USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

Родичі загиблих учасників АТО мітингують у Луцьку. ОНОВЛЕНО

8 Червня 2015 09:21
Родичі загиблих в АТО бійців прийшли під стіни Волинської ОДА з акцією протесту.

Мітинг відбувається сьогодні, 8 червня.

Як пояснили організатори зібрання, причиною таких дій послужило те, що з 1 липня 2015 року їх позбавлять права користуватись пільгами на комунальні послуги, безплатні ліки, зубопротезування і вже позбавили права безкоштовного проїзду залізничним, водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі міжобласних.

Особливо обурили волинян зміни, внесені народними депутатами до статті 15 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» перед новим роком, що передбачає «Установити, що пільги, передбачені пунктами 1, 2, 4, 5, 6 та 20 частини першої цієї статті (15) надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України». Цими ж змінами виключені пільги на безкоштовний проїзд.

Як пише на власній сторінці у соцмережах адвокат Василь Нагорний, кажучи простою мовою, якщо сукупний дохід родини загиблого за останні 6 місяців становить більше 1710 гривень на одну особу, то родина пільг не матиме. Ці зміни не зачіпають учасників бойових дій, які вижили або скалічені. Це стосується лише родин загиблих. Тобто, якщо залишилась одна вдова і вона має дохід більший за 1710 гривень, то пільг у неї не буде.

«Хіба можна прив’язувати такого роду пільги до доходу людини? Ось подивіться на цю вдову загиблого учасника АТО. Так, сьогодні вона підприємець, а завтра – банкрут», - зазначив самооборонівець Сергій Рижков, який також прийшов на мітинг, аби підтримати обурених родичів загиблих бійців.

За станом на 9.10 годину акція триває, до мітингувальників вийшла заступник директора департаменту соціального захисту населення Людмила Сірбіненко, яка відповіла, що усі зміни до законодавства поки що на стадії доопрацювання, тому не варто гарячкувати раніше часу.

Трошки пізніше до мітингувальників підійшов голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, він запросив їх до овальної зали ОДА, де наразі не може розпочатись оперативна нарада.

За станом на 9:15 учасники акції протесту пішли в малу залу ОДА, де діалог відбувався на досить високій ноті.

Врешті-решт, за станом на 9:55 закінчилась зустріч голови ОДА з батьками загиблих учасників АТО.

«Є проблеми, які треба вирішувати. Вони тільки збільшуються, бо інфляція, потрібно приймати непопулярні рішення з затратною частиною, продуктовим кошиком і т.д. Мені прикро дивитися, коли хворих батьків дехто хоче використати в передвиборчих інтересах. З ними говорити тяжче, але разом з тим легше, коли дивишся очі в очі. А слухати викрики з залу і сперечатися з людьми через те, що хтось хоче здобути політичні дивіденди, це неправильно, - сказав Володимир Гунчик. - Мають місце необгрунтовані рішення, пов’язані з відміною пільг. Доведеться думати про ці пільги на рівні облради та ОДА. І, якщо таким чином ми зможемо хоч якось компенсувати матеріальні втрати, бо біль в душі близьких, які зазнали втрати, так просто не вирішити. Я звертаюсь до всіх гілок влади: не можна допустити збурень на території області, щоб лінія, яку ми зайняли рік тому про підтримку учасників АТО та демобілізованих, була дотримана».

Також Гунчик звернувся до начальника управління інфраструктури і транспорту Івана Мирки з проханням залишити на рівні області всі пільги щодо перевезення як в містах, так і в міжміському транспорті для сімей живих і загиблих учасників АТО.

Таке ж звернення він оголосив і до управління освіти та медицини, зазначивши, що всі пільги для сімей учасників АТО, включаючи навчання в школах, вишах, без чергового обслуговування в лікарнях, реабілітаційної підтримки в санаторіях та профілакторіях, повинні залишитися.

Нагадаємо, троє народних депутатів з Волині в грудні 2014 року підтримали закон, який позбавив пільг родини загиблих в АТО.

Так, голосували «За», як і майже всі члени фракції «Народний фронт» Ігор Гузь, Юрій Савчук, Ігор Лапін.

