USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Луцьк може затопити

10 Липня 2014 15:24
Луцьк може затопити через аварійний стан Хрінницького водосховища. Про це інформує Рівне вечірнє.

У п'яти місцях протікає дамба, яку збудували у Хрінниках в 50-х роках минулого сторіччя. Так звані свищі, тобто отвори, які пропускають воду, у бетонній конструкції виявили ще два роки тому. Проте греблю й досі не відремонтували. Спеціалісти кажуть: при сильних повенях дамбу прорве, і вся низинна територія навколо Стира опиниться під водою.

Востаннє дамбу на водосховищі ремонтували у 1998 році. Відтоді були лише незначні поточні ремонти. Кілька років тому в районі всерйоз занепокоїлися станом греблі: почали помічати, що вона руйнується. Замовлена експертиза показала, що у бетонному водоскиді є п'ять свищів, які пропускають воду. Отвори різного розміру, проте усі потребують негайного ремонту, аби не збільшувалися.

"Цей рік, на відміну від минулого, маловодний і сильного навантаження на дамбу немає. Якщо так буде щороку, то гребля протримається ще кільканадцять років. Але за сильних повеней руйнування буде швидшим. Дамбу потрібно ремонтувати хоча б для того, аби запобігти можливій критичній ситуації. Зрештою, якщо дамба пропускатиме воду, то це негативно впливатиме і на рекреацію на водосховищі, і на риболовлю, і на роботу ГЕС. Якщо ж ремонт запустити і дамбу таки прорве, найбільше постраждає Волинь, де села - у низовині. Може затопити й стару частину Луцька. На Рівненщині підтопить лише поля. Нижче по течії Стира — шість сіл Демидівського та Млинівського районів. Усі будинки, втім, побудовані на горбах, тож вода туди не повинна дістати", - розповідає спеціаліст з питань цивільного захисту Демидівської РДА Василь Бурець.

Проектно-кошторисну документацію на ремонт дамби виготовили ще торік. Підрахували, що на ремонт 120-метрового бетонного водоскиду потрібно 2,5 мільйонів гривень. Районний бюджет таких грошей не має, тож допомоги попросили в області.

Своєю чергою, голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов каже, що зустрічався із заступником голови Волинської обласної ради Ігорем Гузем. "Оскільки Хрінницьке водосховище стосується також Волині і вона постраждає найбільше, якщо дамбу прорве, ми вирішили, що фінансуватимемо ремонт греблі спільно. Це буде в цьому році", - говорить Михайло Кириллов.

Загалом гребля на Хрінницькому водосховищі має 600 метрів, 120 з яких — бетонний водоскид, а решта — земляний насип. Останній, кажуть експерти, міцний і ремонту не потребує. Як і міст над дамбою. Скільки часу потрібно на ремонт бетонної конструкції — скаже фірма, яка виконуватиме ці роботи. А визначать її через тендер. Зазвичай тендерна процедура триває кілька місяців, тож, скоріше за все, цього року відремонтувати греблю на Хрінницькому водосховищі не встигнуть.

До слова, свищі забетоновуватимуть під тиском. Для цього трішки спустять воду зі сховища. Як наслідок, Хрінницькій ГЕС доведеться вимкнути одну турбіну і працювати на половину потужності.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
віка Показати IP 10 Липня 2014 16:07
А Гузю воно тра? Знайшли до кого звертатись!:)

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus