USD 39.55 39.85
  • USD 39.55 39.85
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

«Остануся живий, може». Лучанина, який злякався служби, посадили на два роки

27 Лютого 2024 09:50
Пройшов військово-лікарську комісію, а на збори для відправки в армію не з’явився. Судили лучанина, якого звинувачують в ухиленні від призову. Чоловік зізнався, у чому причина: каже, що злякався.

Як його покарали – у сюжеті ТРК «Аверс».

Йому 32 роки, до суду прийшов сам, без адвоката. Він пройшов ВЛК, був визнаний придатним до військової служби. Каже, що повістку отримав восени, готувався до армії, тому й пішов проходити ВЛК.

«В кінці перед самою відправкою мені сказали у військкоматі, що я зразу буду воювати, того я й злякався за своє життя. Вину визнаю», – зауважив на суді Микола Воєвода.

Чоловік розлучений і має семирічну дитину. Коли отримав повістку для уточнення даних, одразу пішов до центру комплектування.

«Я спочатку не боявся, того що до війни був обмежено придатним до військової служби. Коли ішов проходити медкомісію, я надіявся, що буде якесь там обмеження. А мені сказали, шо я повністю придатний і йду воювати. Мене це схвилювало, я почав трохи вже задумуватись над цим. Мені не повідомляли, куди мене відправлятимуть. Лише сказали: з’явишся – тоді ми все розкажемо, куди, що і як», – розповів лучанин.

Читати ще: Має двох дітей, а дружина не працює: за ухилення від призову судили обмежено придатного волинянина

Більше чесності та відкритості від держави – це, каже, могло б збільшити мотивацію іти до армії.

«Я думаю, насамперед має бути чесність перед людьми. Прямо казати, куди іти і що ти будеш робити. Людям нічого не кажуть, може, десь там хтось щось наговорить. Люди тільки догадками живуть. Коли ти не знаєш точно про своє майбутнє, то є невизначеність, страх», – говорить Микола Воєвода.

Прокурор Олександр Шпота просить для Миколи три роки ув’язнення: «При вирішенні питання про призначення покарання просив би врахувати суд те, що обвинувачений визнав себе винним, активно сприяв розкриттю злочину. Вважаю за можливе визнати винним Воєводу Миколу Миколайовича у вчиненні злочину, передбаченого статтею 336 Кримінального кодексу України, та обрати мінімальне покарання, яке передбачене санкцією статті у вигляді трьох років позбавлення волі».

Читати ще: Багато знайомих зникли безвісти чи загинули: волинянина посадили на три роки за ухилення від служби

Лучанин попросив суд суворо його не карати. Після нарадчої кімнати суддя оголошує вирок – не три, а два роки тюрми.

«Воєводу Миколу Миколайовича слід визнати винуватим у пред’явленому обвинуваченні та призначити покарання із застосуванням статті 69 Кримінального кодексу України два роки позбавлення волі. Строк відбуття покарання Воєводі слід рахувати з моменту приведення вироку до виконання, тобто з моменту його фактичного затримання», – зачитала вирок суддя Луцького міськрайонного суду Алла Полюшко.

Микола Воєвода після оголошення вироку каже, що не є злочинцем.

«Я не є якийсь там бандит, щоб сідати у в’язницю. Ну але я розумію, що не виконав свій громадянський обов’язок, тому отримав покарання за це. Всі ми люди, є Конституція написана, щоб ми жили нормально. Що я можу сказати… Звичайно, страшно сідати в тюрму, не хочеться, але остануся живий, може», – резюмував лучанин.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 25
Макс Показати IP 27 Лютого 2024 10:17
Не схотів помирати за брехню та корупцію, я цілком його розумію та підтримую
Анонім до Макс Показати IP 27 Лютого 2024 12:14
Не схотів виконувати конституційний обов'язок, от і отримав визначене законом покарання.
ЗСУ Показати IP 27 Лютого 2024 10:28
Бандити зверху руками суддів вчиняють розправу над власним народом!((
Ольга Показати IP 27 Лютого 2024 10:49
почистіть бюджетників мажорів однояйцевих. Фейкові університети
Тртртр Показати IP 27 Лютого 2024 11:43
Програв два роки, але виграв все життя.
Анонім до Тртртр Показати IP 27 Лютого 2024 12:15
життя він теж програв
Конан до Анонім Показати IP 27 Лютого 2024 22:35
А ти шось виграв у цій дебілократії? Маєш знакомства, не погидував стати мусором і грабуєш людей, успішний ти наш?? Шо можна виграти чесній людині в цій злрдійсько-брехунській криїні? Ні*я!
Анонім до Конан Показати IP 28 Лютого 2024 11:41
Тобто заперечити тобі не було чим... Чесна людина виграє успішне життя, як би ваша ватна братія не намагалася продавити твердження про інше.
додік Показати IP 27 Лютого 2024 12:33
Не знаю суті справи і не хочу нікого засуджувати (тим більше, що маю 60+). Але знаю одне: якщо, не дай Бог, кацапи прийдуть сюди, то загребуть усіх і пох їм будуть ваші довідки-шмовідки. Загребуть і хитрозроблених, котрі тут пасуться і знецінюють Українську Державу....
Анонім до додік Показати IP 27 Лютого 2024 14:37
І не іакт ,що тих додіків ,яким 60+ ,залишать
Анонім до Анонім Показати IP 27 Лютого 2024 14:38
Не факт
Олександр до додік Показати IP 27 Лютого 2024 22:43
Я думаю, що ще місяць-два і Вас залюбки візьмуть добровольцем. Так що маєте шанс постояти за Неньку
додік до Олександр Показати IP 28 Лютого 2024 09:20
я ходив і був
Ого Показати IP 27 Лютого 2024 21:28
Раніше злочинців садили, а тепер простих людей. Щось із цією країною не так.
Анонім до Ого Показати IP 27 Лютого 2024 22:55
Війна, нє?
Анонім до Ого Показати IP 28 Лютого 2024 11:42
Порушив закон = отримаєш покарання. Чоловік закон порушив. Все
Ого до Анонім Показати IP 28 Лютого 2024 22:39
Та ти що? Чиновники обкрадають країну і їм ніякого покарання нема! А якщо в простого чоловіка інстинкт самовиживання спрацював, то зразу на нари
Олександр Показати IP 27 Лютого 2024 22:41
А можна того прокурора, який просив три роки, в окоп посадити? Просто не розумію, як "броньовані" можуть судити всіх інших?
Суддя Показати IP 27 Лютого 2024 23:28
Сотні тисяч вгодованих поліцаїв,сбушніків,прокурорів, і ще всіляких силових структур,які давали клятву на вірність народу,державі яка їх годувала і годує НЕ ІДУТЬ виконувати своє пряме зобов'язання і обов'зок,то ловлять умовних Іванів,Степанів по селах і з лопатою іди воюй проти танків.
Батько Показати IP 28 Лютого 2024 00:45
В коментарях морок робиться, це реальні волиняни таке пишуть чи проплачені боти?
Анонім до Батько Показати IP 28 Лютого 2024 08:16
Де платять? Напиши.
ддодік до Батько Показати IP 28 Лютого 2024 09:21
волиняни, просто ви погано знаєте земляків...
Анонім до Батько Показати IP 28 Лютого 2024 11:42
Обидві категорії
Так так до Батько Показати IP 28 Лютого 2024 15:12
Звісно реальні волиняни,завжди половина були додіками та жертвами телевізора Соромно!
Саша Показати IP 28 Лютого 2024 12:16
2 роки відсидить потім заберуть на війну )))