USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Громадська хода лучан до пам’ятника Шевченку, аби «прокинутися»

10 Березня 2015 13:38
Захід із вшанування пророка українського народу й панахида біля пам’ятника Шевченку зібрала як студентів, так і людей поважного віку. Лучани вважають, що слово Кобзаря «живе» й допомагає «прокинутися» від проросійської пропаганди.

Громадська хода до пам’ятника Тарасу Шевченку від Свято-Троїцького кафедрального собору відбулася сьогодні, 10-го березня.

Працівники ДАІ зупинили рух проспектом Волі, тому усі змогли йти до пам’ятника великою колоною у супроводі духівників. Безпеку охороняли більше десятка правоохоронців.
Серед учасників заходу була й студентка СНУ імені Лесі Українки Оксана. Дівчина переконана, що творчість Шевченка повинні знати всі, адже вона допомагає людям «прокинутися» й зрозуміти, хто наш друг, хто ворог українського народу й для чого потрібно любити Батьківщину. На підтвердження своїх слів, студентка зачитала свої улюблені рядки.
Після панахиди, митрополит Луцький і Волинський Михаїл звернувся до присутніх. Він наголосив, що спільною молитвою ми єднаємося із Шевченком та надихаємося у боротьбі із російськими сепаратистами.
«Тут, у молитві, ми єднаємося із Шевченком і надихаємося, аби у трудну, люту годину в його творчості могли знайти розраду та сили, аби протистояти російським сепаратистам. Ще не всі люди «проснулися», тому треба вивчати Шевченка.
Щороку ми усією луцькою громадою приходимо на це місце й вшановуємо пам’ять пророка. Так склалося в його житті, що народився він 9-го березня, а помер 10-го. Ці два дні поряд й символізують наше життя загалом, воно - швидкоплинне. Тут головне те, що ми лишимо по собі, адже Господь говорить, що «по ділах їх пізнаєте». Великий вчитель, пророк, геній, не вистачає усіх слів із словника, аби описати, як ми любимо й шануємо Шевченка», - наголосив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Духівник додав, що люди діляться на тих, хто живе для себе й на тих, хто живе для інших. Зі слів Михаїла, Шевченко був саме тим, хто жив для Батьківщини, для свого народу і його приклади повинні наслідувати.
По тому присутні поклали квіти до пам’ятника.
Зауважимо, що не всі із присутніх виявляли справжню повагу до Кобзаря, адже знайшлися ті, хто, в погоні за гарними світлинами, затоптали газон навколо пам’ятника.
На ньому лишився єдиний «сумуючий» підсніжник.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 20
лучани Показати IP 10 Березня 2015 13:55
нема російської церкви?
дідо до лучани Показати IP 10 Березня 2015 13:57
там я є!
легенда до лучани Показати IP 10 Березня 2015 13:59
Воно ім нада ?
Старий Показати IP 10 Березня 2015 14:11
Колись до Леніна так ходили. Нічого не змінилось.
лучани до Старий Показати IP 10 Березня 2015 14:19
До Лєніна водили під охороною з нагайкою, а до Шевченка ходять за власним бажання та відкритою душою.
Студент Показати IP 10 Березня 2015 14:40
Нас зігнали із пар, сказали, потрібно для масовки. Видать, як спеціалістів нас не рахують.
Студент Показати IP 10 Березня 2015 14:41
А семінаристи із рупором та флешкою в руках прикольні.
Онуфрій Показати IP 10 Березня 2015 16:17
Ми хоть і не па тємє пишем, але ми заздрісне гімно!!! Тому наші коментарі тут дуже важливі!!!
Анонім Показати IP 10 Березня 2015 16:55
ми вже й так прокинулися і вжахнулися від бідності і рабства, в які за 24 роки нас загнали олігархи, сподіваюсь,що теперішня ситуція - це вже дно
Вова Показати IP 10 Березня 2015 16:58
Попи оги*ні.
попередньому Показати IP 10 Березня 2015 17:23
це у вас в московії - попи - а у нас- священники
дідо до попередньому Показати IP 10 Березня 2015 18:31
Поп і священник то є одне й теж саме! Треба знати!
попередньому Показати IP 10 Березня 2015 22:10
поп - пастир овец православних - чисто москальский вислів. на Украіні споконвіку вживалось -священник, отець,батюшка.це тобі москальська душа потрібно вчити Українську історію церкви.
1 до попереднього Показати IP 10 Березня 2015 22:20
Чи піп, чи священик немає різниці. Подивіться на них п'яних , малоосвічених, грошолюбних і все стане зрозуміло. Батюшок дуже мало, як і віри в наших душах. Тобі, тупе ,дідо пише, але не дано зрозуміти. Візьми тлумачний словник.
попереднім тролям Показати IP 10 Березня 2015 23:07
А звідки москальський експерт? Та з Ковеля! Оце якраз характиристика москальських попів! Дідо,Вова, анонім Онуфрій,студент - це все один москальсько-ковельський ТРОЛЯКА!
дідо до попереднім тролям Показати IP 10 Березня 2015 23:27
тобі краще мочати та слухати що розумні дядьки кажуть
росіяни теж Показати IP 11 Березня 2015 08:25
вшановували Шевченка у себе. отже ж халепа яка...культурні люди
тролю дідо Показати IP 11 Березня 2015 11:39
то ти вважаєш себе розумним дядьком?та ти чмо яке усі сайти поза*ирало!