На Волині змагалися знавці рідної мови
![](/files/news/2009/01-31/4676-1u.jpg)
На Волині сьогодні, 31 січня, стартував третій (загальнонаціональний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. О 10.00 він розпочався у Волинському ліцеї-інтернаті, – повідомляє репортер «Волинських Новин».
Участь у конкурсі беруть учні початкової і старшої школи, а також студенти вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації. Напередодні пакети із завданнями до Луцька привезли представники Міністерства освіти й науки і Ліги українських меценатів. Відразу після того, як учасники завершили роботу, зошити відправили до Києва для перевірки.
До речі, цього року конкурс імені Петра Яцика відбувається вдев’яте. За словами одного з його співзасновників, голови правління Ліги українських меценатів Михайла Слабошпицького, який напередодні прибув на Волинь, захід стає дедалі цікавішим і змінюється лише на краще.
«Стільки творчої енергії. Проводили конкурс, то діти самі придумали і руки, і свічечку (емблему конкурсу – «ВН»). Ми, організатори, не були такі розумні й винахідливі, щоб це передбачити. Не було оцих ритуалів урочистих. Ніякі меценати, ані міністерство не могли б зробити, якби не було оцього руху з низів. Ми кажем: «Діти, ви бачите, що українська мова потоптана. Але дивіться, вона звучить на всіх паралелях і меридіанах, де є українці. Це таки світова мова, тому воно виростає і набирає енергії», – розповів він.
Конкурс з української мови імені Петра Яцика має статус Міжнародного і торік відбувався у 27-ми державах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Участь у конкурсі беруть учні початкової і старшої школи, а також студенти вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації. Напередодні пакети із завданнями до Луцька привезли представники Міністерства освіти й науки і Ліги українських меценатів. Відразу після того, як учасники завершили роботу, зошити відправили до Києва для перевірки.
До речі, цього року конкурс імені Петра Яцика відбувається вдев’яте. За словами одного з його співзасновників, голови правління Ліги українських меценатів Михайла Слабошпицького, який напередодні прибув на Волинь, захід стає дедалі цікавішим і змінюється лише на краще.
«Стільки творчої енергії. Проводили конкурс, то діти самі придумали і руки, і свічечку (емблему конкурсу – «ВН»). Ми, організатори, не були такі розумні й винахідливі, щоб це передбачити. Не було оцих ритуалів урочистих. Ніякі меценати, ані міністерство не могли б зробити, якби не було оцього руху з низів. Ми кажем: «Діти, ви бачите, що українська мова потоптана. Але дивіться, вона звучить на всіх паралелях і меридіанах, де є українці. Це таки світова мова, тому воно виростає і набирає енергії», – розповів він.
Конкурс з української мови імені Петра Яцика має статус Міжнародного і торік відбувався у 27-ми державах.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Замало еротики: учені з'ясували, чому на Олімпійських іграх давніх греків не було плавання
Сьогодні 00:33
Сьогодні 00:33
27 липня: свята, події, факти. День медичного працівника в Україні, а в Америці продано перший гамбургер![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
У Бразилії вперше у світі зафіксована смерть людини від вірусу, що передається мошками
26 Липня 2024 23:45
26 Липня 2024 23:45
До історичного музею на Волині передали піддужні дзвіночки XIX – XX століть
26 Липня 2024 23:27
26 Липня 2024 23:27
Лучанин, який убив знайомого перед очима в його дитини, сяде на 10 років
26 Липня 2024 23:08
26 Липня 2024 23:08
Працюють майже 60%: в Естонії зросла зайнятість українців з тимчасовим захистом
26 Липня 2024 22:49
26 Липня 2024 22:49
Волинські поліцейські розшукали наркоторговця, який втік у Польщу
26 Липня 2024 22:31
26 Липня 2024 22:31
Британія розроблятиме далекобійні ракети для протидії ядерній зброї Росії, – The Times
26 Липня 2024 22:12
26 Липня 2024 22:12
Їхав на злочин на чужій машині: у луцькому суді намагалися зняти арешт транспортного засобу
26 Липня 2024 21:54
![](/public/images/logo.png)
26 Липня 2024 21:54
Допомагав загарбникам «зомбувати» жителів Куп’янська: СБУ затримала колаборанта
26 Липня 2024 21:36
26 Липня 2024 21:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.