USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Облаяла і не заплатила: баристка написала заяву на власницю луцького кафе

30 Березня 2018 11:46
Підприємиця, яка винаймає торгову площу у розважальному комплексі «Промінь», не виплатила своїй працівниці обіцяної зарплати. Окрім того, облаяла дівчину на очах відвідувачів закладу та персоналу, і не віддала документів.

Про це йдеться в сюжеті ТРК Аверс.

Власниця кав’ярні «Sheff Coffee» Марія Шевчик, облаяла свою працівницю, через те, що та побажала змінити місце роботи. Як стверджує сама дівчина, їй не віддали обіцяну заробітну платню. Також відмовилися повертати трудову книжку, хоча й працівницю за місяць офіційно так і не оформили. Більше того, баристка Ірина Демидюк виявляється ще й винна свої роботодавиці грошей.
«Марія запропонувала мені безкоштовно відвідати майстер-клас відомого італійського барісти, який проходив у Луцьку. Я погодилась, оскільки думала, що це безкоштовно. Згодом виявилося, що я винна 3000 грн за відвідування майстер-класу, я погодилася заплатити, якщо б мені дали чек. Також я дізналась, що майстер-клас коштував для всіх бажаючих 1200 грн і сказала про це Марії», - каже дівчина.

Окрім плати за курси баристів, у дівчина, вимагали гроші за стажування, яка та не пройшла, а одразу з ініціативи роботодавиці приступила до роботи.

«Мене взяли на роботу практично без стажування, адже я мала необхідні навички для роботи у кав'ярні. До того ж Марії терміново потрібна була працівниця. Проте, коли звільнялася, виявилося, що я винна за 3 дні стажування 750 гривень – стільки коштує мій робочий день», - розповідає дівчина.

Коли ж дівчина почала відстоювати свої права у відповідь почула образи і нецензурні слова, які прозвучали у її бік в присутності працівників «Променя», охорони розважального закладу та відвідувачів. Звісно ніхто навіть не вступився.

Ірина Демидюк не може забрати документи, бо телефон, по якому вона контактувала з роботодавцем Марією Шевчук вимкнений. А нова працівниця відмовляється дати контакти. За той час поки ми з’ясовували обставини цієї події, на барній стійці чарівним способом з’являється, чи то трудова книжка, чи то медична, щоправда з не вклеєною фотографією.

Аби повернути документи колишній працівниці, довелося писати заяву в поліцію.Також вона повідомила в управління держпраці у Волинській області.

22-річна Ірина Демидюк – бармен з трирічним стажем. І хоча в дівчини гуманітарна освіта працює саме у торгівлі, адже це сфера, в якій зараз найпростіше знайти роботу. Дівчина – напівсирота тому, питання заробітку коштів постало ще під час навчання. Проте Ірина не нарікає, каже ця робота їй до душі, а от ситуація, яка склалася на її останньому робочому місці перейшла за рамки усіх труднощів з якими доводиться зіштовхуватися бармену.

Зауважимо, що завдяки загальному розголосу цієї ситуації, дівчині поспівчувало багато небайдужих людей у Facebook. Деякі користувачі навіть скинули номери телефонів до адвокатів та центрів правової допомоги, які можуть допомогти Ірині.

