USD 39.60 40.00
  • USD 39.60 40.00
  • EUR 39.70 39.95
  • PLN 9.70 9.86

«Росії немає, є орда та нечисть, яку треба знищити», – майор з волинської ТрО Сергій Турчинський

17 Липня 2023 08:11
Зустріти заступника командира окремого Ковельського батальйону Волинської бригади ТрО майора Сергія Турчинського на командному пункті батальйону майже неможливо. Ця людина відповідно до своїх службових обов’язків, знань та навичок більшу частину доби (а іноді й по кілька діб) перебуває безпосередньо на бойових порядках підрозділу, де надає поради бійцям й командирам щодо специфіки організації оборони та ураження ворога.

Розмова з ним розпочалася у штабі батальйону, а закінчували її вже на передовій, пише АрміяInform.

«Я народився й виріс на Волині. У сім’ї нас було семеро, я найстарший. З малих років марив стати офіцером, тож коли виріс, вирішив вступати у Благовєщенське загальновійськове училище, де на той час готували офіцерів морпіхів та вже навчався мій друг. До речі, мій батько свого часу служив строкову службу в морській піхоті Тихоокеанського флоту СРСР, тож це також мало вплив на мій вибір, – розпочинає розмову офіцер. – Коли я закінчив школу, то за сімейними обставинами був змушений відтермінувати початок офіцерської кар’єри. Разом із батьком (він був головою колгоспу) ми знайшли компромісне рішення – спочатку я мав відслужити строкову службу».
Перед службою в армії юнак за пропозицією батька вступив у Львівський аграрний інститут, склав екстерном сесію за перший курс (так тоді було заведено) та готувався йти на строкову службу, але доля знову змінила його плани. Того далекого 1989 року виводили контингент радянських військ з республіки Афганістан.

Читати ще: «Стараюся робити все задля наближення перемоги», – волинський тероборонівець на псевдо Кузя

У виші відкрили військову кафедру та запросили туди викладати офіцерів, що повернулися з війни, тож Сергій не вагаючись пішов туди. Закінчував навчання хлопець уже після здобуття Україною незалежності, а склавши присягу, отримав посвідчення офіцера запасу та диплом інженера сільського господарства вже нового зразка.

«По закінченні навчання стало зрозуміло, що колгоспи занепадають, тому батько запропонував мені спробувати попрацювати в міліції, але я розумів, що це не моє. Ми знову знайшли компроміс – я подав документи до СБУ, пройшов перевірки та у вересні 1994 року поміняв посвідчення офіцера запасу на документ лейтенанта СБУ, – розповідає Сергій. – Пів року навчався на курсах у Києві, а потім повернувся в Ковель на посаду оперуповноваженого. У СБУ я прослужив чотири з половиною роки, отримавши звання капітана, та в 1998 році звільнився».
Після звільнення чоловік працював за різними напрямками та жив звичайним цивільним життям, поки у 2015-му не отримав повістку й не поїхав до Львова на курси для офіцерів запасу. По закінченні курсів його розподілили до батальйону, якій називався «Київ-12», але належав до складу окремої Бердичівської артилерійської бригади. Особовий склад підрозділу на той час уже воював, тож чоловік одразу поїхав на Донбас, під Бахмут.

«Наше завдання було охороняти артилерійські розрахунки на позиціях та підрозділи артилерійської розвідки, – пригадує ті події офіцер. – Згодом наш підрозділ перепідпорядкували окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців і ми зайняли позиції у районі Авдіївки, неподалік від Ясинуватої. Звідти я й звільнився за демобілізацією у 2016 році».

Читати ще: «Якщо віддамо хоч клаптик своєї землі ворогу, підкладемо величезну свиню дітям і онукам», – волинський тероборонівець

Повернувшись додому, дуже швидко чоловік зрозумів, що не може сидіти склавши руки в тилу, тому пішов до військкомату, аби повернутися в армію.

«У військкоматі мене зустрів старий знайомий, який на той час був військкомом, – розповідає Сергій Турчинський. – Тоді почали створювати систему територіальної оборони й у військкоматах ввели посаду заступника з ТрО. Враховуючи мій досвід, він запропонував очолити цей напрямок в одному з районів Волині. За п’ять років служби на цій посаді я встиг отримати багато різноманітного досвіду і адміністративної, і практичної роботи».

У 2021 році після реорганізації місцевих громад військкомат, де служив чоловік, було скорочено й йому запропонували очолити групу територіальної оборони в Ковелі. Наприкінці того ж року розпочалося формування Ковельського батальйону ТрО, в якому чоловік згодом обійняв посаду заступника командира, на якій і зустрів 24 лютого 2022 року. В інших батальйонах бригади так само на керівні посади прийшли офіцери, що свого часу опікувалися питаннями ТрО у військкоматах області. Зараз це допомагає швидше розв’язувати службові питання.
«Нам дуже пощастило, що після формування нас не одразу відправили на фронт, – зазначає офіцер. – Приблизно протягом року ми охороняли державний кордон. За цей час змогли здійснити нормальне бойове злагодження та навчити особовий склад. Частина особового складу також пройшла відповідні фахові навчання (інженери, сапери, мінометники) у навчальних центрах. Тобто зараз є кістяк, спроможний виконувати бойові завдання».

За час перебування на прикритті Державного кордону України підрозділ Сергія неодноразово стикався із провокаціями за участі білоруських військових, які підходили до самої лінії кордону, але не перетинали її. Про те, що відбувається по той бік кордону, наші військові добре знали, бо багато людей, які мешкають у прикордонних селах, мають рідних в Україні.

«На своїй ділянці кордону ми ретельно замінували всі можливі шляхи висування ворога та створили якісні оборонні укріплення. Я вважаю, що це стало гарним стримувальним фактором, – хвалиться чоловік. – Також відчутну роль відіграло місцеве ДФТГ, чисельність якого у кілька разів перевищувала штатну чисельність батальйону. Ми навчали цих людей паралельно зі своїм особовим складом. Це місцеві мисливці, лісівники, які добре знають свою місцевість та готові її захищати. Зараз вони становлять резерв для поповнення нашого батальйону».

Читати ще: «Я прийшов захищати свою родину і країну», – волинський тероборонівець на псевдо Контрактник

Досвід щодо обладнання оборонних укріплень, отриманий за цей рік, став у пригоді з перших днів прибуття на фронт. Змінивши попередників, хлопці одразу почали будувати багаторівневу систему оборони та ретельно закопуватися у землю.
«За кілька місяців, що ми тут воюємо, наш підрозділ уже перетворився на потужну бойову одиницю. Я завжди кажу підлеглим, що секрет виживання під час виконання завдань – це думати лише про завдання і ні про що інше. Той, хто має втопитися, від кулі не помре! – наголошує військовий. – Якщо людина взяла до рук зброю й пішла воювати, вона вже герой. Зараз вже немає росії – є орда та нечисть, яку треба знищити. Ми – волинські козаки, і нам є що та кого захищати!»

По закінченні війни чоловік, якій нещодавно офіційно став дідусем, мріє добудувати окремий будиночок та нарешті здобути омріяний спокій для себе та рідних.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Шось Показати IP 17 Липня 2023 11:52
Про початок каръери не зовсім правда. Або зовсім не правда.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus