’ятниці», – йдеться у повідомленні.
Очікувана вартість заводу в 3 мільярди євро виросла до 8,4 мільярда євро через проблеми з безпекою і несправними компонентами.
«Далі були судові позови, і переговори між фінською компанією TVO та консорціумом Areva-Siemens, який будує реактор, щодо умов завершення проєкту все ще тривають», – підкреслює видання.
У корпус реактора буде завантажено 241 тепловидільний елемент, що складаються зі 128 тонн урану, і, як повідомляється, регулярне виробництво електроенергії почнеться в лютому 2022 року.
Реактор, розташований в Еурайокі, в південно-західній частині Фінляндії, буде виробляти близько 14% електроенергії країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Euractiv.
«Хоча атомна станція, яка будується з 2005 року, мала бути запущена до 2009 року, Управління радіаційної і ядерної безпеки країни дало свій дозвіл завантажити станцію паливом тільки минулої п’ятниці», – йдеться у повідомленні.
Очікувана вартість заводу в 3 мільярди євро виросла до 8,4 мільярда євро через проблеми з безпекою і несправними компонентами.
«Далі були судові позови, і переговори між фінською компанією TVO та консорціумом Areva-Siemens, який будує реактор, щодо умов завершення проєкту все ще тривають», – підкреслює видання.
У корпус реактора буде завантажено 241 тепловидільний елемент, що складаються зі 128 тонн урану, і, як повідомляється, регулярне виробництво електроенергії почнеться в лютому 2022 року.
Реактор, розташований в Еурайокі, в південно-західній частині Фінляндії, буде виробляти близько 14% електроенергії країни.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 3
Анонім
Показати IP
29 Березня 2021 15:05
про утилiзацiю такого скарбу подумають iншi поколiння. треба комету для перезагрузки планети
Білорусь
Показати IP
29 Березня 2021 15:55
Прибалти протестуватимуть?
Анонім
Показати IP
29 Березня 2021 17:45
А шо там Литва? Де велика стурбованість ? От вам і подвійні стандарти.
Сили оборони знищили кілька російських безпілотних катерів, коли ті атакували українське узбережжя
Сьогодні 17:18
Сьогодні 17:18
Герой повертається у місто, яке стало рідним, на щиті: Ковель прощатиметься з уродженцем Донеччини Олександром Шевченком
Сьогодні 16:45
Сьогодні 16:45
Трамп радив Зеленському діяти сміливіше щодо РФ, – ЗМІ
Сьогодні 15:55
Сьогодні 15:55
Росіяни вдарили ракетою по Кривому Рогу, є загиблі, багато поранених. В Одесі на пляжі уламок дрона вбив жінку
Сьогодні 15:22
Сьогодні 15:22
ЗСУ знищили залізничний міст через Північнокримський канал
Сьогодні 15:05
Сьогодні 15:05
Луцька громада прощатиметься з Героєм Андрієм Максимчуком
Сьогодні 14:49
Сьогодні 14:49

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.