USD 39.75 40.20
  • USD 39.75 40.20
  • EUR 39.90 40.40
  • PLN 9.75 9.98

Обрали предстоятеля УПЦ МП

13 Серпня 2014 17:05
Предстоятелем УПЦ МП під час таємного голосування Собору вибрали нинішнього місцеблюстителя УПЦ МП митрополита Онуфрія.

Повідомили в Києво-Печерській Лаврі, передає кореспондент Gazeta.ua.

Його вибрали під час таємного голосування у два тури з 74 кандидатів. Після першого туру на престол претендували троє: це місцеблюститель УПЦ МП Онуфрій, митрополит Бориспільській і Броварський Антоній, а також митрополит Вінницький і Барський Симеон.

Про обрання нового предстоятеля оголошують дзвони на великій Лаврській дзвіниці.

Перший виступ новообраного митрополита відбудеться о 17:00 на Успенській площі.

Як розповів прес-секретар УПЦ МП Георгій Коваленко, на Соборі у першому турі Онуфрій набрав найбільше голосів - 36. У другому турі за нього проголосували 48 голосів з 74.

"Собор проходив в спокійній молитовній обстановці. Жодних інцидентів не зафіксували. Зараз на Соборі готують послання до українського народу, яке оголосить новообраний митрополит протягом години", - розповів георгій Коваленко.

Божествена літургія по входу на престол відбудеться 17 серпня в Успенській церкві за участю духовенства України та світових православних церков. Чи приїде патріарх Кирил поки не відомо.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 42
віра Показати IP 13 Серпня 2014 17:28
Дякувати Богу, що не Антоній.
лучани Показати IP 13 Серпня 2014 17:38
Неважливо кого обрали, головне,щоб українці зрозуміли ,що МП є не церква ,а філіал ФСБ-КГБ. Який був утворений в 1991 році для розколу України.
Анонім до лучани Показати IP 13 Серпня 2014 17:54
Помісна церква у болгар, сербів, румун - це як наша Українська Православна Церква, до назви якої звикли додавати МП. І нічого спільного із тією помісною, що хочуть створити на Україні, вони не мають. Православні церкви болгар, сербів, румун мають спільне єднання у службі, молитві тощо з усіх церков на Україні - лише із Українською Православною Церквою. Православні церкви болгар, сербів, румун не моляться і не мають права спільної молитви з УПЦ КП, її організатором Філаретом і прибічниками михаїлами! Ці всі рухи про помісну церкву ще раз доводять, що ми, браття-українці, низько впали - не знаємо історії своєї віри, церкви, забули, ким були наші предки волиняки, козаки. Православними вони були!! Якщо й боролися козаки з Москвою, то ніколи не виступали проти церкви православної, яку очолював московський митрополит! Чому? Бо знали, що проти Церкви йти - у ПЕКЛО ЙТИ!!! А нас українців вже 23 роки туди ведуть і привели!
800 до Анонім Показати IP 13 Серпня 2014 17:59
Батюшка, вам в своїй московській єпархії в Луцьку гріхи замолювати треба, а не лазити зі службового компутера по тирнетам.
Анонім до 800 Показати IP 13 Серпня 2014 21:08
на відміну від тебе я православна християнка, яку батьки та церква навчила любові до ближнього... а ось тобі варто відкрити своє справжнє імя. бо нік 800 надто яро в релігійних темах на ВН виступає... то і те тобі ... не так.. і тут тобі криво.. і там тобі хтось да винен... якщо так даєш рекомендації, що і кому треба робити та замолювати.... то спершу за свою грішну душу помолися
а до 800 Показати IP 13 Серпня 2014 23:14
свої гріхи рахуйте. Перед Богом Ви за свої гріхи відповідатимете, а не батюшки
Анонім до а Показати IP 14 Серпня 2014 09:29
а до чого батюшки... що ти городиш неуку... таке враження що ти до компа прилип.. та релігійна тематика тобі очі ріже
11 до 800 Показати IP 14 Серпня 2014 09:28
нік 800 прес-секретар Собко головного сепаратиста Мишка
петро до Анонім Показати IP 13 Серпня 2014 23:19
До''Анонім''. Я перепрошую,але ж ви неосвічена.малокультурна,лжепросторікуюча людина. Де це ви вичитали про''московського митрополита''??? Такого ніколи не існувало. Була з 988 року Киівська Митрополія з Киівським Митрополитом,з благості ціеі Митрополіі 1448 року вийшла розкольницька Московська церква,яку тоді очолив рязанський епископ Іона(Одноушев). І ця розкольницька Московська церква проіснувала невизнаною,анафемованою Патріархом та Собором Костянтинопольським 141 рік-з 1448 до 1589. Ви хоч чули про це,умнига? А ви хоч чули,що Болгарська православна церква 73 роки була невизнаною.а потім стала Болгарською православною церквою Софійького Патріархат. Не Белградського,не Московського,не якогось іншого,а свого національного і в національній столиці-Софійського Патріархату. А вам,умнига,відомо,що угрофінську Московію,яка до слов'янства не мае ніякого відношення,хрестили священники ураінці(тоді руси) -слов'яни? А вам відомо,що Киівська Митрополія проіснувала геть окремо від Московіі з 1448 до 1686-238 років,доки Московія підкупила османського візиря,а через нього і Патріарха Костянтинопольського ,що той підписав підлеглість Киівськоі автокафальноі Митрополіі до Московськоі Патріархіі. А через рік Костянтинопільський Собор скасував це рішення і повернув Кивській Митрополіі автокефалію з підлеглістю лише Костянтинополю -Вселенському Патріарху ,чого москалі і досі не зробили і нам не дають зробити,а той Патріарх Костянтинопілський був усунений Костянтинопільським Собором за гріх симоніі(хабарництва) з Патріаршого престолу і навічно пішов у аскетичне монашество. Ви це знаете? А ви хоч тяму маете,що будь-яка національна православна церква згідно Апостольських Соборів організовуеться за територіально-адміністративно-національним визначенням і ніякоі Украінськоі православноі церкви Московського Патріархату буть не може-це абракадабра,несумісність. Московського Патріархату може бути лише Російська православна церква. Ви б.не лізли зі своім проплаченим розумом в серйозні теологічні,історичі,церковні проблеми,а засвоіли собі,що Московська церква в Украіні-це розкол народу,зневага всього украінського-обрядів,традицій,культури,ментальності,державності.Московська антиукраінська церква підлягае територіальному вичищенню з украінськоі землі,а всі храми украінського народу мають повернути Киівському Патріархату. А серед дідусів-бабусь неграмотних потрібно вести роз'яснювальну роботу,щоб знали,що іх грошики збагачують москалію,а не Украіну.
800 до петро Показати IP 14 Серпня 2014 04:43
Московські попи це все знають і навіть більше, але цього прихожанам ні в якому разі не розповідають - приход розбіжиться і вони залишаться без грошей, а про гроші в цій церкві тільки і думають.
Анонім до петро Показати IP 14 Серпня 2014 09:33
Петрику почитай статут УПЦ... може прозрієш... чи ум прийде
петро до Анонім Показати IP 14 Серпня 2014 21:49
коментар було видалено
Анонім до петро Показати IP 14 Серпня 2014 10:29
Чому не визнаний вами Московський патріархат визнають усі Православні помісні церкви світу, а УПЦКП - не визнають?
Анонім до петро Показати IP 14 Серпня 2014 10:31
Ви усі проповіді починаєте із плюндрування і приниження людей?
44 до петро Показати IP 14 Серпня 2014 14:38
чому у вас такий інтерес до такої, на вашу думку, самоназваної церкви? Чому ви такі правильні православні українці хочете об"єднуватися з такими непотрібними навіть не земляками?
петро до 44 Показати IP 14 Серпня 2014 22:01
Аноніме,з ким хто хоче об'еднуватись? Я хочу знищити попівсько-путінську украіноненависницьку ідеологію в церквах і всіх обдурених повернути до Киівського Патріархату,тоді і Костянтинопіль і весь християнський світ визнае УПЦ КП,бо тоді Москва не зможе перешкоджати цьому і всім закривати рота. Тоді Украіна стане найбільшою православною державою в світі, з помісною единою церквою.Москвію розтягнуть магометани та шамани,а залишки православних благатимуть іх прийняти до Киівського Патріархату. Це ж очевидно.
800 до лучани Показати IP 13 Серпня 2014 18:08
Люстрацію треба - тоді тільки прихожани московської церкви зрозуміють, що весь час сповідаються в гріхах не попам, а агентам КДБ.
123 до 800 Показати IP 13 Серпня 2014 18:18
Коли вже тобі мізки пролюструють!
123 до лучани Показати IP 13 Серпня 2014 18:16
Ти, лучанин, а може це КП - конторка КГБ, яка утворена в 1991 році для розколу. А нашій Православній Церкві вже стільки віків і вона єдина канонічна на руській землі? Історію вчи, грамотій! Церква Христова завжди гонима була і буде, і ворог роду людського, в. т. ч. в лиці псевдосвящеників КП і їхньої засліплої пастви, буде постійно на неї озлоблятись!
800 до 123 Показати IP 13 Серпня 2014 19:21
Ваша московська церква була канонічною хіба що в ставці хана в Золотій Орді.
петро до 123 Показати IP 13 Серпня 2014 23:33
До 123. Ти таки геть дурко. То ж вчи, йолопе. Канонічний невігласе, І де це ти руську землю визначив,і де там місце в тій землі Москві? Га,йолопе?Ти хоч відрізняеш слов'ян від угрофінів? Ти хоч не беееекай і не мееееекай тут.
Анонім до петро Показати IP 14 Серпня 2014 09:25
яка культура Петре.... невже не можна трохи лаконічно....хіба так влвтиво спілкуватися українцю???
Анонім до 123 Показати IP 14 Серпня 2014 10:32
так. Утворена Кравчуком.
Анонім до лучани Показати IP 13 Серпня 2014 20:01
люди,якщо вже кормите попів, то хоч своїх корміть
Анонім до лучани Показати IP 14 Серпня 2014 10:27
Коли вже Філарет зніме московського куколя? Придумали б для нього на кінець якогось жовтого з блакитним, чи з вишиванками.
лучани Показати IP 13 Серпня 2014 17:39
коментар було видалено
маха Показати IP 13 Серпня 2014 17:41
погляд страшний. поживемо побачимо
Хмурий Показати IP 13 Серпня 2014 17:47
маха Точно, підмічено, і мені так здалось.....
маля Показати IP 13 Серпня 2014 17:50
Київський патріархат про Онуфрія: Єпископи УПЦ МП обрали "русский мир"
лучани Показати IP 13 Серпня 2014 18:04
Сектанти обрали не православний світ, а обрали руССкій мір.
Релігія ще не віра Показати IP 13 Серпня 2014 19:38
коментар було видалено
Титушко Показати IP 13 Серпня 2014 19:56
За все времена людей погибло меньше за землю и волю чем в межрелигионных конфликтах оболваненных масс.
Очепятка до Титушко Показати IP 13 Серпня 2014 19:58
Межрелигиозних
erh Показати IP 13 Серпня 2014 20:39
Скільки ненависті до людей що думають по іншому. Хто може наказати ходити людині в ту чи іншу Церкву? Хоть сюди не запускайте своі немиті руки. Залишалось хоч однесвяте -Церква . Ні і сюди треба засунути своє рагульське рило.
Українець до erh Показати IP 14 Серпня 2014 01:46
Якщо гундеев для вас святе то тоді ви духовні мерці, ні духовні трупи.
Анонім до Українець Показати IP 14 Серпня 2014 10:36
в костел, синагогу, в молитовний будинок сходи і там почитай лекцію.
НОНА Показати IP 13 Серпня 2014 21:49
До любої релігії треба відноситися з повагою тому, що церква це в першу чергу люди, а не священники але церква живе по своїм церковним канонам і за порушення цих канонів передбачена певна відповідальність. Історично так склалося, що в Україні існує чотири православних конфесії ,є УПЦ, УГКЦ, УАПЦ та УПЦ КП. УПЦ КП утворилася після того як перший кандидат на посаду патриарха РПЦ Філарет не був обраний на цю посаду, тоді він в порушення існуючих церковних канонів створив нову конфесію в українському православії - Київський патріархат на чолі з собою мотивуючи це виключно своїм українським патріотизмом який до речі не визнається Вселенським православним патріархатом. Намагання Філарета обєднати існуючі українські православні конфесії виглядають не щиро, а носять більше політичний характер. Тільки люди і час все поставлять на свої місця і дасть Бог в Україні буде своя помісна церква тільки без Філарета.
Українець до НОНА Показати IP 14 Серпня 2014 01:48
Кцапи( как цапи) показали нам які вони люди, показали які вони духовні та набожні , показали як вони ближнього свого люблять, як самого себе, так, що просто не п**ть шановні.
Джулія Показати IP 13 Серпня 2014 22:39
Тільки мені він на Сарумана схожий??
Анонім Показати IP 14 Серпня 2014 09:30
Ех писаки , писаки підіть помоліться за мир і спокій, а не ллєте бруд один на одного. Хто куди ходить нехай ходить. Аби добро робили . А так, як ви гризетесь добра ніколи не буде. Сором!
44 Показати IP 14 Серпня 2014 10:41
Невже не видно як Філарет вдарився в політику з часу другого майдану?? Вважають він і його прибічники єдиною істиною церквою КП, хай моляться, проповідують. Але ні своїми проповідями і ділами показують чиї вони діти - ворожнечу і розбрат сіють.
Лучанин Показати IP 14 Серпня 2014 15:10
Якщо Філарет не задоволений, значить правильного предстоятеля обрали!