USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Інформація, що Волинь є у лідерах за кількістю чоловіків-втікачів – маніпуляція

20 Березня 2023 15:38
Інфографіка про те, скільки чоловіків виїхали після 24 лютого і не повернулися з-за кордону через систему Шлях, виявилась помилковою та маніпулятивною.

Про це інформують на сторінці фактчекінгового пабліка «Нота Єнота».

Вперше публікація цієї інфографіки зʼявилася на сайті «Главком». Проте Главком посилається на проміжний звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка перевіряла використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги.

Якщо не вдивлятися в цифри, а глянути просто на стовпчики (а саме співвідношення синіх та жовтих стовпців), то складається враження, що майже половина тих, хто виїжджає за кордон, не повертається. Це маніпуляція за допомогою діаграми.

Наприклад, у Волинській області вказано, що за кордон виїхало 21108 чоловіків, 1375 не повернулося. Відсоток тих, хто не повернувся: 6,5%. В інфографіці ж вказано 18,03%.

Із Тернопільської області 14036 виїжджало чоловіків, 964 не повернулися. Відсоток тих, хто не повернувся – 6,8%. В інфографіці – 20,66%.

Полтавська область: 224 виїжджало, 20 не повернулися, тобто це 8,9%. В інфографіці вказано 18,87%.

Як зазначається, по решті областей така ж ситуація.

«Ми не знаємо, хто робив цю інфографіку, але вона маніпулятивна, бо показує завищені відсотки», – зазначають журналісти.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Правда Показати IP 20 Березня 2023 16:27
Та чи це так...втікали виродки ще й як...а потім ще "права" будуть "качати"...коли вишвирнуть з ЄС,все фіксується і память людей також.Готуйтесь,ЗРАДНИКИ,дітей і жінок не стосується.Слава УКРАЇН!Смерть ворогам і зрадникам.
? до Правда Показати IP 20 Березня 2023 16:45
А скільки куплених ..білих білетів..скільки фіктивних груп інвалідності...???
ABC до Правда Показати IP 20 Березня 2023 17:00
Жінок ще й як стосується. За Конституцією України чоловіки та жінки мають рівні права. І Служити в ЗСУ та захищати Батьківщину жінкам ніхто не забороняє. Але вони вибрали сидіти на соціалі в Німечині та гріти свою п'яту точку на пляжах Туреччини. Просто тому, що можуть. А ще, коли стане нудно, писати у Фейсбуці чоловікам "Зрадники! Чому не на фронті?".
дідо Показати IP 20 Березня 2023 17:26
для чого їх тримати, нехай валять на всі сторони...воювати мають мотивовані, хто патріотизмом, а хто грошима...ми не совок...
Анонім до дідо Показати IP 20 Березня 2023 18:18
Винятково патріотизмом. Бо грошима то так собі мотивація. Ясно, хто на що вчився і здібний, але в окопі біля Бахмута з державним утриманням 100к + зп солдата це навіть трохи менше, ніж в телпому офісі формошльопити сайтики з кавою за рахунок фірми
Правда Показати IP 20 Березня 2023 17:42
Що ти мелеш...жінки в основному з дітьми і їх законодавство України не зобовязує до оборони,а ці "ухилянти" скоро приїдуть,тремтіть виродки, бо навіть в ЗСУ 35 тис. ЖІНОК і їх помста буде вражаюча...
HIV до Правда Показати IP 20 Березня 2023 18:32
Все ж сцикун - це той, хто в бійці рятується втечею, а не переможним мордобоєм, самочний інстинкт таких сприймає як безстатевих осіб. Бездітні жінки в тіндері по поверненню в Україну навіть не заморочуються англомовну графу "Про себе" переписати. Так і позалишали щось в типовому стилі "Ґутен таґ. Eng, Ukr, Rus. Проведеш мені екскурсію по Франкфурту?" Якщо хтось хоче заагітувати відносно молодого чоловіка до війська, що армія зробить з нього мужчину і його полюблять молодиці, він вибере собі якусь і одружиться, то це з такими жінками не спрацює, тут точно немає зв'язку
кум до Правда Показати IP 20 Березня 2023 18:45
ви певно жінка
Дикий до Правда Показати IP 20 Березня 2023 23:02
Страшно, страшно, вже боюся
Що ти мелеш ? до Правда Показати IP 21 Березня 2023 12:00
35 тисяч проти близько трохи більше 1 МІЛЬЙОНА мобілізованих чоловіків 0.35 відсотка. Головний закон України Конституція ст 65 "захист Вітчизни є обов'язком КОЖНОГО громадянина УКРАЇНИ" жінки не громадяни України ?
Любе Показати IP 21 Березня 2023 05:18
Ахахах