USD 39.45 39.77
  • USD 39.45 39.77
  • EUR 39.55 39.85
  • PLN 9.65 9.85

Після скарг українців Нацбанк змінить дизайн монет 1 та 2 гривні

14 Листопада 2023 11:10
Дизайн монет номіналом 1 і 2 гривні буде змінений для того, щоб їх було легше відрізнити.

Про це заступник голови НБУ Олексій Шабан розповів в інтерв’ю The Page.

За його словами, підготовку до редизайну Нацбанк розпочав у 2021 році після скарг українців на схожість цих монет.

«Ми почали готуватися до змін: сформували робочу групу, провели фокус-групи, розпочали обговорення можливих змін дизайну однієї з цих монет. Через повномасштабну війну у лютому минулого року цю роботу поставили на паузу, але після стабілізації ситуації у країні ми повернемось до неї», – сказав Шабан.

Він зазначив, що оновлення дизайну банкнотно-монетного ряду – це постійний процес для всіх центральних банків, і НБУ в цьому – не виняток.

«Такі зміни повинні проводитися в середньому раз на сім – десять років, насамперед для підвищення захищеності готівки», – зазначив Шабан.

Він також додав, що майбутні зміни дизайну мають проводитися в діалозі з громадським суспільством.

Нагадаємо, монети номіналом 1 і 2 грн НБУ ввів у обіг наприкінці 2018 року.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 8
Анонім Показати IP 14 Листопада 2023 12:08
Що одна, що дві гривні тепер різниці нема! Це копійки, за які нічого не купиш! Скаржитись могли тільки зубожілі пенсіонери.
222 Показати IP 14 Листопада 2023 23:28
Ага. Зубожілі і підсліпуваті пенсіонери. Доживеш до їх років то зрозумієш. Хоча це навряд.
Анонім до 222 Показати IP 15 Листопада 2023 10:23
А ти що, дожило і зрозумілр?
Олександр Показати IP 18 Листопада 2023 12:29
Їх легко відрізнити на одній гривні цифра 1, а дві гривні цифра 2.
Анонім до Олександр Показати IP 25 Листопада 2023 14:02
тож пишуть Вам -не бачать дрібні цифри люди похилого віку, зір вже не той, ситий голодного не розуміє, вірно Вам написав "222" вище "Доживеш до їх років то можливо зрозумієш"
Ігор Показати IP 21 Листопада 2023 10:50
Ці монети дратували з самого початку соєю схожістю... але шокує інше - «Ми почали готуватися до змін: сформували робочу групу, провели фокус-групи, розпочали обговорення можливих змін дизайну однієї з цих монет." Що за чиновна мара? Та зробіть покриття монети 1 грн. кольоровим - під бронзу наприклад - і забудьте про цю фігню...
sector122 Показати IP 29 Листопада 2023 14:45
посмотрите на монеты африканских стран, они беднее нас живут, а монеты одна красивей другой, ПРАВИЛЬНОЕ решение-добавить жолтого металла, не обязательно бронзу, можно и золото
Світлана Показати IP 20 Січня 2024 14:20
Та зробіть як в Норвегії - одна монета пробита в центрі, нехай це буде 1 грн. Інша ціла- буде 2 грн. В всім буде зрозуміло- з діркою то 1 гривня, без дірки то 2 гривні. І ГОЛОВНЕ - не треба буде витрачати гроші на розробку тих дтзайнів, а краще іх витратити на дрони для ЗСУ. Слава Україні !!!