USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Не вистачає на зарплату суддям: міськрайонний суд хоче за гривню орендувати приміщення в центрі Луцька

23 Квітня 2021 15:19
Управління Державної судової адміністрації просить зменшити розмір орендної плати за комунальне приміщення, де розташований Луцький міськрайонний суд, бо мають значне недофінансування.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії міської ради з питань комунального майна та приватизації 23 квітня.

Йдеться про приміщення, площею 836 квадратних метрів, за адресою вулиця Лесі Українки, 24. Термін дії договору оренди – до 31 січня 2024 року. Щомісячна плата становить 19 тисяч гривень. Судова адміністрація просить на час дії договору зменшити орендну плату до однієї гривні на рік.

Керівниця Територіального управління державної судової адміністрації у Волинській області Наталія Коцирій запевняла: вони сумлінні орендарі, майно міської ради зберігають в належний спосіб, за потреби – ремонтують.

Вона зазначила, що відповідно до державних норм на одного суддю має бути 250 квадратних метрів. Тож частину суддів вдалося перевести в новозбудоване приміщення на вулиці Конякіна. В приміщенні на вулиці Лесі Українки залишили суддів, які розглядають цивільні справи. Наступна черга будівництва нового приміщення зупинилася через недостатнє фінансування.

Більш того, переконує Наталія Коцирій, судова гілка суттєво недофінансовується й на нагальні потреби. Цього року, нарікає, навіть на заробітну плату передбачили недостатньо грошей: держбюджет забезпечив суддів на 88%. Тож вони просять зменшити орендну плату.

Натомість голова комісії Михайло Щур зауважив: держава часто не йде на поступки місцевим радам в подібних питаннях і громада мусить виконувати вимоги держави. А у 2019-2020 роках від оренди цього приміщення міський бюджет отримав 350 тисяч гривень.

«Ми відстоюємо майнові інтереси нашої громади. Ми розуміємо ваше недофінансування, але в нас теж є чимало видатків», – резюмував він і додав: незалежно від голосування членів комісії, остаточне рішення за сесією.

Урешті члени комісії проєкт рішення не підтримали.

Юлія МАЛЄЄВА
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Активіст Показати IP 23 Квітня 2021 15:29
Повністю обнагліли. Їм ще зарплату платять? Подивіться на їх автопарк, записаний на родичів та знайомих і немає далі що говорити.
лучанка Показати IP 23 Квітня 2021 15:36
бо немаэ чого премій захмарних виписувати, тоді й вистачить.
5 Показати IP 23 Квітня 2021 16:08
Чомусь пригадалась притча. В одній країні судді ніколи не брали хабарів. Бо сиділи у кріслах,оббитих шкірою своїх попередників,які хабарі брали.
Анонім Показати IP 23 Квітня 2021 16:21
вже якщо ці "убогі" почали стогнати, то біла полярна тваринка вже поруч
Лучани Показати IP 23 Квітня 2021 16:56
Нехай судді назвуть розміри своєї зарплати і пенсії, а тоді приймайти рішення буде дуже легко !
123 Показати IP 23 Квітня 2021 17:18
бідолашки!!!!!!!! як нам всім вас жалко.
1 Показати IP 23 Квітня 2021 17:30
Одні бідують,інші жирують,терпімо далі...
Василь Показати IP 23 Квітня 2021 18:49
Термін дії договору оренди – до 31 січня 2024 року. Щомісячна плата становить 19 тисяч гривень. Пропоную такий варіант: погодитись на оренду за 1 грн, а взамін суд виділяє для потреб міста трьох суддів, які будуть підмітати вулиці щоденно, хоча б по 2 години на день, перед початком свого робочого дня. Аргументую тим, що 19 тисяч гривень - це приблизно зарплата трьох двірників.
скептик Показати IP 23 Квітня 2021 20:22
з коментарів cцудді сповна відчули народну "любов" і "повагу" до себе. оскільки здирати з них шкуру негуманно, треба їм замість зарплати подарувати свинячу шкуру
123 Показати IP 24 Квітня 2021 00:45
Ті хто коментує не подумали про те, що на оренду приміщення надаються державні кошти, чи вважаєте, що ті, хто працює у суді повинні сплачувати кошти з своїх зарплат?! А вам не цікаво, що доступ людей до правосуддя гарантується не лише Конституцією України, а й Декларацією поо права людини. То якщо немає коштів у держави на оренду, то нехай суд не працює, чи як? То потім не кажіть, що справи рокпми слухаються. Щоб щось коментувати, то треба, як мінімум розуміти про що мова, а не просто говорити аби говорити
скептик до 123 Показати IP 24 Квітня 2021 12:50
"доступ людей до правосуддя " ?????? це ви про що? ви десь бачили в УРКАїні правосуддя? можу ще розказати про так зване правосуддя у ЄСПЛ., коли заяви визнаються неприйнятними без жодних на те підстав, а прийняті заяви не розглядаються десятками років.
Людоїдка Показати IP 28 Квітня 2022 19:33
За 2 роки заплатили оренди 350 тис.Сміхота.Це зарплата 3 суддів за місяць.