USD 39.40 39.72
  • USD 39.40 39.72
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.88

Середня зарплатня лучан - 2780 гривень: міф чи реальність?

30 Квітня 2014 08:31
У міськраді кажуть, що рівень середньої заробітної платні лучан за минулий рік сягнув позначки 2754 гривень. Уже у 2014-2015 роках цей показник планували збільшити до 2780. Однак 18 підприємців міста нарахували своїм працівникам зарплатню, середній рівень якої менше ніж 1218 гривень.

Інформацію про рівень оплати праці на підприємствах міста Інформаційному агентству Волинські Новини надав заступник міського голови з економічних питань Тарас Яковлев.

Згідно зі статистичними даними, що надали у міськраді, за 2013 рік рівень середньої заробітної плати штатних працівників облікового складу становив 2754 гривні, а це на 8,5 відсотка більше, ніж за відповідний період минулого року. Так, уже у 2014 році посадовці планували забезпечити рівень середньомісячної заробітної плати штатних працівників економічно активного сектору не нижче 2780 гривень щомісячно. Саме так хотіли зменшити кількість господарських суб'єктів з низьким рівнем оплати праці.
Таким чином, рівень середньої заробітної плати по місту на 6,7 відсотка перевищує середній показник у області.

Використовуючи дані моніторингу рівня середньої заробітної плати найманих працівників міста встановили, що у березні 2014 року 18 суб’єктів господарювання нарахували своїм працівникам заробітну плату, середній рівень якої менше, ніж 1218 гривень. Тим часом, у січні 2013 року розмір середньої заробітної плати був нижчим від розміру гарантованої державою мінімальної заробітної плати аж у 25-ти підприємств міста. Хоча у лютому цього року луцькі підприємці зменшили цей показник до 13.

Так, протягом березня поточного року рівень оплати праці підвищили у ПВТП «Світязь», ПП «ВВС» та товаристві «Ломбард «Європейський» Данильчук В.М. і компанія», внаслідок чого ці підприємства вийшли із «чорного списку».
В той же час середня заробітна плата працівників 8-ми економічно активних підприємств у березні так і залишилась нижчою від розміру мінімальної заробітної плати. Ймовірною причиною такої проблеми є неповна зайнятість працівників. Однак у Луцькій філії «Руно» ТзОВ «Комерс» низькі показники заробітної платні залишились навіть в умовах повної зайнятості найманих працівників.

Нагадаємо, 25 квітня під час брифінгу із журналістами Луцький міський голова Микола Романюк заявив, що українські високопосадовці прийняли рішення заморозити процес підняття рівня мінімальної заробітної плати протягом року. Він так і залишиться 1218 гривень, хоча раніше зростання цього показника поетапно планували упродовж року.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 15
Анонім Показати IP 30 Квітня 2014 08:40
Як вони ту середню виводять: беруть максимум у чинуш міської ради 8-9 тис. і мінімум пенсіонерів 800-1000 грн. от вам і середня!:) Це булька-мулька і з такою статистикою і хизуванням йдіть ви на...!!!
Як так можна? Показати IP 30 Квітня 2014 08:58
Знущання!!!!!Якби на Волині отримували б таку зарплатню, у нас була би "супер"область, а так, поки статистика не відображає реальну картину((((
Гость Показати IP 30 Квітня 2014 09:02
Брехня світова ворюг ,якби цей Яковлєв жив на таку зарплату, то моливо і розумів нас з вами. А так посміховисько,щоб вас Бог наказав, щоб ви викликали кожен день01.02.03 робите з нас посміховисько, а самі жируєте.Нам мінімальну, а ви хто, ледарі,пявки які живете за наш рахунок і жируєте за наші гроші, наші податки.
ВОНО Показати IP 30 Квітня 2014 09:32
він має на увазі ті грощі що вам нараховували, а не ті що ви отримали на руки. Отака казуїстика
123 Показати IP 30 Квітня 2014 09:40
Де врни таку зарплату бачили! Хочуть ще одну революцію ! Вони її скоро будуть мати!
458 Показати IP 30 Квітня 2014 09:47
більшість лучан отримують 1000-1500 а середнє 2754 брєд!!!!!!!!
не брєд до 458 Показати IP 30 Квітня 2014 10:29
Тому що меншість отримує 10тис+. А решта просто невдахи, які не здатні заробляти і лише сидять і заздрять успішним.
читач Показати IP 30 Квітня 2014 09:48
в міській раді зарплати ДУЖЕ великі (особливо у мера та його замів, начальників відділів), а от у людей, як говорить мер, треба щоб була по 1500 грн. і не більше. мер не хоче щоб на комунальних підприємствах люди одержували трошки більше - це вже скандал такий аж до закриття підприємства. От такий у нас мер.
спостережливий Показати IP 30 Квітня 2014 09:51
Чистоі води брехня.Середню зарплату можна вивести по галузі чи по корпоративному обєднанню-відсікаючи з розрахунку-мінімальні імаксимальні заробітки.Є професія-касир- в усіх галузях підпрємствах не потребуе високоі кваліфікаціі.Ось іх іє середня зарплата по місту або регіону.В ЛУЦЬКУ 1600 -1800 грн.можна порадити люстраційному комітету примусити облстатуправління-оприлюднити алгоритм схеми підра-хунків-і тоді вони завертяться-бо вних гебельс-відпочиває.. КЕРІВНИК ІСТЬ МЯСО --ВОДІЙ КАПУСТУ-В СЕРЕДНЬОМУ --ІДЯТЬ ПО ГОУБЦЮ
Анонім Показати IP 30 Квітня 2014 10:53
А мені не вірили. що в держустанові 980 грн на руки. Я б покинув, але майдан дав надію, що буде хоч 1980 на руки. Та надія й пішла з димом шин. Прощай, держслужба, піду на пана робити, плитку класти. І буду заробляти 10тис+. Держава грошей не має, але не перевелись ще олігархи, які в палацах хочуть жити.
карк Показати IP 30 Квітня 2014 10:57
Керівники підприємств поначисляють собі до окладів ще тисячі якихось надбавок(за вислугу,за нагороди,за шкідливість і ще чого тільки),в результаті виходять нічогенькі суми,не прикопаєшся,а простим працівникам цього нема,не положено.Середня ж- порахуєш-диву даєшся,дирекція таки дбає про своїх працівників,а ще скажіть мені (я не розумію)НАВІЩО на всіх практично підприємствах є посади радників,які отримують немалі зарплати,і як правило,являються або родичами керівників або бувшими чиновниками??
Гость Показати IP 30 Квітня 2014 11:10
В усіх чинуш зарплата по 20-30 тисяч, а ще бізнес за що ж вони віли будутьють машини по 100 тисяч баксів купують, а ми пашемо наних.Хто рожден ползать,летать не будет. У білбіотекарів зарплата 5-6 тисяч.
валя Показати IP 30 Квітня 2014 12:04
зарплата мінімальна майже у більшості а у чиновників і бізнесменів більша тому і середню написали
Волинь Показати IP 1 Травня 2014 15:53
Чиновники порахували середню зарплату разом зі своїми хабарями, тому такий показник.
лучанин Показати IP 1 Травня 2014 20:37
щоб тому хто визначив таку середню з-ту х... на лобі випіс в подарунок. Дибіл!!!!!