USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Податкова амністія: «ЗА Майбутнє» пропонує знизити податок до 0%

8 Листопада 2021 14:47
За перші два місяці податкової амністії в Україні задекларували 150 млн грн, із яких держбюджет отримав лише 6,9 млн. За оцінками НБУ, населення «ховає під матрацами» понад $30 млрд.

Про це йдеться на сторінці у соцмережах народного депутата України, лідера партії «ЗА Майбутнє» Ігоря Палиці.

Для порівняння: в Італії під час податкової амністії 2001–2002 років лише за перші два місяці було задекларовано €61 млрд, а за рік бюджет країни отримав €24 млрд. У Туреччині в 2013 році за 6 місяців задекларовано $35 млрд, загальний податковий збір склав $700 млн.

Такі акції проводило багато країн, але успішні можна порахувати на пальцях. В Італії, США, Казахстані й Туреччині вони спрацювали завдяки декільком важливим умовам, зокрема, низький податок (0–2%), гарантії непокарання та конфіденційність інформації. Але ключовим фактором була довіра до влади. В Україні ж уряд нічого не гарантує, натомість вимагає заплатити 5%. І сьогодні замість того, щоб переглянути умови декларування, запускаються соціальні ролики.

«Якщо держава насправді хоче допомогти людям легалізувати статки й наповнити бюджет, вона повинна це продемонструвати, змінивши умови податкової амністії.

Читати ще: Податкова пастка: як українців хочуть змусити платити 18% за «ліві» доходи та покупки

Депутатська група «Партія «ЗА Майбутнє» пропонує:

– знизити податок до 0%;

– гарантувати людям конфіденційність інформації.

Тільки за таких умов податкова амністія принесе користь людям і державі», – йдеться у дописі.

Як ми писали, від 1 вересня усім українцям, а не лише чиновникам та депутатам, треба декларувати свої статки. Це добровільна норма. Однак, якщо не відкрити державі свої фінанси та майно, у майбутньому може виникнути питання, звідки взялися гроші на квартиру чи машину, якщо офіційні доходи були нижчими.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
Анонім Показати IP 8 Листопада 2021 15:17
Цю реформу потрібно скасовувати. Це чистої води обдиралово, на рівному місці.
Аліна Показати IP 8 Листопада 2021 16:30
Я працюю в бюджетній сфері і все доросле життя сплачую 21% податку. Ніхто не питає , хочу я цього чи ні. Це з 10000 гривень. Люди з мільонами можуть сплатити і 50 %.
Дорогенька до Аліна Показати IP 8 Листопада 2021 17:04
Дорогенька Аліно! Люди з мільйонами доларів непідтверджених статків виведені з під дії цієї податкової амністії. У них немає обовязку щось декларувати, а тому і сплачувати щось вони теж не мають обовязку, - ВОНИ ВЖЕ БІЛІ І ПУХНАСТІ. ЦЯ АМНІСТІЯ ПОКЛИКАНА ОБДЕРТИ ЗАРОБІТЧАН ТА ТИХ КОМУ ЗП ПЛАТИЛИ В КОНВЕРТАХ. ПОСТРАЖДАЄ ГОЛИТЬБА, ЯКА ГНУЛА ГОРБА!!!
Лучанин до Аліна Показати IP 8 Листопада 2021 17:11
А Ви заробіть спочатку хоч один мільйон, а тоді говоріть про 50%.
Правда Показати IP 8 Листопада 2021 16:53
ЛЮДИ!!!Читайте накінець законодавство України,воно досить правильне,але і цього ніхто не дотримується,відстоюйте свої права-це важко,але можливо...протести ще норма законодавства,якщо вона не виконується..."розділяй і властвуй" працює,поки ми його не здолаємо,на жаль поки що ні,прикро...
? до Правда Показати IP 8 Листопада 2021 22:43
Нащо ти клей нюхав?
Анонім Показати IP 8 Листопада 2021 22:14
обов'язок декларування виникав в разі, якщо людина отримала більш ніж 400 тисяч гривень, з яких не сплатила податки (податок з таких доходів 5%)
Анонім до Анонім Показати IP 8 Листопада 2021 22:42
Пнх.
8 Показати IP 9 Листопада 2021 11:32
Хоч одна людина подала з Волинської області декларацію про амністію ? А Ви знали, що при амныстыъ треба пройти фінансовий моніторинг, який буде шманати вас в хвіст і гриву! А рекламують, як " відбілення" коштів, які ви отримували у конверті! Приймають закони, а як їх виконати щоб людям було зручно ні! Де людина має взяти підтверджуючі документи, якщо вона все життя зп в конверті отримувала!
8 Показати IP 9 Листопада 2021 11:44
В цілому, так, 5% це " ставка ФОПА " - а ніяк не амністія. Амністія повинна була бути 1-2%, або як Ігор Петрович пропонує 0%, але робити треба було це відразу.