Завдяки підтримці і журналістам дівчина подала відповідні заяви до ДФС, Пенсійного фонду, прокуратури, щоб відстояти свої права і добитися справедливості. Наразі її адвокати готують позов до суду з метою відстоювання своєї честі і гідності.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 36
xxx Показати IP 30 Березня 2018 11:58
111000 грн штрафу вона вже має за не оформленого працівника. Обов"язково ще заяву в прокуратуру та податкову. Ірина не опускай руки.
Порт до xxx Показати IP 30 Березня 2018 18:50
Маріїні коменти і від захисників по ходу з одного компа написані. За те що не оформила працівника повинна заплатити штраф 110 тис. і віддати людині тих 3 тисячі гривень боргу і 10 тисяч компенсації моральної шкоди, попросити вибачення в дівчини і ті ж ЗМІ напишуть, що у Марії проснулася совість і повернулася людяність, а ділова репутація відновиться скоро в такому разі
Анонім Показати IP 30 Березня 2018 11:58
.. обдираючи та надурюючи сиріт сучасні нувориші наживають капітали...
Пропозиція Показати IP 30 Березня 2018 12:14
Пропоную просто ігнорувати цей заклад, і тоді, можливо, ця "пані" зрозуміє, що до людей потрібно ставитися з повагою. Ручаюся, що і відвідувачів вона за ніщо вважає. Буде наука для цієї "бізнес-леді".
Саша Показати IP 30 Березня 2018 12:29
Колись найбільшим гріхом вважалося ображати сиріт та воювати з вдовами... Що ж надіюся бумеранг повернеться до цієї с*отини, яка принизила і матюкала дитину. А лучани мають тепер просто ігнорити "кахве" цієї недоістоти, яка так поводиться із працівниками... Але Бог все бачить
Камінь в город Показати IP 30 Березня 2018 12:40
якщо ця стала бізнесвумен, то не значить, що вона перестане одразу їсти своє ла*но і буде чемною. Мала наткнулася на бидло, яке ще не отримувало по зубах і відчуло безкарність свою. Побачимо чи доведуть служби це все до кінця і дадуть їй 110 тисяч штрафу?
Коля Показати IP 30 Березня 2018 12:52
Чуть що у Фуйсбук. Вже той Фейсбук . Якби не соціальні сеті то ніхто б і не спілкувався? Почитавши те що пишуть у Фейсбуці видалився щоб не затягнулу в ту "грязюку". Там таку дурницю пишуть, що не тільки бізнес-вумен тій що так повилась з працівницею а й усім треба вести себе порядніше , на Фейсбуці ще й не таке пишуть і чому не йти і не "жалуватись"? Краще булоб якби там були якісь обмеження цензури у Фейсбуку і інших сетях і ще своїх дітей там пореєстрували і діти дивляться і читають батьківський "ЕТИКЕТ" Так що починати треба з себе люди добрі.
Катерина Показати IP 30 Березня 2018 12:58
Дівчина молодець, що не побоялася доказати свої права! А роботодавець - своє ще отримає..Закон бумеранга..
Ye до Катерина Показати IP 30 Березня 2018 14:02
Дівчина ваша теж не янгол, могла б вирішити ситуацію по людськи, наприклад сказати, що попрацює, доки на її місце не знайдуть іншу людину, а не ставити роботодавця перед фактом, і якщо працювати не збиралась, то не треба було й ти на "майстер-клас", за рахунок роботодавця, а так гроші треба повертати, це справедливо. Тепер ця дівчина після роздутого скандалу навряд чи знайде собі роботу, того що ніхто з такими кадрами зв"язуватись не бажає.
Лучанка до Ye Показати IP 30 Березня 2018 15:28
Такі підприємці звикли,що працівник не може відстояти свої права,бо не оформлений(зазвичай в перший же день беруть всі документи і обіцяють оформити після випробувального терміну(що теж є не законно!), а потім знаходять масу причин щоб таки не офомлювати працівника.Схожих ситуацій тисячі.Якби всі ,хто з таким стикнувся зразу ж писали заяву у відповідні органи,робили б розголос(щоб такі ПП не замяли діло),з часом це можна було б викоренити! А то ці ПП дозволяють собі забагато, відчуваючи свою безкарність( не виплачують зп яку обіцяють;нагружають більше ніж було обумовлено спотатк;відпустку,лікарняні випрошуй, і не оформляють вкінці кінців)
Молодь до Катерина Показати IP 30 Березня 2018 15:54
Молодь зараз важко нагнути.Слава соц мережам, поменшає таких хитро*опих підприємців.Хай відповідають за свої слова і дії по закону.Плати податки офрмляй людей офіційно і буде тобі щастя! А для кого всі працівникі не такі ,то хай стають і самі торгують.
ага-ага Показати IP 30 Березня 2018 13:07
обоє рабоє
відвідувач Показати IP 30 Березня 2018 14:04
Дивина.Саме в той час стояв на сходах,лайки і нецензури власниці не чув,а от нахабства екс-працівниці,хоч відбавьяй.Чого ви добиваєтесь,Ірино?Така молода,а вже така підла
Вона до відвідувач Показати IP 30 Березня 2018 14:48
