USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.80 9.95

Гнідавський цукровий завод перероблятиме нечистоти на електроенергію

18 Травня 2017 10:28
У Луцьку іноземні фахівці готують проект, який дозволить на очисних спорудах із нечистот відбирати воду, добрива та тепло- і електроенергію. Пілотний проект реалізують на очисних спорудах Гнідавського цукрового заводу й перший етап введуть в експлуатацію вже цієї осені. Далі у планах - реалізувати цей проект і на міських очисних спорудах.

У коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини заступник Луцького міського голови Костянтин Петрочук розповів, що над впровадженням експлуатаційних установок на відстійниках працює київська фірма із фахівцями з Голландії, Бельгії, Ізраїлю та Франції.

«Зараз фахівці працюють над встановленням експлуатаційної установки, яка збиратиме гази від відходів на цукровому заводі. Їх використовуватимуть для опалювання підприємства. Це мають запустити в роботу вже восени. Наступним кроком мають встановити газогенератори, які перероблятимуть його в електричну енергію, адже, за попередніми розрахунками, газу буде з надлишком (впродовження 2018-2019-ті роки). Тоді ситуація із неприємними запахами взагалі буде закрита. Більше того керівництво заводу зверталося до нас із проханням, щоб вони надалі приймали фекальні відходи з району Вересневого, бо це хочуть врахувати технологічно при встановлені нового обладнання. Ми підтвердили, відповідно, це дасть чималу економію для міського бюджету, адже не потрібно буде будувати нову мережу до міської каналізації, а лише достатньо буде прокласти трубопровід на тих 200-300 метрів до мережі заводу», - розповідає Петрочук.

Зі слів посадовця, після того, як пілотний проект буде впроваджений на цукровому заводі, його хочуть реалізувати й на міських очисних спорудах.

«Ми вже спілкувалися з фахівцями, які займаються проектом для цукрового заводу, аби вони розробили проект експлуатаційних установок і для очисних споруд Луцька, які знаходяться в Липлянах. Зараз вони збирають усі технічні дані. Згідно з попередніми висновками, є три варіанти реконструкції: перше – це модернізація, другий – переробка, після якої лишається гумус, який за півроку можна використовувати як добриво, і тертій варіант – переробка із виготовленням мінерального добрива, яке можна реалізовувати, та встановленням «зеленого тарифу» (на вироблення електроенергії з відновлюваних джерел), що теж приноситиме дохід. До сьогодні ж відбувається очистка фекалій на відстійниках, далі скидають на поля-фільтрати, й вода потрапляє в річку. А впровадження в Луцьку нової системи очистки дозволило б у річку потрапляти лише чистій, якісно очищеній воді», - пояснює посадовець.

Зі слів Костянтина Петрочука проект для Луцька буде багатомільйонним, тому після завершення його розробки шукатимуть можливість для співфінансуванян за рахунок грантових програм.

