USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Перехід на електронні трудові книжки: що зміниться та чим ризикують працівники

11 Березня 2021 15:22
Незабаром Україна почне перехід на цифровий варіант трудових книжок. Таке рішення підтримала Верховна Рада, а згодом і президент. Напередодні закон опублікували в парламентській газеті.

Коли зникне паперовий документ і чим ризикують працівники, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Закон про таку діджиталізацію вже підписав президент. Проте перед тим, як повністю позбутися паперового варіанту, діятиме перехідний період. Протягом п’яти років роботодавці заповнюватимуть дві форми.

«У перехідний період роботодавець зобов’язаний паралельно вести і електронну, і паперову трудову книжку. Це вже не право, а обов’язок», – каже експерт із соціально-трудових відносин Сергій Кондрюк.

Подібний процес дублювання триває від 2004 року. Усе, що записують у ваших трудових книжках, одразу вносять і в електронний реєстр. Проте записи до 2004 року необхідно відсканувати і внести до нього як копії. Цим займатиметься роботодавець і Пенсійний фонд. Експерти ж радять поки не поспішати переходити винятково на електронний формат.
«Ми живемо в дещо нестабільному політично-економічному суспільстві, де можуть бути всілякі катаклізми: від віялових відключень серверів до їхніх хакерських атак. Я думаю, що цей перехідний період необхідний», – наголосив Кондрюк.

Після внесення даних до електронного реєстру, роботодавець зобов’язаний віддати працівнику оригінал паперової трудової книжки. Саме вона може допомогти в разі непорозумінь із Пенсійним фондом під час нарахування виплат. Однак на вимогу працівника роботодавець має вести дві книжки навіть після перехідного періоду.

Адвокат Лаврентій Царук говорить, що електронні трудові книжки – данина часу. Проте паперова версія може стати в нагоді. «Я би радив залишити паперовий документ. Він буде завжди доказом в суді, доказом в будь-якій інстанції про те, що ви маєте відповідні права. Навіть по закону термін зберігання документів кадрового обліку максимальний. Максимально передбачений в нашому законодавстві – це 50 років», – повідомив він.

Закон про електронні трудові книжки запроваджує можливість автоматичного призначення пенсій. Процес допоможе уникнути черг у Пенсійних фондах. Звертатися туди необхідно буде лише для уточнень і вирішення проблемних питань.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Адвокату Показати IP 11 Березня 2021 15:38
Максимальний строк зберігання документів - безстроково. І як мінімум не 50, бо є ще 75 років.
Лучанин Показати IP 11 Березня 2021 18:53
Після останніх подій, коли згоріло приміщення датацентру у Німеччині і багато данних було втрачено на завжди, виникає питання: на яких серверах будуть зберігатись дані?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus