USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Рада дозволила укладати контракт про військову службу людям віком від 60 років

16 Липня 2025 19:43
У середу, 16 липня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 13229, який надає можливість особам віком 60+ право добровільно підписувати контракт для проходження військової служби.

Про це повідомив секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат Роман Костенко, передає ТСН.

«Це можливість для досвідчених фахівців допомагати на небойових і спеціалізованих посадах. Примусу немає – лише вмотивовані, професійні добровольці», – наголосив він.

Що передбачено законом

Ухвалений Радою законопроєкт передбачає, що під час дії воєнного стану громадяни від 60 років, які пройдуть військово-лікарську комісію та отримають згоду командира частини, зможуть добровільно підписати контракт на службу.

Читати ще: Міноборони збільшило удвічі кількість посад за програмою «Контракт 18-24»

Такі контрактники можуть обіймати небойові посади:

– у рядовому, сержантському або старшинському складі;

– у молодшому чи старшому офіцерському складі – за умови, що особа звільнилася з військової служби після 1 січня 2015 року.

Особливості контракту:

строк служби – 1 рік з можливістю повторного укладання;

для офіцерів 60+ – обовʼязкове погодження кандидатури з Генштабом ЗСУ;

встановлюється випробувальний термін на 2 місяці. В разі його непроходження контракт розривається.

Читати ще: Служба після 60 років: нардеп розповів, чи відправлятимуть цих людей на передову

Наразі закон дозволяє мобілізовувати військовозобов’язаних віком від 25 до 60 років.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 5
ДШВ Показати IP 16 Липня 2025 22:06
60+ налітайте
Анонім Показати IP 16 Липня 2025 23:26
Недавно по радіо "розвінчаємо фейки" казали, що служба 60+ є повна брехня і московська пропаганда, щоб розхитати суспільство. То кому вірити?
Анонім Показати IP 17 Липня 2025 06:41
Сумно від того бл....дства.....
Iзя Показати IP 17 Липня 2025 10:30
I без цьону закону можно було, то в чому фiшка?!))
ігор Показати IP 17 Липня 2025 12:00
фішка в тому що ТЦКуни можуть вже ловити і тих кому за 60. Зловили, провели електротоком чи іншими методами виховну бесіду і якщо не вмер то (добровільно) підписуєш контракт. А якщо вмер від такої бесіди -офіційно це природня смерть чи епілепсія, якщо видно сліди побоїв) то теж добре - пенсії платити не треба, держава в плюсі, все для фронту, все в Монако

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus