USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Скандальний митрополит заявив, що сповідав маніяка Онопрієнка у Нововолинську та не здав його міліції

16 Березня 2021 12:39
Настоятель Києво-Печерської лаври, митрополит Російської православної церкви в Україні Павло Лебідь не повідомив правоохоронцям про злочини серійного маніяка Анатолія Онопрієнка, який приходив у церкву з «покаянням».

Про це він заявив у інтерв’ю Оксані Марченко в проєкті «Паломниця», повідомляє Новинарня.

Настоятель лаври Павло зазначив, що він відпускав гріхи серійному вбивці Анатолію Онопрієнку до того, як його затримали.

Павло Лебідь також заявив, що не повідомив про злочинця правоохоронцям, бо нібито хотів «привести маніяка до покаяння».

«Була така людина, яка вбила 56 осіб (доведено 52 вбивства Онопрієнка, – ред.). Він уже помер. Він прийшов до мене на сповідь до церкви в Нововолинську і каже: «Я вбив». Я кажу: «Ну, усвідомлюй». Він: «Заявляй на мене, йди в міліцію». Я кажу: «Я не дільничний, щоб заявляти на вас. Моя мета – привести вас до покаяння», – сказав настоятель.

Також Павло зауважив, що Онопрієнко під час допитів згадував ім’я священника.

«І коли він тягнув 28-річну дівчину за будинок, тримаючи ніж біля шиї(...) і коли його взяли, він сказав на суді: «Павло говорив, якщо я вчиню ще вбивства, то попадуся. Ось це мені в житті запам’яталося», – додав він.

Павло порадив Онопрієнко не завдавати більше нікому зла, але маніяк продовжив вбивати.

Нагадаємо, серійний вбивця Анатолій Онопрієнко у період з 1989-го по 1996 роки вбив 52 людини, з них – одинадцять дітей. Також залишається велика кількість інкримінованих йому, але не доведених злочинів.

Він був затриманий на Львівщині 14 квітня 1996 року.

31 березня 1999-го був засуджений до страти, але через намір України вступити до Ради Європи смертний вирок був замінений довічним ув’язненням.

27 серпня 2013 році Онопрієнко помер від серцевої недостатності у в’язниці в Житомирі.
Щодо митрополита Павла, який є намісником Києво-Печерської лаври, то його життя тісно пов'язане з Волинню. Родом з Рівненщини, але навчався у Луцькому технікумі радянської торгівлі. У 1988 році висвячений на священника в Троїцькому кафедральному соборі Луцька. Після закінчення Московської духовної семінарії того ж року був направлений настоятелем Успенського храму села Низкиничі Іваничівського району Волинської області. У 1989 року у Свято-Троїцькому кафедральному соборі архієпископ Волинський і Рівненський Варлаам здійснив постриг Павла Лебедя в чернецтво з ім'ям Павло.

Читати також: Від 58 до 195 тисяч євро: священник з Волині порахував, скільки коштує облачення настоятеля Лаври

Скандальновідомий Павло Лебідь і через свою любов до дорогих автомобілів та небажання дотримуватися правил дорожнього руху, через що митрополита прозвали в народі «Паша-Мерседес». У 2018 році СБУ обшукувала маєток настоятеля Києво-Печерської лаври в рамках розслідування справи за фактом розпалювання міжрелігійної ворожнечі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 22
Карл Показати IP 16 Березня 2021 12:56
Таємниця сповіді вам щось говорить? У католиків навіть є постанова, що й Папа не може заставити священника розголосити сповідь. Навіть для порятунку всесвіту
Внук до Карл Показати IP 16 Березня 2021 13:24
В одне місце засунь собі таємницю в таких випадках. Він йому розказав, що безневинних людей вбивав, а не жінку сусіда на сіні товк. Приховування злочину для одних тюрма, а якщо ти в рясі то таємниця. Якесь середньовіччя просто.
Анонім до Карл Показати IP 16 Березня 2021 13:28
тобто фантазii, записанi в книгу, дорожчi життя вбитих дiтей? правильно зрозумiв?
Міщанка до Карл Показати IP 16 Березня 2021 13:29
воно то так...але скажіть це тим людям, чиїх дітей цей нелюд вбив після сповіді! він не міг сам зупинитися, тому й прийшов до священника по допомогу, а священник не зрозумів, що він ще й громадянин, що живе у суспільстві, а не поза ним...не зупинив
Анонім до Карл Показати IP 16 Березня 2021 14:35
лiкуватися не намагалися?
Карл до Анонім Показати IP 18 Березня 2021 06:46
Не беруть, православ'я головногу моску не лікується
Я до Карл Показати IP 16 Березня 2021 14:39
Тобто у 2021 таємниця сповіді уже не дійсна, уже можна на весь світ розказувати, як серійний маніяк сповідався і що він говорив.
лучанка до Карл Показати IP 16 Березня 2021 16:42
Звичайно.Можна бути агентом кдб,можна красти іконостаси,хамити і проклинати,а вбивцю видати тяжкий гріх.
Лучанин до Карл Показати IP 18 Березня 2021 12:49
Дайте, будь ласка, посилання чи назвіть церковні закони, канони, в яких чітко описано згадане вами поняття. Мається на увазі Православна Церква. І до речі, згідно ваших слів, розказати про сповідь - це більший гріх, ніж убивство? Дивимось на інший сценарій: вбивцю здають в поліцію, кількість жертв менша, і тому ж самому вбивці у тюрьмі хіба хтось забороняє каятись? До того ж такі речі священик повинен узгодити із своїм керівництвом
Отак-то! Показати IP 16 Березня 2021 13:19
Я його ніколи не сприймав, а зараз тим більше!
Реферат Показати IP 16 Березня 2021 13:45
Після такого визнання цього лжепопа слід заплювати
Я до Реферат Показати IP 16 Березня 2021 14:44
Колись був сюжет про маніяка, не пам'ятаю, про якого. Він після вбивства прийшов до друга і зізнався. Друг злякався і не повідомив поліцію. Коли усе випливло, то цьому другу впаяли 10 років як співучаснику. І він відсидів від дзвінка до дзвінка. А цей от клоун у рясі на весь світ заявляє, що знав про серійного вбивцю, який людей направо і наліво вбивав, і йому за це нічого не буде. Нема слів.
Правда Показати IP 16 Березня 2021 13:51
Знав і скривав скоєний здочин.Він співучасник і злочинець.
Раввін Показати IP 16 Березня 2021 14:17
Якої він церкви?
Лучанка до Раввін Показати IP 16 Березня 2021 16:44
Рпц у всій красі.
Я Показати IP 16 Березня 2021 14:35
Яка таємниця сповіді? Маніяк прямим текстом заявив: "Іди і заявляй на мене". Але піп, бо то не священик, відмовився. Мало того, навіть не спробував переконати маніяка самому піти здатися. Ну анонімно, в кінці-кінців, підкинь записку поліції!! До вищого духовенства звернися, що от таке, ходить на сповідь серійний вбивця,що робити. То ні, воно собі смачної їло і спокійно спало, поки вбивця і далі дітей і жінок кромсав.
Володимир Показати IP 16 Березня 2021 19:46
Паша-мерседес сам буде відповідати за свої дії. На Вищому суді.
Анонім до Володимир Показати IP 16 Березня 2021 20:25
ви серйозно???
ольга Показати IP 16 Березня 2021 22:26
Фу.Що марченко,що павло.Гидота. Фальшиві люди.Ні поваги до країни в якій живуть,ні поваги до людей.
Лучанин Показати IP 17 Березня 2021 09:48
Типовий представник руського міра у всій "красі".
ЦУМ Показати IP 17 Березня 2021 12:54
я навіть не знаю хто з них більший маніяк, Онопрієнко чи Пашка Мерседес