USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Хантавірус наближається до України: в Польщі вперше запровадили карантин через загрозу епідемії

10 Травня 2026 07:43
Спалах небезпечної інфекції хантавірусу серед туристів під час морського круїзу змушує європейські країни бити на сполох та запроваджувати екстрені заходи безпеки. Реальна небезпека нависла й над Україною, адже в сусідній Польщі запроваджено санітарний нагляд над контактною особою, тож цілком можливо, що смертельна інфекція вже впритул наблизилася до наших кордонів.

Про першу людину, яка опинилася під суворим санітарним наглядом на території Польщі, повідомляє ТСН з посиланням на RMF FM.

Головна санітарна інспекція Польщі офіційно підтвердила, що одна особа наразі перебуває під їхнім пильним контролем через ймовірний контакт із пасажиркою того самого злощасного лайнера MV Hondius, на якому було зафіксовано спалах смертельно небезпечної хвороби. На щастя, пацієнт поки що не має жодних симптомів, проте лікарі спостерігатимуть за його станом щонайменше сім днів.

Тим часом місцеві епідеміологи розгорнули масштабне розслідування, намагаючись відстежити всіх людей, які могли перетинатися з туристами після їхнього сходження на берег. Цікаво, що сам лайнер зараз прямує до Канарських островів, і, за попередніми даними, на його борту перебуває один поляк — капітан судна.

Що таке хантавірус і чим він небезпечний

Хантавіруси — це підступна інфекція, яку переносять звичайні гризуни: миші, щури та нориці. Щоб підхопити хворобу, не обов’язково торкатися тварини — достатньо просто вдихнути пил, заражений їхніми виділеннями, або ж вірус може потрапити в організм через мікроподряпини на шкірі.

Читати ще: Серед екіпажу MV Hondius є п’ятеро українців, ознаки хантавірусу у них не виявлені

Для Польщі такі захворювання є відносною рідкістю. Щороку там фіксують від кількох до кількадесяти заражень, переважно серед працівників лісових господарств на Підкарпатті. Найчастіше європейців вражають штами, які викликають геморагічну лихоманку з серйозним ураженням нирок, що потребує негайного стаціонарного лікування.

Спалах смертельного вірусу на лайнері виходить з-під контролю: останні новини

Ситуація навколо самого лайнера MV Hondius дедалі більше нагадує сценарій фільму-катастрофи. Судно вирушило в круїз з Аргентини, але подорож перервалася через раптову смерть старшої пари з Нідерландів. Після цього з’ясувалося, що майже 40 пасажирів покинули корабель і роз’їхалися світом без жодного медичного відстеження контактів, і тепер їх шукають спецслужби різних країн.

Безвідповідальність деяких туристів просто вражає: один із пасажирів замість самоізоляції примудрився сходити на велелюдне весілля невдовзі після сходження на берег. Коли його фотографії потрапили в мережу і здійнявся гучний скандал, чоловік виправдовувався тим, що на той момент ВООЗ ще не оголосила офіційну епідемію, хоча зараз він усе ж вимушено перебуває на карантині.

Загалом від небезпечної хвороби на судні померли вже троє людей, а Всесвітня організація охорони здоров’я забила на сполох і почала екстрену евакуацію пацієнтів до Європи. Як пояснюють фахівці, інфіковані потерпають від високої температури, проблем із тиском та накопичення рідини в легенях. А в тих, хто вижив, суттєво зростають ризики розвитку раку крові чи серцево-судинних хвороб у майбутньому.

Особливу паніку викликає той факт, що перші інфіковані люди на кораблі відвідували місця в Південній Америці, де циркулює рідкісний штам Андес — єдиний із хантавірусів, який здатен передаватися від людини до людини у разі тісного контакту. Вакцини від цієї хвороби в Європі не існує, тому єдиним способом зупинити спалах залишається суворий карантин та ізоляція всіх підозрілих випадків.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 24
Василь Показати IP 10 Травня 2026 12:16
Черговий телевізійний вірус
Анонім до Василь Показати IP 10 Травня 2026 21:53
як здохнеш від нього то твою фразу напишемо на твоєму надгробку: "він помер від чергового телевізійного вірусу"
Анонім до Анонім Показати IP Сьогодні 10:35
Тебе що ? Корона не добила?
Анонім до Анонім Показати IP Сьогодні 19:29
Скільки вколов собі невідомих жиж 6-7 років тому?))
Анонім до Анонім Показати IP Сьогодні 20:59
Усіх виробників які були, для надійності
Анонім Показати IP 10 Травня 2026 12:39
А за*упірус ще не наблизився?
лучанка Показати IP 10 Травня 2026 12:40
Також на цьому лайнері перебувало 5 українців. Де вони зараз? А ви про Польщу піклуєтеся.
дідо до лучанка Показати IP 10 Травня 2026 17:56
не бреши....не було там українців...
Анонім до дідо Показати IP 10 Травня 2026 17:58
Як то не було? А ти? Вже кидаєшся на людей. Підчепив щось там, напевно. І не факт, що хантавірус.
Роман Показати IP 10 Травня 2026 13:34
Сиквел, барановірус наступна серія. Слоган "Доведемо справу до кінця!"
Ярослав Тарасенко Показати IP 10 Травня 2026 15:06
Коронавірус якось же пережили й цей хантавірус переживемо
Лучанка Показати IP 10 Травня 2026 15:20
Був ковід відмивали гроші, зараз війна відмивають гроші, зараз знову запровадять карантин,різко закінчитися війна і далі будуть відмивати гроші, питання коли це все закінчиться!!!!???
лучанка до Лучанка Показати IP 10 Травня 2026 15:54
Нашо тут карантин? Цей вірус повітряно-крапельним не передається. Лише при тісному контакті. Мийте частіше і ретельніше руки і дотримуйтеся нормальних норм поведінки-не лізьте на плечі іншим людям в чергах,не туліться без потреби в громадських місцях. І буде вам щастя. Або ні.
дідо до Лучанка Показати IP 10 Травня 2026 16:02
поширюєш маскальську пропаганду...дивись що сбу питання не задали.
Попов Показати IP 10 Травня 2026 15:53
Які ж до*бо*оби ті що пишуть барановірус і тд. Ви просто тупі жлоби і поклонники світового заговору. Чому таких ідіотів обходить природний відбір? Мабуть через відсутність мозку
Анонім до Попов Показати IP Сьогодні 19:30
Ти дуже мудрий та обізнаний))) дивимось зомбоящик далв
Анонім Показати IP 10 Травня 2026 16:20
а раніше ні мишей ні щурів не було? чому тільки зараз з'явився цей вірус?
лучанка до Анонім Показати IP 10 Травня 2026 17:48
Чого ж то не було раніше? Ці віруси і зараз є в нас. Просто наш хворий не міг нікого заразити- лише сам мучився. А це новий штам(південно-американський), який передається від людини до людини. Тому і панікують. Один оргітолог з Нідерландів з дружиною захотів подивитися на рідкісну "птичку" в Аргентині. Подивився, одночасно надихався пилом з виділяннями від тамтешніх гризунів-переносників вірусу. І от результат. Побачити пташечку і померти.. Сумно.
Василь Показати IP 10 Травня 2026 18:25
Взагалі то подорожувати як попало по всіх країнах світу це не ок! Можна підхопити нові види лихоманки до яких наш організм генетично не звик. Тому правду попереджали, що перш ніж їздити по всіх країнах світу то треба бути під постійним спостереженням лікарів, щоб не розносити заразу.
Олл Показати IP 10 Травня 2026 18:37
Фармацевтичні компанії скучили, така їм лафа була у 2019-2021 роках!!! Вони ж тут рятували світ! За масочками "Мрію" посилали (а це задоволення дорожче за космічний корабель!). Так, вірусів розвелося багато (не без сторонньої допомоги явно), але хворіють, дехто і лікарняний не бере і на ноботу ходить, ну трохи хтось потрає, але ніхто економіки в державах не зупиняє - так сумно і буденно все (не те що було у 2019-2020)! Ото був кардебалет!!! Комусь дуже кортить повторити!
Лучанка до лучанка. Показати IP 10 Травня 2026 19:14
Що ви пишете за бред ...,я про відмивання бабок...,куди подівся ковід вже ніхто нічого не говорить,тому що війна яку ніхто не хоче закінчувати, бо так вигідно....., ще трохи введуть карантин,бо придумали якийсь блін вірус,і будуть залякувати людей щоб кололися всякою хір .......
Сергій Показати IP Сьогодні 09:44
Про українців на борту. Вони не скоро приїдете сюди,і привезуть той вірус. Не для того вони крали гроші,і тікали за кордон. Я б більше переживав про хвороби,які передають тут у нас кліщі
лучанка до Сергій Показати IP Сьогодні 10:29
Кругом вже вас обікрали... Четверо українців- члени екіпажу лайнера. П"ятого евакуюють(хто він ,не пишуть). Хоч би прочитали новини ,перш ніж писати.
Анонім Показати IP Сьогодні 19:31
Якби стало не дивилося зомбоящик, всі були би здорові ...і живі