Нагадаємо, що через сморід у Луцьку на цукровому заводі замінили каналізаційну трубу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 15
Лучанин Показати IP 18 Травня 2017 10:59
" (впродовження 2018-2019-ті роки). Тоді ситуація із неприємними запахами взагалі буде закрита" Шановний К.Петрочук ,а що, лучани впродовж цих років будуть і далі" насолоджуватись" запахом амбре з цукрового заводу? Чому не зупиняєте "вонючку" поки не впровадять очистку?! Меркантильні інтереси окремих бізнесменів важливіші для Вас за здоровя лучан ?1
Нє пісатєль до Лучанин Показати IP 18 Травня 2017 12:23
А де вже сьогодні смердить? Живу на цукровому. Сьогодні НЕ СМЕРДИТЬ. Працюю на цукровому. І тут за роботу платять мені і моїм колегам, яких сотні. Тобто СОТНІ сімей живуть. отримуючи тут зарплату. Ну закриють завод і що далі?. Щоб щось будувати і проводити якісь проекти - потрібні гроші на них. Ну закриють завод і Вересневе лишиться без каналізації і з тими самими старими трубами. І що? Кому стане від того легше? Дивно, але так само періодично смердить в різних кінцях міста і смердить уже не перший рік, але ніхто так вперто не мусує цю тему. Для того, щоб це довести треба просто прогортати інтернет-видання за минулі роки. Чи ви хочете сказати, що запахи в Центрі міста, біля колектора на Мамсурова , поблизу Сапалаївки., то все з цукрового? Дивно якось так виходить
Анна до Нє пісатєль Показати IP 18 Травня 2017 14:23
Сьогодні "НЕ СМЕРДИТЬ",як Ви виразились, бо цілу ніч на відстійниках працювали пожежники.
Анонім до Анна Показати IP 18 Травня 2017 16:31
Ніпанял.Так смердить де? На вересневому?На ДПЗ? на відстійниках? Де смердить?чи на самому заводі цукровому?. І пожежники що гам....но гасили? До чого тут пожежники? Там що пожежа?
Анна до Анонім Показати IP 18 Травня 2017 17:24
На теритрії цукрового заводу відкрили спирт завод,де роблять єтиловий спирт.Відходи виробництва становлять собою( простими словами) воду температурою 70-80 градусів,дрожді, сірчану кіслоту,і ще можливо якусь хімію про яку не здогадуємось.І все це витікає в відстійник де повно фекалій, і решток тварин,які туди також незаконно звозять.ОТ І ПОДУМАЙТЕ ЯКА ХІМІЧНА РЕАКЦІЯ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЯКЩЕ ЦЕ ВСЕ ЗЛЯТИ В ОДНУ ЄМКІСТЬ,,,,Пожежні машини розприскують хімію ,щоб призупинити цю реакцію
Аккумуляторщик до Анна Показати IP 18 Травня 2017 21:57
Не знаю яка ситуація, але задля справедливости напишу Вам Аня. Ви хоч би технологію бродильних виробництв почитали би чи що, Аня, або з інженерами-матеріалознавцями поспілкувалися Тому що кислота ,розведена миттєво роз"їдає все обладнання, а тим більше гаряча. і пари її у повітрі, навіть у невеликій концентрації відчуваються. Це вам підтвердить той хто працює з акумулятором, або навіть той хто кип"ятить чайник оцтом, хоча оцет це тільки 9% оцтова кислота. Ну не вірите - спитайте. А дріжджі в гарячій воді не живуть, спробуйте розчинити пироги гарячим молоком. І в Луцьку є вже один спиртзавод і запах з нього був такий приємний і тією брагою годували свиней і корів в селах
Анна до Анонім Показати IP 18 Травня 2017 17:28
Ви певно живете десь дуже далеко.В далекій далечені,"за тридевятим царством",якщо питаєтесь де смердить!!!!!
Олександр до Нє пісатєль Показати IP 18 Травня 2017 14:39
Сьогодні може і не смердить, а вчора в вечері довелось закрити всі вікна. Сморід був ДУЖЕ СИЛЬНИЙ
Анонім до Нє пісатєль Показати IP 18 Травня 2017 18:42
на цукровому ніколи не смерділо фекаліями. а щодо запахів в різних частинах міста - або нюхайте, якщо вам це подобається, або щось робіть
львівська до Лучанин Показати IP 19 Травня 2017 18:39
живу на Львівський і нічого зімною не сталось, ви вльмешановний лучанин скільки вже ньхаєте той запах? Нічого з вами не станеться якщо ще рік понюаєте зате потім хоть толк буде від тх відстійників
гнат Показати IP 18 Травня 2017 11:22
Як і завжди на початку велика помпа, а вкінці пшик. Якби люди не кричали ніхто би тої труби і не міняв.
Патріот Показати IP 18 Травня 2017 14:33
оте ч** якому сьогодні не смердить яскравий приклад ср*комордої і рукож*пої х*доби яка тільки про себе і думає. Тисячі дітей отруюють випарами сірчаної кислоти сморід вже навіть в будинках і квартирах а тому д*** якій в грязьній спецурі тисячу заробляє йому не смардить ***
Анна Показати IP 18 Травня 2017 16:35
Гпз, Львівська, Гірка Полонка,село Полонка, і ще кому набридло це нюхати,не мовчіть ,збирайте збори,звертайтесь до своїх депутатів.Допоможіть нам. Хай закривають той завод по виробництву спирту,бо пів біди сморід,там крім ньго стільки хімії виходить в повітря. В кведах він записаний як хімічний завод.Запах то тільки той чинник, який нам дав змогу зрозуміти, що щось не так. Вчора на Вересневому були збори,ми зібрали ініціативну групу з активних людей,в разі чого ми готові перекрити всі входи і виходи на завод. Просимо вас долучитися.
Патріот Показати IP 18 Травня 2017 17:31
Ваші контакти?
Анонім Показати IP 18 Травня 2017 17:36
поки "запад нам поможет" фекалії треба викачувати на очисні споруди, а не на поля фільтрації. щодо спиртового заводу, то нехай свої відходи або самотужки вивозять на поля фільтрації, або переробляють на свойому самогонному заводі.