USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Волинян не пускають на водойми

8 Липня 2014 15:49
У селі Мирне Горохівського району людей не пускають на ставки, в яких іще їх діди купалися і рибалили. Ситуація стала такою, відколи чотири водойми знайшли своїх орендарів.

Про цей йшлося під час засідання обласної комісії з питань організації надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих за межами населених пунктів на території області сьогодні, 8 липня.

Секретар комісії Сергій Остромухов розповів, що не мають доступу до водойми жителі Колодежинської і Мирненської сільських рад. Відповідні скарги надійшли від людей.

«Місцевим жителям орендарі забороняють купатися і ловити риби, порушуючи умови загального користування. Аби вирішити цю ситуацію, я пропоную внести умову, під час проведення тендеру, щоб в договорі прописати вільний доступ людей до водойми», - говорить Сергій Остромухов.

Під час засідання розгорілася дискусія, мовляв, за таких умов орендар не зможе нормально вести господарську діяльність, зокрема, розводити рибу.

Подискутувавши, члени засідання вирішили, що в договорі все ж будуть прописувати пункт, який захищатиме сільське населення. А якщо приватники не захочуть продовжувати договір за таких умов, то ставки віддадуть громаді.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
карп Показати IP 8 Липня 2014 16:02
Вибачайте - приватна власність! Раніше про це, цивілізовано треба думати! Громаді обрати, що продавати, а що залишити для загального користування, благоустрій зробити і ву-аля! А в нас як завжди...
007 Показати IP 8 Липня 2014 16:03
З 1 липня 2013 в Україні діє новий порядок оренди водойм. Він визначається «Типовим договором оренди водних об’єктів», що затверджений постановою Кабінету Міністрів від 29 травня. Особливість типового договору — те, що за ініціативи Прем’єр-міністра до нього внесено пункт щодо обов’язковості забезпечення вільного доступу до цих водойм пересічних громадян: «Передача в оренду водного об’єкта здійснюється без обмеження права загального користування, якщо інше не визначено законом». До речі, аналогічну вимогу висуває й чинний Водний кодекс у ст. 51: «Орендарі водного об’єкта зобов’язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування». Але кодекс не передбачає покарання за невиконання цієї вимоги. Тепер же ситуація змінилася: оренду можна скасувати у разі невиконання умов договору. Отже, постанова чітко зазначає, що орендар ставка чи озера не має права забороняти людям купатися у водоймі. А також рибалити!
911 до 007 Показати IP 8 Липня 2014 16:04
А для чого тоді орендувати?:)))
Анонім до 911 Показати IP 8 Липня 2014 16:30
Вудкою всю рибу не виловлять. Хіба на ставок 200 рибин.
007 до 911 Показати IP 8 Липня 2014 16:41
Постав палатку з пивом,пара бесідок,зроби площадку для ігор,та для дітей!Рибач на одну вудку (безкоштовно),хочеш на більше плати!!+ Оренда за бесідку! І в тебе людей буде тьма! І прибуток буде,і людям добре!!!)))
800 Показати IP 8 Липня 2014 16:18
Питання вирішується дуже просто - розірвати один-два договорів оренди, тоді інші користувачі перестануть страдати. По іншому порядок не наведеться. Але цим питанням має зайнятись прокуратура.
Анонім Показати IP 8 Липня 2014 16:29
В с. Линів те саме. Ну виділи, орендарю, місце від і до, де можна скупатися.Рибка туди ніколи не підпливе. Сам (не жонатий) на дівчат в прилад нічного бачення подивишся.
А до Анонім Показати IP 8 Липня 2014 19:30
в нашому Линеві взагалі беспрєдєл.
М до Анонім Показати IP 8 Липня 2014 20:36
А хто із орендарів не жонатий? Чи ще є десь ставок?
Волинянин Показати IP 8 Липня 2014 18:00
Існує ще закон про екокультуру. ***** В с.Павлівка, на Іваничівщині було ще гірше у "хазяїв" на призвище Обштир. Таких обштирів розвелось на Україні чимало. Їх слід судити як депутата Лозинського з БЮТу, який вбив чоловіка за те, що зайшов у "його" ліс.
Адвокат до Волинянин Показати IP 8 Липня 2014 18:34
Уточнення. ЗАКОН УКРАЇНИ Про аквакультуру.18 вересня 2012 року N 5293-VI.
Правда Показати IP 8 Липня 2014 18:20
Памятаю цього Лозинського. Його дуже вигороджував і захищав Турчинов. Такий собі "гуманний" Юлін заступничок.