USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

«Інцидент неприємний, але не критичний»: військовий експерт про можливі причини падіння літака Mirage біля Луцька

24 Липня 2025 10:22
Однією із причин падіння військового винищувача Mirage-2000 поблизу Луцька могла стати відмова систем управління польоту, яка відповідає за стабілізацію літака.

Про це в етері «Суспільне. Студія» 23 липня розповів військовий експерт, офіцер резерву Андрій Крамаров. З його слів, це був навчально-тренувальний політ.

«Якщо ми подивимося, цей літак має доволі специфічну форму планера. Дуже велику роль відіграють у ньому додаткові стабілізатори, які працюють під час польоту. Скоріш за все, що одна з цих систем дала збій», – зазначив експерт.

Андрій Крамаров зауважив, що попри аварію, яка сталася на Волині, французькі Mirage-2000 є ефективними, і перші партії цих літаків добре себе зарекомендували на полі бою. Він також додав, що перед передачею літаків Україні французька сторона заявляла, що проводила капітальне технічне обслуговування і модернізацію літаків.

Читати ще: Літак врятувати було неможливо, пілот діяв грамотно, – речник ПС про аварію поблизу Луцька

«Інцидент неприємний. Але, на щастя, не критичний, тому що пілот зміг направити літак в таке місце, щоб не було постраждалих, і сам вдало катапультувався. Думаю, що комісія це дослідить. Плюс наші французькі партнери компанія-виробник Dassault Aviation уже на зв’язку», – сказав Андрій Крамаров.

Щодо розслідування аварії, то на думку військового експерта, його результати на загал не оголошуватимуть.

Що відомо про падіння літака і стан пілота

Інформація про падіння літака на Волині з’явилася у соцмережах орієнтовно о 21:00 22 червня. Згодом у Повітряних силах ЗСУ підтвердили факт аварії Mirage-2000 і зазначили, що пілот зумів відвести літак від населених пунктів і катапультувався.

23 липня в Державному бюро розслідувань повідомили, що на місці працюють слідчі. Розпочалося розслідування за фактом порушення правил польотів або підготовки до них, що спричинило катастрофу.

Попередньо слідчі встановили, що після зльоту пілот повідомив про критичну несправність електроніки. У рамках слідства тривають допити свідків, також планують проведення технічних експертиз і розшифровку даних з бортового самописця.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 4
Ангеліна Показати IP 24 Липня 2025 10:55
Всі стали експердами
эксперд Показати IP 24 Липня 2025 11:05
«Інцидент неприємний. Але, на щастя. -крапка
123 Показати IP 24 Липня 2025 13:02
Той експерд резерву то часом не родич коміка Крамарова що у кінокомедіях знімався колись, а потім в Америку поїхав ?
Країнадалбайобівввв Показати IP 24 Липня 2025 14:49
Як це розуміти офіцер резерву якщо ти військови іди воюй а не сидиш і гроші отримуєш

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus