На Волині щодня ВІЛ-інфікованою стає одна людина
![](/resize/450x323/r/files/news/2008/12-01/3447-1u.jpg)
Кожного дня, за статистикою, на Волині стає ВІЛ-інфікованою одна людина. За період 1996-го та 10 місяців 2008 років в області виявлено 2135 осіб з антитілами до ВІЛ, – інформують 1 грудня «Волинські Новини» .
Найбільш неблагополучними щодо поширеності інфекції є міста Нововолинськ та Луцьк, Володимир-Волинський, Ковельський, Іваничівський, Луцький, Рожищенський та Турійський райони. Лише минулого року зареєстровано 311 нових випадків ВІЛ-інфекції, і вже за 10 місяців 2008-го – 301.
За словами головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олени Макаренко, епідемія триває вже дванадцятий рік, і спеціалісти очікують надалі зростання кількості хворих та смертності через цю недугу. У 2007 році 40,5% ВІЛ-інфікованих заразилися саме статевим шляхом, решта – через кров та від матері до дитини.
Крім того, ця хвороба поширюється і на благополучні верстви населення, а відтак, від вагітних ВІЛ-позитивних жінок за 10 місяців народилося 43 дитини. Водночас, із 2005 року наша область включена у план впровадження розширеної антиретровірусної терапії для лікування хворих на ВІЛ(СНІД) в Україні. На сьогодні отримують цю терапію 75 дорослих (з них два – в установах виконання покарань) та 21 дитина.
За інформацією заступника головного лікаря обласного наркологічного диспансеру Ігоря Дацюка, на Волині офіційно зареєстровано 1744 хворих на наркоманію, а на обліку з проблемами алкоголізму стоїть 14 тисяч осіб.
Довідково:
У світі із вірусом імунодефіциту живуть майже 40 мільйонів осіб. Значно погіршилась ситуація в Україні. Наша держава за темпами поширення хвороби посідає одне з перших місць у Європі. Експерти стверджують, що в Україні інфіковано аж... півмільйона людей. Тобто кожен день – по 46 людей.
У 2006-2007 роках серед громадян України зареєстрована найвища за весь період епідемічного нагляду захворюваність на СНІД. У 2007 році від цієї страшної хвороби померло понад 2,5 тисячі людей, у тому числі 23 дитини. В основному ВІЛ-інфіковані громадяни України – це 15-49-річні люди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Найбільш неблагополучними щодо поширеності інфекції є міста Нововолинськ та Луцьк, Володимир-Волинський, Ковельський, Іваничівський, Луцький, Рожищенський та Турійський райони. Лише минулого року зареєстровано 311 нових випадків ВІЛ-інфекції, і вже за 10 місяців 2008-го – 301.
За словами головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олени Макаренко, епідемія триває вже дванадцятий рік, і спеціалісти очікують надалі зростання кількості хворих та смертності через цю недугу. У 2007 році 40,5% ВІЛ-інфікованих заразилися саме статевим шляхом, решта – через кров та від матері до дитини.
Крім того, ця хвороба поширюється і на благополучні верстви населення, а відтак, від вагітних ВІЛ-позитивних жінок за 10 місяців народилося 43 дитини. Водночас, із 2005 року наша область включена у план впровадження розширеної антиретровірусної терапії для лікування хворих на ВІЛ(СНІД) в Україні. На сьогодні отримують цю терапію 75 дорослих (з них два – в установах виконання покарань) та 21 дитина.
За інформацією заступника головного лікаря обласного наркологічного диспансеру Ігоря Дацюка, на Волині офіційно зареєстровано 1744 хворих на наркоманію, а на обліку з проблемами алкоголізму стоїть 14 тисяч осіб.
Довідково:
У світі із вірусом імунодефіциту живуть майже 40 мільйонів осіб. Значно погіршилась ситуація в Україні. Наша держава за темпами поширення хвороби посідає одне з перших місць у Європі. Експерти стверджують, що в Україні інфіковано аж... півмільйона людей. Тобто кожен день – по 46 людей.
У 2006-2007 роках серед громадян України зареєстрована найвища за весь період епідемічного нагляду захворюваність на СНІД. У 2007 році від цієї страшної хвороби померло понад 2,5 тисячі людей, у тому числі 23 дитини. В основному ВІЛ-інфіковані громадяни України – це 15-49-річні люди.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1722045693)
Анонім
Показати IP
1 Грудня 2008 12:10
Вибачте, а як це "ВІЛ-залежною"?
Замало еротики: учені з'ясували, чому на Олімпійських іграх давніх греків не було плавання
Сьогодні 00:33
Сьогодні 00:33
27 липня: свята, події, факти. День медичного працівника в Україні, а в Америці продано перший гамбургер![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
У Бразилії вперше у світі зафіксована смерть людини від вірусу, що передається мошками
26 Липня 2024 23:45
26 Липня 2024 23:45
До історичного музею на Волині передали піддужні дзвіночки XIX – XX століть
26 Липня 2024 23:27
26 Липня 2024 23:27
Лучанин, який убив знайомого перед очима в його дитини, сяде на 10 років
26 Липня 2024 23:08
26 Липня 2024 23:08
Працюють майже 60%: в Естонії зросла зайнятість українців з тимчасовим захистом
26 Липня 2024 22:49
26 Липня 2024 22:49
Волинські поліцейські розшукали наркоторговця, який втік у Польщу
26 Липня 2024 22:31
26 Липня 2024 22:31
Британія розроблятиме далекобійні ракети для протидії ядерній зброї Росії, – The Times
26 Липня 2024 22:12
26 Липня 2024 22:12
Їхав на злочин на чужій машині: у луцькому суді намагалися зняти арешт транспортного засобу
26 Липня 2024 21:54
![](/public/images/logo.png)
26 Липня 2024 21:54
Допомагав загарбникам «зомбувати» жителів Куп’янська: СБУ затримала колаборанта
26 Липня 2024 21:36
26 Липня 2024 21:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.