USD 39.62 39.90
  • USD 39.62 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

Рівень бідності в Україні зросте до 45%, – Мінсоцполітики

21 Травня 2020 14:04
За підсумками 2020 року рівень бідності в Україні зросте до 45%, що на 6,5 процентних пункта вище значення 2019 року.

Про це повідомляється на сайті Міністерства соціальної політики, пише УНІАН.

Зазначається, що моніторинг показників бідності за даними 9 місяців 2019 року свідчить про позитивну динаміку щодо зниження рівня бідності в Україні. За даними Мінсоцполітики, рівень бідності за абсолютним критерієм (витрати нижчі за фактичний прожитковий мінімум) за 9 місяців 2019 року зменшився і становить 41,4% проти 45% у відповідному періоді 2018 року.

«Протягом останніх трьох років Україна демонструвала впевнений вихід з кризи і мала реальні шанси досягти за рівнем бідності значення 2008 року (періоду до фінансово-економічної кризи). Рівень бідності за абсолютним критерієм (витрати нижчі за фактичний прожитковий мінімум) знизився з 58,6% у 2016 році до 43,2% у 2018 році», – йдеться в релізі.

При цьому повідомляється, що події 2020 року, пов’язані з пандемією COVID-19, внесли свої корективи в показники соціально-економічного розвитку країни. Згідно з прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України, за підсумками 2019 року рівень бідності очікується на рівні 38,5%, що на 4,7 процентних пункта нижче значення 2018 року, а за підсумками 2020 рівень бідності зросте до 45%, що на 6,5 процентних пункта вище значення 2019 року.

«Таким чином, повідомлення в ЗМІ про «різке зростання рівня бідності з 27,2% до 43,6%» за даними ЮНІСЕФ некоректні і потребують уточнення», – наголошується в релізі.

Нагадаємо, згідно з песимістичним прогнозом Дитячого фонду ЮНІСЕФ, кількість бідних в Україні може зрости на більш ніж 9 млн осіб, з яких майже 2 млн дітей.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Зе цирк Показати IP 21 Травня 2020 14:35
Хлеба и зрелищ? С хлебом надо подождать.
Ура! Показати IP 21 Травня 2020 14:37
Початок епохи бідності!
скептик Показати IP 21 Травня 2020 14:44
прийшов кінець епохи бідності. розпочалась епоха кошмарних злиднів і голоду
Вася до скептик Показати IP 21 Травня 2020 15:46
Ідіотизм має бути покараний, нічого нового
скептик до Вася Показати IP 21 Травня 2020 16:56
на жаль, історія говорить про інше. народ, який "демократично" толерує злодійство , брехню і дволикість, заслуговує на долю шудри, а не брахмана
Отакої Показати IP 21 Травня 2020 15:05
Мову,віру і честь на хліб не намажеш.Що тепер будете мазати,мазохісти...
скептик до Отакої Показати IP 21 Травня 2020 16:51
честь на хліб не намажеш ?!!! а що на хліб мажуть манкурти і хамелеони? нишком вкрадені чи виклянчені ницим плазуванням 100г калбаскі ? чи пятаком, вторгованим за ту саму честь ?
Пенсіонер Прокопчук Показати IP 21 Травня 2020 15:25
Дожились до ручки на 30 році самостійної незалежної України. При цьому привикли у нашій занедбаності та бідності звинувачувати когось, тільки не самих себе. Всі винні у тому, що ми такі бідні. Все ми скрізь бачимо, злидні та корупцію у когось, та тільки під носом у себе не бачимо. А вже нових 30 років прожили, що буде далі через 10-20 років, при владі будуть багатіти, а простий українець нехай ......?
скептик до Пенсіонер Прокопчук Показати IP 21 Травня 2020 16:58
олігархократія - досить поширена система державної влади у світі
До пенс Показати IP 21 Травня 2020 17:13
Хто не був піонером - Не буде пенсіонером! Просто не доживе...
Вік Показати IP 21 Травня 2020 19:18
І чого я не здивований? А так це вже норма і закономірність, і Україні ніколи нічого на краще не буває і не буде.
Народна прокуратура Показати IP 22 Травня 2020 10:51
Ну нарешті дочекались кінця епохи бідності. Президент же вчора заявив, що 5 000 грн. - це не бідність (це при наших цінах на продукти і одяг, вищих, ніж у Європі). Якщо це не бідність, то що ж тоді уряд рахуватиме бідністю - 50 долларів на місяць???