просто ще не знає, що палка завжди на два кінці. Роботодавицю видно затюкали з всіх сторін, що вона не робить ніяких кроків у відповідь, а дарма. По- перше хай та дівчина доведе, що вона дійсно там працювала неоформленою, а не просто так там перебувала, от наприклад роботодавець по знайомству і доброті душевній дозволила їй там перебувати і наочно набиратись досвіду, по- друге роботодавцю треба подавати зустрічний позов за наклеп, за нанесену моральну шкоду та шкоду іміджу і діловій репутації. Бо зараз дуже люблять всі, ледь що роззявити рота на весь світ, а ті про ти кого це роблять, ще не звикли давати відповідь. І до речі, шановні, оці апелювання, а та сирота, а той інвалід, а ті багатодітні чи ще якісь ні до чого, перед законом і нормами моралі усі рівні, бо якщо ви ще не стикалися, то колись зіткнетесь, що є серед так званих "знедолених" такі, що на голову вам вилізуть, ноги звсять і всі мізки виї...ть, апелюючи своїм статусом.
Олег до Вона Показати IP 30 Березня 2018 16:19
1,Довести що дівчина там працювала елементарно,є камери відеоспостереження+е люди які можуть підтвердити що вона займалася господарською діяльністю від імені даного кафе, 2,В трудовому законодавстві нема визначення для трудових відносин " по знайомству і доброті душевній"(Маша проспись) 3,Ділова репутація для Маши це фікція і нічого не варта ,тому що трудові відносини не були оформлені.(а з цього має починатися будь яка співпраця),
Ой до Олег Показати IP 30 Березня 2018 17:19
не смішіть "довести елементарно", камери, свідки. По перше свідки можуть бути "з двох кінців" і слово одних проти слова інших, а камери зняли, що вона там була. Ну дозволила власниця, саме по своїй доброті, що законом не заборонено, перебувати там своїй знайомій на її прохання , шоб та чогось навчилась, але не зобов"язувала її щось робити. Та ще чесно кажучи дуже сумнівно чи є там ті свідки і ті записи.
Анонім до Олег Показати IP 30 Березня 2018 17:23
Двічі у неї каву пив,поки онука бавилася ...
позитив Показати IP 30 Березня 2018 14:23
Марія, Ви молодець... таких дівок які не бажають працевлаштовуватись бо ніде не втримуються, а потім звинувачують всіх навколо та ще й таким чином .... треба відправляти в Італію мити д.... Розбирайтесь в людях щоб більш таких ....... не попадалось на Вашій дорозі. Вірте ми з Вами. Не всі такі як та .....
Україна до позитив Показати IP 30 Березня 2018 16:49
Молодець,що не оформила працівника офіційно??Було б все по закону, цієї ситуації не було, а 2тижневе відпрацювання(час за який шукається заміна і передача обовязків),виплачена зарплата.Підприємці звикли пропихати тільки свої інтереси, хотіла зекономити на виплаті податків і розрахункових, грозила прославитити на все місто, отримала заслужено адекватну відповідь у виді слави і чималенького штрафу.Такі ситуації з часом навчать ПП вести свій бізнес законно!
Анонім до позитив Показати IP 30 Березня 2018 17:21
Оформляй по Закону,або по Контракту і тоді качай права з відпрацюванням,за яке всеодно треба платити....А дівчина молодець,не дала з себе знущатися та кров пити.
відвідувач Показати IP 30 Березня 2018 14:25
Так,до слова,на поверсі,крім охорони,не було жодної людини
Я Показати IP 30 Березня 2018 14:27
Добре, що ситуація набула розголосу. До цього ніколи не відвідував те кафе, а зараз- тим більше не збираюся та усіх закликаю! Горе- власниця не поважає працівників, думаю таке ж відношення до гостей. У Луцьку купа альтернативних закладів-не пропадемо))) бажаю маріі швидшоі перевірки та заслуженого покарання!!! Можливо хтось знає сторінку того кафе у соц мережах? Скиньте, будь ласка!
Читач Показати IP 30 Березня 2018 14:48
А Ірина не думаєте що "виросте" ще така ж бізнес-вумен? Бо так все роздуває. І до речі хто хоче брати на роботу таких працівників які ьігають з однієї роботи на іншу , шукають зарплату більшу ви скажете, так. Але ж професіоналізм маленький в таких дівуль, треба ж не бігати за зарплатами а виконувати ще й роботу належним чином. Так що кожен повинен бути на свому місці. І після таких скандалів не кожен захоче таку сильно "розумну " працівницю" . Бо працівники на роботі встигають і по телефону полялякати і кави повити і пореготати а це ж робочий час , є ж на це перерви і вихідні. Так що не треба на когось все "гаано" скидати а самі всі такі чесні порядні працелюбні і виховані?!
НУ-ДА Показати IP 30 Березня 2018 15:07
І куди ми котимось.... Тих, що готові обплювати і обгадити не розбираючись ой як багато навколо. :))) Добре Сонечко, що ти її пас?уду вигнала вчасно. А може вона ""засланий козачок""?????
Анонім Показати IP 30 Березня 2018 15:11
Іра понаїжають з сіл і думають що все крутиться кругом них
Галина Показати IP 30 Березня 2018 17:17
Зараз більше іде натиск на те, як роботодавець відноситься до працівника, а те, як безнаказанно відчувають себе "працівники", як безвідповідально відносяться до робочих обов"язків. От скажіть, скільки має пропрацювати працівник, подавши заяву на звільнення? або чому бігла дана Ірина на іншу роботу ще, як я розумію, не отримавши зарплату, а може вона була б дуже пристойна?тож відроби, по-людськи, та йди. Думаю вона просто морочила голову роботодавцю, таких зараз багато. Сама праця в нас не цінується більше не роботодавцем, а працівником.
Анонім до Галина Показати IP 30 Березня 2018 17:30
Має відпрацьовувати ОФОРМЛЕНИЙ працівник,за відпрацювання теж треба платити зарплату...а тут -не оформляють по Закону при праці по 10годин без оплати праці.повернулася і пішла...
ПІДПРИЄМЦІ Показати IP 30 Березня 2018 17:55
Якщо ж підприємці будуть брати на роботу офіційно , то по -перше -тоді вимоги будуть більші до працівника, на зарплату мінімальну будуть "пахати" ого-го, не справилась з обов"язками а це якщо нагрузити роботою завжди можна -звільняйся як це роблять в магазинах багатьох не заплатили і щукають інших молодих працівників і так по кругу. Працівники повинні бути в такі часи вдячні роботодавцю і не бігати з однієї роботи на іншу, бо такі "кадри " нікому не потрібні, тільки навчив її, курси за рахунок підприємця пройшла і побішла. Треба таких зразу попереджувати договором якщо звільняється то курси вдвічі оплатить а то тільки одну одного вивчиві розрахувалсь, або хай за свій рахунок підвищують кваліфікацію. По друге зараз такі податки завдяки владі що малі підприємці вимушені багато платити податків за своїх працівників , тому нехай працівники ще будуть вдячні що знайшли роботу, або хай їдуть і "горбатяться " на поляка, який платить більше , АЛЕ ВІЗЬВІТЬ ДО УВАГИ,ЯК ТАМ ПРАЦЮЮТЬ ВАЖКО ЛЮДИ ЧИ ТО НА ЗАВОДІ ЧИ В КАФЕ!!!! Поважайте один одного!!!!!
Європа до ПІДПРИЄМЦІ Показати IP 30 Березня 2018 19:04
Ну підприємці ж знають що людину оформлюють з першого дня стажування на роботу, погодинна оплата праці І щоб не було непорозумінь можна юридично скласти умови -обовязки обох сторін і тоді не вляштовує чимось людина- звільняй зразу, правильно і по закону! Від цього виграють всі, і в цивілізованих країнах так і роблять. Всі за. А якшо всі не такі працівники(є такі ППяким все не так,щоб не платити скільки обіцяли),то можна самим на себе працювати або створити сімейний бізнес( що за кордоном є дуже поширено!)
ппп Показати IP 30 Березня 2018 18:07
прийшла-навчили,на курси відправили,кавою напоїли-і вирішила,не моє,піду кращої долі шукати.Розумно,хитро
Думка Показати IP 30 Березня 2018 18:23
Шановна адмін променя , поміняйте орендаря тай усе .бажаючих найдеться . а тій с,,у,,,ці не місце в такому закладі
За до Думка Показати IP 30 Березня 2018 19:29
Повністю згоден! Якщо хочете зберегти репутацію-женіть таких фамільярних орендарів, які протизаконно експлуатують працю інших ! Подивіться ролик в новинах аверсу, в тому кафе, здається, не лише власниця неадекватна! Дуже пізнавальне відео-одразу усе стає на своі місця!
Цум Показати IP 30 Березня 2018 19:13
Бумеранг може прилетіти....а може і два бумеранга ...
Лучанка Показати IP 30 Березня 2018 20:10
По-перше: якщо тебе не оформляють - не йди туди працювати. Бо цим ти теж порушуєш закон, бо НЕ платиш податок з власних доходів. По-друге: хто тепер цю дівулю на роботу візьме? Сумніваюсь, що охочих багато буде... особливо серед тих, хто її так захищає.
Просто Показати IP 31 Березня 2018 13:41
Ситуація подана однобоко...бідна дівчина- зла підприємець.Зрозуміло, що пішла на роботу нульова, бо на курси прийшлось відправляти. Тож скажіть, як таку людину брати відразу офіційно на роботу( ви хоч знаєте скільки мороки і податків треба заплатити), а ще не зрозуміло чи така горе- працівниця буде робити, чи їй сподобається така робота, чи задоволені будуть клієнти?Тому й малий бізнес у нас так важко побудувати, бо проблема в кадрах.Візьмеш таку на роботу, а вона хамить клієнтам, робоче місце грязне, на перекур ганяє, по телефону не перестає розмовляти і нічого їй не скажеш, бо збере манатки і не вийде завтра на роботу.Наша молодь не хоче зараз працювати, хоче відразу гроші.
тим до Просто Показати IP 20 Квітня 2018 16:03
ти і є к*нчена власниця!!!!!!!!!