Представники групи «Воля народу» Ігор Єремеєв та Сергій Мартиняк під час голосування були відсутні, а Степан Івахів не голосував.

Згідно з цим законом, якщо сукупний дохід родини загиблого за останні 6 місяців становить більше 1710 гривень на особу, то родина пільг не матиме.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
Коля Показати IP 8 Червня 2015 09:32
Ужас що робиться в нашій державі. Порядку нема ні в чому. Такі реформи що страшно
оксана Показати IP 8 Червня 2015 09:54
А скільки родин в Україні мають живих чоловіків і дохід менший 1710 грн. на особу.? Треба і таким родинам збиратися і пільг вимагати. Ото б народу вийшло....
Тамара до оксана Показати IP 8 Червня 2015 13:11
Нехай живі чоловіки ідуть на роботу де більша оплата
оксана до Тамара Показати IP 8 Червня 2015 16:31
Для порівняння наведу приклади розрахунку допомоги малозабезпеченим сім'ям. Дитина 877гр, дорослий 250 гр. на особу... Хто вміє думати, той зрозуміє, навіщо це пищу. Приклади розрахунку допомог, компенсацій, субсидій Приклад 1: Сім’я складається з 4 осіб (двоє дітей – 4 та 5 років, батько та мати), середньомісячний сукупний дохід сім’ї – 1000 грн. З 1 січня 2015 року рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги для сім’ї становить: 2441,40 грн. (255,78 грн. х 2 працездатних осіб + (877,20 грн. + 10%) х 2 дітей до 6 років). Розмір допомоги з січня 2015 році становить 1941,40 грн. (2441,40 грн. – 1000,00 грн. + 250 грн.+ 250грн.). Розмір соціальної допомоги (в тому числі і максимальний) збільшується на кожну дитину віком від 3 до 13 років у 2015 році на 250 грн. Приклад 2: У складі сім’ї 2 особи: одинока мати – інвалід 3 групи, та 12- річна донька. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї складає – 1334,80 грн: (пенсія матері - 949 грн. х 6 місяців = 5694 грн.; допомога на дитину одинокої матері- 385,80 грн. х 6 місяців = 2314,80 грн.). Рівень забезпечення прожиткового мінімуму на дану сім’ю складає – 2260,72 грн.:(для непрацездатної матері- 949 грн. та для дитини одинокої матері віком до 18-ти років - 1311,72 грн. (1093,1 + 20 %). Розмір допомоги визначається наступним чином: 2260,72 - 1334,80 = 925,92 грн. + 250 грн.(оскільки в сім’ї є неповнолітня дитина до 13-ти років, тому розмір допомоги буде збільшено на 250 грн.) = 1175,92 грн.
123 до оксана Показати IP 8 Червня 2015 18:33
Бред сивої кобили, до чого тут соціалка
оксана до 123 Показати IP 9 Червня 2015 10:07
Не можна вимагати в держави підвищених пільг для себе, коли поруч з вами живуть люди, допомога держави яким 255 для дорослого і 877 для дитини і ніяких пільг. А якщо прибуток більше цієї суми, то вони на допомогу не претендують...
123 до оксана Показати IP 9 Червня 2015 13:40
Я працюю в управлінні соцзахисту і дуууууже добре розумію про допомогу держави 255 для дорослого і т.і. А порахувати розмір доходу на одного члена в сім"ї, де батьки обоє працюють і в сім"ї, де отримують соціальну-де буде більше? З усіма надбавками на дітей малозабезпечені мають більший розмір доходу на одного члена сім"ї, ніж сім"ї, де обоє батьків працюють на мінімальну зарплату. Це вже вирахувано-перевирахувано. І взагалі замість допомоги малозабезпеченим кращеб платили допомгу кожній дитині незалежно від того, працюють батьки чи ні і це було б справедливи. А батьки на се бе хай заробляють самі
оксана до 123 Показати IP 9 Червня 2015 15:07
так який розмір доходу на одного члена сім'ї в малозабезпечених родинах, в родинах де є 3-5 дітей, де двоє батьків мають зарплату близьку до мінімальної і утримують дітей,? або кількість сімей з 2 дітьми і де сумарні зарплати батька і матері менші 8000гр,а з трьома де сумарні зарплати батька і матері менші 10000гр. Всі ці родини теж повинні вимагати пільги? В цих родинах дохід менше 1710 гр на особу. Оприлюдьте доходи таких родин, перш ніж щось вимагати. Яка кількість таких родин в Україні? Ви ж соц. працівник, повинні розуміти, що гроші на пільги,пенсії, соц. виплати і вашу зарплату йдуть з бюджету, в якому грошей нема. А бюджет формують в тому числі і вирахування з доходів моєї родини.
123 до оксана Показати IP 9 Червня 2015 22:55
В мене 2 дітей, ми з чоловіком працюємо на мінімальну зарплату, сусіди теж мають двоє дітей, оформлені по догляду за пристарілими. В них розмір соціальної-близько 3 тис. Чим мої діти гірші ві д сусідських-їм держава платить просто так на кожну дитину доплату близько 500 грн. Я СВОЇХ ДІТЕЙ НЕ БАЧУ-БО Я ПРАЦЮЮ, А СУСІДИ ПИВО НА ЛАВОЧЦІ ПОПИВАЮТЬ. А з мене як з держслужбовця ще й внески в пенсійний фонд більше 6 відсотків деруть, а за тих, хто по догляду-держава внески до ПФ слачує. Справедливо?
Олександр до оксана Показати IP 8 Червня 2015 13:13
Якщо вбють твого сина чи чоловіка на Донбасі то будеш мати пільги..
лучанка до оксана Показати IP 8 Червня 2015 21:24
нехай твій живий чоловік іде на війну,стане героем і будеш мати і виплату в 609 тис. і земельну ділянку і пенсію на дітей по втраті годувальника. І не будеш плакати при живому чоловіку.
оксана до лучанка Показати IP 9 Червня 2015 10:11
Мій чоловік забезпечує сім'ю, пишу я про ті категорії, які себе забезпечити не можуть. І перш ніж тягнути ковдру на себе, не завадило б подумати і про решту населення, чи є ресурс на все, що ви просите.
оксана до лучанка Показати IP 9 Червня 2015 13:37
Вам нікому не спадало на думку, що працюючі в Україні чоловіки платять податки для виплати пенсій сім'ям загиблим? Чи думали ви над тим, які прибутки в сім'ях інвалідів АТО, які мали на утриманні дітей? Чи вийде в таких родинах 1710 грн. на особу? Хлопці демобілізувалися, вернулися в села- чи мають вони там прибуток хоча б 1710гр. на кожного члена сім'ї - ні. Право на пільги повинні мати ті, в кого низькі доходи. Якщо ваші прибутки будуть нижчі за 1710гр на місяць на особу - зберете довідки і будуть пільги. Для України 1710 гр. в місяць на кожного члена сім'ї не малі гроші. Більшість населення і того не має, це треба визнавати. І не треба кричати про чоловіка, хай шукає вищу зарлату. Високі зарплати за кордоном, тільки з таких грошей на пенсіїї вдовам не потрапляє ні копійки.
1234 Показати IP 8 Червня 2015 10:21
Треба гнати бізнесмена Поршенка разом Яценюком Турчиновим Парубієм Гройсманом ім тільки долари в очах,а за простий люд вони недумають ото вибрали владу пропади вона пропадом.
987654321 до 1234 Показати IP 8 Червня 2015 10:26
Ну ви ж кричали "Бандити! Бандити!...". От і накликали! Тепер що кричите?!
Андрій Показати IP 8 Червня 2015 11:43
Починаємо потроху розхитувати спокій в регіоні...Звичайно,що відміна пільг не додасть популярності владі.Такі номерні хлопці,грають на руку кремлю своїми коментарями...
віра Показати IP 8 Червня 2015 12:52
"Самооборони" та інші хворі як мухи на... злітаються на різні акції, піаряться! Тьху!!!
рижков сергій до віра Показати IP 8 Червня 2015 23:57
віра,надія,любов. . я не муха. більше року працюю на державу і громаду ...така подяка...дякую