USD 40.80 41.20
  • USD 40.80 41.20
  • EUR 40.80 41.40
  • PLN 10.22 10.48

«Луцькводоканал» нагадує про необхідний запас води вдома

9 Січня 2024 18:05
Лучани повинні подбати про стратегічні запаси води на випадок надзвичайних ситуацій. Йдеться не лише про небезпеку від агресора, але і про природні аномалії, а також про аварійні ситуації, які потребують тривалої кропіткої роботи фахівців, зазначають у КП «Луцькводоканал».

Вчора підприємство отримало чимало звернень щодо перебоїв з водопостачанням, пов’язаних з аварією на електромережах. Аварійні бригади працювали над оперативною ліквідацією наслідків негоди. Однак неможливо передбачити усіх надзвичайних ситуацій, пов’язаних з природними катаклізмами, зношеністю мереж, а нині – і з можливими атаками ворога на енергосистему країни. В усіх цих ситуаціях важко, або й неможливо спрогнозувати терміни відновлення водопостачання, яке напряму пов’язане і з електропостачанням об’єктів КП «Луцькводоканал». Навіть у випадку переходу на альтернативні джерела живлення потрібен час і умови для запуску генераторів, підтримування тиску подачі води тощо.

Читати ще: У частині Луцька – проблеми із холодним водопостачанням

Фахівці пропонують інструкцію дій, які необхідно зробити вже зараз кожному, аби підготуватися до можливих перебоїв з подачею електроенергії, адже це одразу спричинить зупинку водопостачання і водовідведення. Пам’ятайте, що за відсутності електроенергії прийняття стоків і можливість їх перекачування на очисні споруди також припиняються.

Отже – як підготуватися до можливого раптового припинення електропостачання, водопостачання і водовідведення:

1. В кожну оселю потрібно придбати бутильовану герметичну питну воду з великим терміном зберігання, з розрахунку 6 літрів на особу. Це – запас питної води на 72 години, який варто зробити вже зараз. Рекомендовано мати такий запас в оселі постійно! (при бажанні або необхідності запаси питної води можна збільшити, але її повинно бути не менше ніж запропонований обсяг);

2. Наберіть певний об’єм води для технічних потреб. Це може бути вода з крана, набрана в об’ємну тару. Запас такої води також варто поновлювати і постійно зберігати про всяк випадок;

3. Запасіться комплектами одноразового посуду, бажано паперового;

4. Придбайте кілька упаковок вологих серветок.

Усі ці засоби повинні постійно зберігатися у ваших оселях.

Що робити, коли зникло світло, а відповідно – і вода?

1. Не панікувати і не обривати телефонні лінії диспетчерів! При аварійних ситуаціях відповідні служби одразу будуть поінформовані і візьмуться за відновлення мереж.

2. Необхідно обмежити використання каналізації. Користування туалетом має бути груповим – не потрібно спускати воду з бачка щоразу.

3. Для харчування використовувати одноразовий посуд.

4. Для санітарно-гігієнічних потреб використовувати одноразові вологі серветки.

Категорично заборонено викидати в каналізацію вологі серветки, засоби гігієни і одноразовий посуд!

5. Управителям будинків, головам ОСББ необхідно обов’язково подбати про можливість відбору води з підвального приміщення, або з першого поверху, та про її роздачу біля будинку, або біля кожного під’їзду. Для цього необхідно мати шланг, системне кріплення, а також відповідні крани для того, щоб кожен мешканець будинку мав змогу набрати воду.

ЩО РОБИТИМЕ «ЛУЦЬКВОДОКАНАЛ» У ПЕРІОД ВІДСУТНОСТІ ВОДОПОСТАЧАННЯ І ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

Водоканал буде розгортати резервні елементи живлення для того, щоб забезпечити мінімальний тиск в системі водогонів міста. Пам’ятайте також про те, що резервні елементи живлення не здатні забезпечити звичний режим подачі води на всі поверхи. Вони забезпечать мінімально можливий рівень роботи систем водопостачання і водовідведення, щоб унеможливити екологічне лихо.

Читати ще: У Луцьку розробили схему роздачі питної і технічної води на випадок тривалого блекауту

Одне з головних завдань для населення в непередбачуваних випадках – максимально обмежити користування каналізацією! Перекачування стоків потребує великої кількості резервних джерел і тому їх розгортання неможливо здійснити в межах 72 годин.

«Закликаємо вас подбати про всі перераховані заходи вже зараз. Тоді навіть у випадках стихійних лих чи надзвичайних ситуацій ви будете знати, що вдома наявна питна і технічна вода на перший час. А це вже полегшить моральний стан і дасть впевненість на початковий період, який зазвичай є найважчим для непідготовлених людей», – наголошують у водоканалі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Ау Показати IP 11 Січня 2024 13:58
ЛУЦЬКВОДОКАНАЛ має подбати про водоколонки яких в місті було в кожному кутку. ЛУЦЬКВОДОКАНАЛ власноруч знишив колонки і як з гуски вода. На геть критичну ситуацію має бути графік доставки води водовозами в проблемні райони. Водовози на цю хвилину вже мають бути і в чергувані чекати!
Палій Віталя Показати IP 11 Січня 2024 14:03
Запасайтеся водою шоб в три часа мали чим змити за собою

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus