USD 39.62 39.90
  • USD 39.62 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

На Волині музейним експонатам дали «друге» життя

5 Жовтня 2015 08:37
У Ковельському історичному музеї відбулась неординарна подія – до виставкової зали повернулись експонати, які перебували на реставрації у пошукового загону "Відродження", - інформують "Вісті Ковельщини".

Ще торік, коли командир загону підполковник Збройних Сил України Вадим Дорофєєнко привіз експонати із зони АТО для Ковельського історичного музею, міський голова Олег Кіндер звернувся до пошуковців з проханням відреставрувати кілька музейних раритетів: ручний кулемет Дегтярьова зразка 1927 року, пістолет-кулемет Шпагіна зразка 1944 року і станковий кулемет "Максим" зразка 1906 року.

Зі слів підполковника Дорофєєнка, пошуковий загін під його керівництвом не вперше займається реставрацією військової зброї. Ремонтувати експонати з Ковельського музею було цікаво та водночас складно. Адже запчастини до них сьогодні відшукати неможливо. Тож довелося виготовляти усе власноруч. Чищенням та підготовкою зброї до реставраційних робіт займався заступник командира загону Ігор Мизовець, токарні роботи виконав син померлого волонтера, ковельчанин Роман Чилій, зварювальними роботами та фарбуванням займався член пошукового загону та волонтер Володимир Галазюк, запчастини з деревини виготовляв Роман Жабюк.

Роботою пошуковців задоволені й працівники музею. Головний зберігач фондів Мирослава Мороз каже, що зразки зброї, а точніше її частини, експонувалися в музеї понад двадцять років. Фрагмент кулемету "Максим" працівники привезли з села Уховецька, коли там закривали місцевий музей та передавали експонати в інші установи. Кулемет Дегтярьова було знайдено у Скулинському лісі приватними особами, які й привезли його до Ковеля.

"Друге" життя раритетній зброї дали реставратори пошукового загону "Відродження" ДП "Волинські старожитності". Власними силами вони виготовили та встановили відсутні запчастини, пофарбували та відновили первозданний вигляд.

Міський голова Олег Кіндер особисто був присутній під час передачі відновлених експонатів Ковельському історичному музею. Він відзначив роботу загону "Відродження", подякував Вадиму Дорофєєнку за співпрацю, яка триває уже не перший рік, за проведену військово-патріотичну роботу та збереження історичної пам'яті. Нагадав, що завдяки пошуковцям ковельчани мають змогу побачити експонати, привезені із зони бойових дій: у Ковельському історичному музеї діє виставка "Антитерористична операція: весна-літо 2014 року", створена за сприяння загону "Відродження".
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus