USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.55 40.00
  • PLN 9.75 9.88

На Волині розробляють 7 нових родовищ торфу

5 Листопада 2014 14:00
Волинські чиновники хочуть розробити стратегію масштабного видобутку торфу, зокрема, націлюють цю справу на малий і середній бізнес.

Про це йшлося під час круглого столу у Волинській обласній раді вчора, 4-го листопада.

Як розповів радник голови Волинської ОДА Володимира Гунчика з питань інвестиційної та інноваційної діяльності Сергій Кошарук, зараз розробляється сім нових родовищ.

«У нас є одне велике підприємство «Волиньторф» і кілька дрібних приватних підприємств, які займаються торфовищами, здебільшого використовуючи його для добрив. Ми зараз розробляємо Програму інвестиційного проекту «Торфи Волині». Зокрема мова йде про 7 нових торфовищ, з яких три у Ковельському районі, два у Камінь-Каширському районі і по одному в Турійському та Горохівському районах. Для їх розробки необхідно інвестицій на 30 мільйонів гривень й вони окуплять себе за 8-10 років», - розповів Кошарук.
З його слів, на Волині є 22 785 гектарів торфовищ. Зазвичай ці площі по 200-300 гектарів чи по 30-50 гектарів, тому вони не цікаві для великих підприємств, але для дрібних і середніх можуть бути привабливими. Саме тому, запевняє чиновник, зараз є нагальним питанням розробка стратегії видобутку торфу.

«Ми продовжуємо збирати інформацію щодо торфовищ. Спочатку взяли дані у ДП «Волиньторф», в далі уточнюємо і доповнюємо. Окрім того, ми чекаємо відповідь на лист, який направили у відповідні органи щодо розвідувальних даних по наших торфовищах. А там, де немає розвідувальних даних, то ми будемо просити депутатів виділили кошти під час сесії, щоб виконати необхідні роботи.

По тому ми підготуємо карту області і нанесемо місця торфовищ на місцевість сільських рад, аби створити єдиний реєстр і зробити цю інформацію доступною для всіх», - пояснює про свій об’єм роботи в рамках загальної стратегії розвитку торфовищ Начальник головного управління Держземагентства області Василь Василенко.

Втім, масовий видобуток принесе й певне екологічне лихо, наголошує головний лісівник Лесиного краю.

«Звісно, що від цього буде шкода природі, адже ми краще Бога не придумаємо. Видобуваючи торф, ми порушуємо усталені біосистеми, які створювалися тисячоліттями, тому складно передбачити, що буде через 20-30 років», - зауважив начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Мазурик.
Однак, каже лісівник, що природа гнучка й швидко адаптується за одне покоління: де утвориться озеро, то там з’явиться риба й, відповідно, буде нова екосистема.

«Якщо глянути на наших сусідів у цьому плані, то дійсно в Європі йде мова про те, що необхідно збільшувати кількість природоохоронних територій. Однак, якщо зважити на нашу ситуацію, врахувати і політичний момент в тому числі, то потреба в альтернативних видах палива стоїть дуже гостро», - пояснює начальник управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Олександр Самосик.

Однак розробка лише стратегії видобутку торфу не дасть бажаного результату, громадські активісти прогнозують, що бізнес не зможе працювати в таких ринкових умовах, які є на сьогодні.

«Ми знаємо випадки, коли школа заключає контракт на вугілля, а привозять не якісний товар. Окрім того, має бути чітка доставка, зокрема для виробництва. Тому нам потрібно підприємство, яке матиме свої склади по всій області й візьме на себе питання логістики і якості товару. Бо без вчасних поставок твердого палива воно не буде востребуваним. Треба ще розпланувати енергетичний потенціал кожного району, бо десь є енергетичний очерет, десь торф, а десь енергетична лоза», - наголошує голова ВОГО «Асоціація регіонального розвитку» Петро Гоцалюк.

Після засідання круглого столу, радник голови Волинської ОДА Володимира Гунчика з питань інвестиційної та інноваційної діяльності Сергій Кошарук закликав громадських активістів долучатися до розробки стратегії видобутку торфу на Волині. Й пообіцяв, що тим, хто візьметься за це як за постійну роботу дасть грошову винагороду чи організує оплату праці.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 6
Бог любить розумних Показати IP 5 Листопада 2014 14:18
«Звісно, що від цього буде шкода природі, адже ми краще Бога не придумаємо. Видобуваючи торф, ми порушуємо усталені біосистеми, які створювалися тисячоліттями, тому складно передбачити, що буде через 20-30 років», - зауважив начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Мазурик. Дуже раціональний господар. Економний. Ще б йому звільнити всіх конторських. Навіщо платити дурні гроші? Поясніть йому, що на полях, залишених після торфорозробок, можна вирощувати журавлину, розводити рибу, садити ліс. Так працює світ. В старій добрій Англії розораність земель і освоєння боліт складає усього 30%, але там вирощують 90 ц.з гектара пшениці. А в нас на поліссі 450 тисяч га землі заросли амброзією і лопухами, і ні пшениці, ні торфу.
Штефан, Луцьк Показати IP 5 Листопада 2014 16:34
Дякую, що нарешті навчились використовувати слово українське слово "торфовища" замість русизму "торфяники". Це дуже важливо.
з ким розмовляти Показати IP 5 Листопада 2014 16:34
шановні , залучіть спеціалістів , а не позбирали "розумних" які поняття не мають що таке торф і з чим його їдять.
Згоден до з ким розмовляти Показати IP 5 Листопада 2014 16:45
Я так розумію, що місцеві спеціалісти у нас відсутні. То чому б не залучити міжнародну технічну допомогу - приїде людина зі знаннями і досвідом та розкаже як це робиться у цивілізованих країнах
цікаво Показати IP 5 Листопада 2014 16:43
який професор їх виявив , може кошерук
Петро Показати IP 5 Листопада 2014 22:40
Дуже дивне зібрання, з великим знаком запитання, хотілося б знати ці торфовища для «Волиньторфу» чи для кількох дрібних приватних підприємств, а взагалі чому відсутні спкціалісти "Волиньторфу"??????????????

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus